Како да ја решите секоја караница во врските? , Bella - Skopje, Macedonia
Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ДЕН.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Како да ја решите секоја караница во врските?
facebook instagram
Како да ја решите секоја караница во врските?

Во тие ситуации причините за караниците биле различни: од прашања поврзани за кариера, пари, одмор, па се до банални секојдневни работи.  Во тие моменти, кога навистина сте разлутени на вашиот партнер, секогаш треба да имате на ум дека првично бракот е тимски однос, каде за секоја одлука потребни се мислењата на двајцата.

 

Пред жестоко и бурно да возратите на вашиот партнер, топло ви препорачуваме длабоко да дишете 10-15 секунди. Тоа ќе ви го смири срцето и страстите за расправање и ќе можете да размислите со мирна глава.  

Џенифер Чапел Марш, познат брачен советник од Сан Диего напоменува дека при брачна караница постојат две основи: првата се однесува на предметот на караницата и втората начинот на кој се води караницата. Врз база на нејзиното искуство Џенифер донела заклучок, дека повеќето брачни партнери себично се водат од својата потреба да го надвладеат партнерот во многу ситации, па не бираат зборови и начини. Најчесто партнерите се плашат од разочарување, неуспех и страв. Во таквите моменти, се прави најголемиот пропуст, а тоа е да се разбере ставот и мислењето на спротивната страна. 

 

Она што најтешко може да се сфати од двете страни е концептот на тимски однос. Сите ние во караници сакаме да излеземе во право, а спротивната страна да не е. Во таквите ситуации ние не разбираме дека треба да гледаме за доброто на тој наш заеднички однос. Доколку го разбереме и го вкорениме тој концепт, брачниот живот ќе биде навистина смирен.

 

Повеќе тука.

 

Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Слични Содржини
Книги кои ќе ве мотивираат
КАТЕГОРИЈА
Книги кои ќе ве мотивираат
„Чек“ со реалноста: Овој период навистина имаме доста слободно време и можеме да го искористиме за да прочитаме добра книга.
Наоми Кембел во облеката на Елизабет Тејлор
КАТЕГОРИЈА
Наоми Кембел во облеката на Елизабет Тејлор
Супермоделот ни кажува која е нејзината омилена удобна облека, како и ни посочува зошто "Making the cut" е вистинското шоу за време на карантин.
Лежерна петочна комбинација: Блуза Корал Феникс со фармерки корал тексас
КАТЕГОРИЈА
Лежерна петочна комбинација: Блуза Корал Феникс со фармерки корал тексас
Одберете комбинација во која ќе сјаете, ќе го искажете вашиот комплетиран моден стил и воедно ќе уживате во беспрекорниот конфор што ги нудат фармерките Корал тексас и блузата Корал Феникс. 
Ријана ги изненади сите со нејзиниот моќен говор на доделувањето на НААЦП наградите
КАТЕГОРИЈА
Ријана ги изненади сите со нејзиниот моќен говор на доделувањето на НААЦП наградите
Ријана ја доби наградата за филантропија.
Излезе новата песна на Лејди Гага
КАТЕГОРИЈА
Излезе новата песна на Лејди Гага
Излезе новата песна на Лејди Гага и фановите го изразија своето мислење во врска со тоа.
Совети како да ја зголемите продуктивноста
КАТЕГОРИЈА
Совети како да ја зголемите продуктивноста
Повеќемина го делат ставот дека продуктивноста оди рака под рака заедно со долгиот временски период посветен на работа. Колку повеќе работите - толку повеќе ќе постигнете. 
Како да им ја подобрите самодовербата на децата?
КАТЕГОРИЈА
Како да им ја подобрите самодовербата на децата?
Самодовербата е централна точка во животот на сите луѓе. Самодовербата или самопочитта е начинот на кој се гледаме себе си, вреднувајќи ги нашите квалитети, но имајќи ги предвид и нашите слабости. Високата самодоверба им помага на луѓето да си ги остварат своите високо замислени цели, реализација на различни планови и сл.
Како да му помогнете на анксиозното дете да се смири?
КАТЕГОРИЈА
Како да му помогнете на анксиозното дете да се смири?
Дали некогаш сте се чувствувале изгубено во случај кога вашето дете е исплашено од помислата на определени нешта? 
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.