3 начини за опуштање за деловните жени да го искористат слободното време, Bella - Skopje, Macedonia
Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ДЕН.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
3 начини за опуштање за деловните жени да го искористат слободното време
facebook instagram
3 начини за опуштање за деловните жени да го искористат слободното време

Меѓутоа, колку е понапорна вашата работа, толку е поважно да пронајдете време за одмор. Не бидете толку строги кон себе, паузирајте од секојдневниот притисок и стрес, одморете се, а потоа вратете се на работа свежи и полни со енергија.

Еве неколку идеи:

Читајте

Читањето е една од наједноставните радости што ги нуди животот. Со книгата, откривате нови светови каде што постојат вештерки и волшебници и каде што змејовите испуштаат оган. Доколку сте романтичарка земете некоја љубовна книга и уживајте во секоја страница од неа, или пак ако обожавате добар заплет кој ќе ве држи во незивеснот, трилерот е изборот за вас.
Читањето не само што е прилично лесно хоби благодарение на широката распространетост на електронските книги, тоа исто така, е корисно за вашето здравје дури и ако книгите спаѓаат во жанрот фантастика. Освен тоа што ќе го намалите стресот, ќе создадете вечерна навика и ритуал што ќе ви служи за опуштање пред спиење, а можете да научите и некој збор, што е одлично за бизнис жена како вас.

Онлајн игри

Можеби играњето игри онлајн не звучи многу претприемнички, но игрите се одличен начин за забавно да го искористите слободното време, а што е најважно за една бизнисменка која е во движење, тие се лесно достапни, доволно е само да имате интернет конекција и лаптоп или паметен телефон и можете да започнете.
На интернет постојат безброј игри и големи бонуси и тоа може да биде одличен начин за една работна жена да го помине слободното време.

Масажа

Научниците велат дека масажата нуди голем број здравствени придобивки и тие не грешат во тоа. Масажата може да ја намали болката во грбот, рамената и зглобовите, да ја зголеми вашата флексибилност и да го намали стресот, а за жена која работи од утро до вечер, масажата е токму тоа што ѝ е потребно. Со закажување на една масажа на секои две недели или една добра масажа од вашиот партнер може да ви овозможи да се чувствувате како преродена личност.

Кој е вашиот омилен начин на опуштање?

Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Слични Содржини
Книги кои ќе ве мотивираат
КАТЕГОРИЈА
Книги кои ќе ве мотивираат
„Чек“ со реалноста: Овој период навистина имаме доста слободно време и можеме да го искористиме за да прочитаме добра книга.
Наоми Кембел во облеката на Елизабет Тејлор
КАТЕГОРИЈА
Наоми Кембел во облеката на Елизабет Тејлор
Супермоделот ни кажува која е нејзината омилена удобна облека, како и ни посочува зошто "Making the cut" е вистинското шоу за време на карантин.
Лежерна петочна комбинација: Блуза Корал Феникс со фармерки корал тексас
КАТЕГОРИЈА
Лежерна петочна комбинација: Блуза Корал Феникс со фармерки корал тексас
Одберете комбинација во која ќе сјаете, ќе го искажете вашиот комплетиран моден стил и воедно ќе уживате во беспрекорниот конфор што ги нудат фармерките Корал тексас и блузата Корал Феникс. 
Ријана ги изненади сите со нејзиниот моќен говор на доделувањето на НААЦП наградите
КАТЕГОРИЈА
Ријана ги изненади сите со нејзиниот моќен говор на доделувањето на НААЦП наградите
Ријана ја доби наградата за филантропија.
Излезе новата песна на Лејди Гага
КАТЕГОРИЈА
Излезе новата песна на Лејди Гага
Излезе новата песна на Лејди Гага и фановите го изразија своето мислење во врска со тоа.
Совети како да ја зголемите продуктивноста
КАТЕГОРИЈА
Совети како да ја зголемите продуктивноста
Повеќемина го делат ставот дека продуктивноста оди рака под рака заедно со долгиот временски период посветен на работа. Колку повеќе работите - толку повеќе ќе постигнете. 
Како да им ја подобрите самодовербата на децата?
КАТЕГОРИЈА
Како да им ја подобрите самодовербата на децата?
Самодовербата е централна точка во животот на сите луѓе. Самодовербата или самопочитта е начинот на кој се гледаме себе си, вреднувајќи ги нашите квалитети, но имајќи ги предвид и нашите слабости. Високата самодоверба им помага на луѓето да си ги остварат своите високо замислени цели, реализација на различни планови и сл.
Како да му помогнете на анксиозното дете да се смири?
КАТЕГОРИЈА
Како да му помогнете на анксиозното дете да се смири?
Дали некогаш сте се чувствувале изгубено во случај кога вашето дете е исплашено од помислата на определени нешта? 
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.