Како да успеете во областа каде доминираат мажите, Bella - Skopje, Macedonia
Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ДЕН.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Како да успеете во областа каде доминираат мажите
facebook instagram
Како да успеете во областа каде доминираат мажите

Ова е само еден од предизвиците со кои жените треба да се соочат и воедно дава прилично добар увид во тоа што може да се очекува од општеството кога сакате да направите промена и да завладеете во „машката“ индустрија.

За да победите во оваа арена, ви нудите врвни совети кои ќе ви помогнат да стигнете до посакуваната победа.

Самодовербата е вашиот најдобар пријател

Ако сакате да успеете во индустријата во која владеат мажите, тогаш ќе мора да работите понапорно од другите. Доколку сакате да ве почитуваат, тогаш треба да го заслужите тоа, а најдобриот начин за тоа е да бидете најдобри во тоа што го правите и да верувате во себе. На тој начин ќе ја преземете контролата над ситуацијата, без да се обидувате очајнички да ја добиете. Ако се најдете во ситуација кога клиентите преферираат да разговараат со некој од другиот пол, само игнорирајте ги стереотипите, исправете ја главата и завршете ја својата работа на најдбориот начин за да им покажете кој е најдобар.

Зборувајте јасно и гласно

Статистички гледано, мажите навистина се погласни од жените. Тие секогаш јасно и гласно кажуваат што сакаат, па затоа, доколку работите во прилично „машка“ индустрија, како земјоделство, најдобриот начин да се покажете и докажете е доколку и вие јасно и гласно кажете што мислите и им покажете зошто баш вие сте жената за оваа работа. Пронајдете го својот глас и викнете најгласно што можете.

Цврст карактер

Проблемот на мажите во индустријата во која доминираат тие е тоа што тие сметаат дека мора поинаку да се однесуваат кога на работното место има жена. Ова може да предмет на мали судри и несогласувања. Земето го за пример градежништвото каде што невкусните шеги се неизбежен дел од работата. Доколку им покажете дека нивните шеги воопшто не допираат до вас и не ве навредуваат, тие ќе се опуштат и ќе престанат со шегите. Меѓутоа, ова не значи дека вие треба да толерирате остар сексизам и вознемирување на работното место, всушност, нивното однесување не е насочено дирекно кон вас.

Моќта на жените

Вие градите кариера и работите во свет во кој доминираат мажите, што значи дека тие се побројни од вас. Затоа е важно и од клучно значење да се поврзете со другите жени во вашата работа или индустрија, лично и електронски. Жените имаат неверојатна моќ кога треба да се поддржат и охрабрат една со друга, а тоа ќе ви помогне вас подобро да ја разберете индустријата, а истовремено и да стекнете нови пријатели.

Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Слични Содржини
Книги кои ќе ве мотивираат
КАТЕГОРИЈА
Книги кои ќе ве мотивираат
„Чек“ со реалноста: Овој период навистина имаме доста слободно време и можеме да го искористиме за да прочитаме добра книга.
Наоми Кембел во облеката на Елизабет Тејлор
КАТЕГОРИЈА
Наоми Кембел во облеката на Елизабет Тејлор
Супермоделот ни кажува која е нејзината омилена удобна облека, како и ни посочува зошто "Making the cut" е вистинското шоу за време на карантин.
Лежерна петочна комбинација: Блуза Корал Феникс со фармерки корал тексас
КАТЕГОРИЈА
Лежерна петочна комбинација: Блуза Корал Феникс со фармерки корал тексас
Одберете комбинација во која ќе сјаете, ќе го искажете вашиот комплетиран моден стил и воедно ќе уживате во беспрекорниот конфор што ги нудат фармерките Корал тексас и блузата Корал Феникс. 
Ријана ги изненади сите со нејзиниот моќен говор на доделувањето на НААЦП наградите
КАТЕГОРИЈА
Ријана ги изненади сите со нејзиниот моќен говор на доделувањето на НААЦП наградите
Ријана ја доби наградата за филантропија.
Излезе новата песна на Лејди Гага
КАТЕГОРИЈА
Излезе новата песна на Лејди Гага
Излезе новата песна на Лејди Гага и фановите го изразија своето мислење во врска со тоа.
Совети како да ја зголемите продуктивноста
КАТЕГОРИЈА
Совети како да ја зголемите продуктивноста
Повеќемина го делат ставот дека продуктивноста оди рака под рака заедно со долгиот временски период посветен на работа. Колку повеќе работите - толку повеќе ќе постигнете. 
Како да им ја подобрите самодовербата на децата?
КАТЕГОРИЈА
Како да им ја подобрите самодовербата на децата?
Самодовербата е централна точка во животот на сите луѓе. Самодовербата или самопочитта е начинот на кој се гледаме себе си, вреднувајќи ги нашите квалитети, но имајќи ги предвид и нашите слабости. Високата самодоверба им помага на луѓето да си ги остварат своите високо замислени цели, реализација на различни планови и сл.
Како да му помогнете на анксиозното дете да се смири?
КАТЕГОРИЈА
Како да му помогнете на анксиозното дете да се смири?
Дали некогаш сте се чувствувале изгубено во случај кога вашето дете е исплашено од помислата на определени нешта? 
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.