Еве што навистина значат кошмарите, Bella - Skopje, Macedonia
Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ден.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Еве што навистина значат кошмарите
facebook instagram
Еве што навистина значат кошмарите

Зошто имаме кошмари?

Кошмарите се начин на кој вашиот мозок се соочува со определена непријатна ситуација во вашиот живот.  Повеќе кратен кошмар произлегува од определена тешка ситуација со која што сте соочени во реалниот живот. 

Повеќето од соновите се јасни, но некои содржат определени симболи чие што значење треба да го интерпретираме. 

На пример ако постојано започнувате врски со токсични луѓе, најчесто вашите кошмари ќе бидат исполнети со змии. Луѓето кои немаат доволна самодоверба односно кои не се вреднуваат себе си најчесто завршуваат со репетиторни кошмари. Колку е поголема омразата према себе си толку се поголеми и почести кошмарите. 

 

Како да ги спречите кошмарите?

Со цел да ги спречите ужасните кошмари, подгответе се да лоцирате каде лежи проблемот.  Во зависност од тоа колку ви се тешки кошмарите, можете да пробате некоја од овие техники:

  • водење дневник ( во кој ќе ги запишувате соновите и активностите низ денот)
  • запишување на сонот
  • избегнување на телевизија пред спиење


Кога треба да побарате помош од професионалец?

Доколку не успеете да го решите проблемот со кошмарите, треба да побарете соодветна стручна помош. Ако неколку дена во неделата вие имате кошмари, или кога кошмарите ви го попречуваат вашето дневно функционирање, треба да знаете дека е време за професионална помош. Ова подразбира и заспивање на работа како и избегнување на спиење .

Многумина препочаруваат и посета на психијатар, со цел да ви помогне да го откриете коренот на вашиот проблем.

 

 

Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Слични Содржини
Книги кои ќе ве мотивираат
КАТЕГОРИЈА
Книги кои ќе ве мотивираат
„Чек“ со реалноста: Овој период навистина имаме доста слободно време и можеме да го искористиме за да прочитаме добра книга.
Наоми Кембел во облеката на Елизабет Тејлор
КАТЕГОРИЈА
Наоми Кембел во облеката на Елизабет Тејлор
Супермоделот ни кажува која е нејзината омилена удобна облека, како и ни посочува зошто "Making the cut" е вистинското шоу за време на карантин.
Лежерна петочна комбинација: Блуза Корал Феникс со фармерки корал тексас
КАТЕГОРИЈА
Лежерна петочна комбинација: Блуза Корал Феникс со фармерки корал тексас
Одберете комбинација во која ќе сјаете, ќе го искажете вашиот комплетиран моден стил и воедно ќе уживате во беспрекорниот конфор што ги нудат фармерките Корал тексас и блузата Корал Феникс. 
Ријана ги изненади сите со нејзиниот моќен говор на доделувањето на НААЦП наградите
КАТЕГОРИЈА
Ријана ги изненади сите со нејзиниот моќен говор на доделувањето на НААЦП наградите
Ријана ја доби наградата за филантропија.
Излезе новата песна на Лејди Гага
КАТЕГОРИЈА
Излезе новата песна на Лејди Гага
Излезе новата песна на Лејди Гага и фановите го изразија своето мислење во врска со тоа.
Совети како да ја зголемите продуктивноста
КАТЕГОРИЈА
Совети како да ја зголемите продуктивноста
Повеќемина го делат ставот дека продуктивноста оди рака под рака заедно со долгиот временски период посветен на работа. Колку повеќе работите - толку повеќе ќе постигнете. 
Како да им ја подобрите самодовербата на децата?
КАТЕГОРИЈА
Како да им ја подобрите самодовербата на децата?
Самодовербата е централна точка во животот на сите луѓе. Самодовербата или самопочитта е начинот на кој се гледаме себе си, вреднувајќи ги нашите квалитети, но имајќи ги предвид и нашите слабости. Високата самодоверба им помага на луѓето да си ги остварат своите високо замислени цели, реализација на различни планови и сл.
Како да му помогнете на анксиозното дете да се смири?
КАТЕГОРИЈА
Како да му помогнете на анксиозното дете да се смири?
Дали некогаш сте се чувствувале изгубено во случај кога вашето дете е исплашено од помислата на определени нешта? 
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.