Дали може да имаме „песна на летото“ кога немаме вистинско лето?, Bella - Skopje, Macedonia
Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ден.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Дали може да имаме „песна на летото“ кога немаме вистинско лето?
facebook instagram
Дали може да имаме „песна на летото“ кога немаме вистинско лето?

Поради препораките за социјално дистанцирање насекаде во светот, тешко е да се одреди песната за ова лето. Луѓето сега слушаат музика сами во своите домови или пак песни кои им се пласираат на радио. Откако започна пандемијата, сите радија имаат тенденција да пуштаат постара музика, најчесто од 90' или 00' години со цел слушателите да ги препознаат песните и да им го поткренат расположението. 

Сепак, оние кои ги следат трендовите на музичката сцена се желни за нешто ново. Нова ода која ќе стане и нивен нов хит. 

 

Според едно истражување, слушателите сакаат нова музика која на некој начин е поврзана со целата ситуација. Песна која ќе ги натера да заборават на коронавирусот или пак ќе ги доближи уште повеќе до нивните моментални дејствувања. 

 

Една песна која ги исполнува сите критериуми е  “Break My Heart" на Dua Lipa. Иако песната е снимена пред почетокот на пандемијата, многу луѓе текстот го поврзуваат со моменталната ситуација. “I should have stayed home, I was doing better alone.” се само дел од стиховите кои ја опишуваат целата драма. 

 

Други песни кои се потенцијален хиот за ова лето се: 

Harry Styles’ “Watermelon Sugar,”

Megan Thee Stallion “Savage”

Doja Cat “So What”

Lady Gaga and Ariana Grande "Rain on Me”

 

Прочитајте повеќе тука

Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Слични Содржини
Едноставни, но брилијантни начини како да го организирате гардероберот
КАТЕГОРИЈА
Едноставни, но брилијантни начини како да го организирате гардероберот

Како деца ползејќи тивко поминуваме покрај гардероберот, бидејќи се плашевме дека страшни демони живеат таму, но кога пораснавме сфативме дека единствените демони сме ние :). 

Средувањето не на секого силна страна, но нашиот гардеробер е нашето свето место, па затоа треба да го доведеме до состојба која одговара на нашите потреби. Ако едноставниот акт на облекување секое утро, завршува со неред и куп алишта во аголот на вашата соба, тогаш треба да поработите на цел нов систем на оргарнизација. 

8 славни личности кои ги споделија винтиџ летни слатки, но и жешки моменти
КАТЕГОРИЈА
8 славни личности кои ги споделија винтиџ летни слатки, но и жешки моменти

Во социјално дистанцирано лето ни остануваат барем нашите сеќавања. Шерон Стоун, Оман, Памела Андерсон и уште неколку славни личности не изненадија со винтиџ фотографии од нивите дамнешни летувања.

Уживајте во 5те најубави врвови на македонските планини
КАТЕГОРИЈА
Уживајте во 5те најубави врвови на македонските планини
Голем број на луѓе ја сметаат Македонија за „Швајцарија на Балканот“. Поради националните паркови, големите недопрени и диви планински масиви, извонредната природна убавина како и спектакуларните карактеристики на земјата. Величенствени снежни врвови, водопади, мали скриени планински цркви, традиционални селски куќички украсени со свежо цвеќе. Со пешачење или прошетки ќе добиете совршен баланс на активност во природен амбиент, и ќе откриете дел на нашата историја, култура и гастрономија. Уживајте во 5те најубави врвови во Македонија.
Викторија и Дејвид Бекам во несогласување со своите соседи
КАТЕГОРИЈА
Викторија и Дејвид Бекам во несогласување со своите соседи
Познатиот пар си направи одлични планови за својот двор.
Интересни идеи за подароци за вашиот татко
КАТЕГОРИЈА
Интересни идеи за подароци за вашиот татко
Добредојдовте во клубот на татковството.
Алиша Кис создава уметност, а на светот тоа му е потребно
КАТЕГОРИЈА
Алиша Кис создава уметност, а на светот тоа му е потребно
Кралицата на добрите вибрации подготвува албум кој ќе пристигне за брзо време.
Вистината за корсетите за обликување на половината
КАТЕГОРИЈА
Вистината за корсетите за обликување на половината
Експертите се со изедначен став во однос на ова прашање, а време и вие да ја дознаете вистината.
Најдобри песни за 2020
КАТЕГОРИЈА
Најдобри песни за 2020
Време е да ја збогатите вашата музичка листа со неколку новитети.
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.