Како најбрзо да најдете решение за сите проблеми?, Bella - Skopje, Macedonia
Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ден.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Како најбрзо да најдете решение за сите проблеми?
facebook instagram
Како најбрзо да најдете решение за сите проблеми?

Кога постои определен проблем кој треба да се реши, не брзајте во донесување на одлуки. Сепак постојат ситуации каде природата на проблемот го бара тоа. Но доколку сте вознемирени, секогаш треба да имате во предвид дека со вжештена глава не се влегува во решавање на проблем. Најдобро е да се опуштите неколку часа пред да се одлучите да пронајдете начин за да го решите проблемот кој ве мачи.

 

Како ќе знаете кога да постапите? Спротивната личност секогаш треба да ви биде прв показател. Дали сѐ уште ве вознемирува неговото присуство? Дали повторно го делите мислењето дека таа личност е причината за проблемот? Вие ќе бидете подготвени да го решите проблемот кога конечно ќе сфатите дека имате проблем, а не дека друга личност претставува проблем. 

 

Како да го решите проблемот?

Прочитајте неколку добри совети!

 

Искористете утврдена шема на чекори за решавање на проблеми:

 

  • Секогаш треба да најдете заеднички јазик при решавање на проблемот

Двајцата партнери треба да се свесни за самиот проблем како и неговото одразување, односно дека проблемот влијае на различен начин. Секој партнер треба да го прифати мислењето и емотивната погоденост на другиот партнер.

  • Направете листа со начини за решавање на проблемот

Бидете креативни, ослобоете се од стегите и препуштете се на пронаоѓањето на соодветен начин кој ќе ви помогне полесно да го оставите проблемот позади вас. Најдобро би било доколку секој партнер направи своја листа и по завршувањето наизменично ги споделат мислењата за истите решенија.

  • Согласете се за тоа кои решенија се најдобри за двајцата 

Решението секогаш треба да биде погодно за двајцата, никогаш не треба да се прави целосен компромис со кој едниот партнер би се довел во непријатна ситуација.

  • Согласете се за тоа како треба да ги имплементирате решенијата

Согласноста е секогаш значајна, па дури и во утврдувањето на тоа како вие ќе го имплементирате вашето заедничко решение. Никогаш не треба да си правите притисок при донесувањето на одлуки и нивното спроведување.

 

Повеќе тука.

 

 

 

 

 

Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Слични Содржини
Книги кои ќе ве мотивираат
КАТЕГОРИЈА
Книги кои ќе ве мотивираат
„Чек“ со реалноста: Овој период навистина имаме доста слободно време и можеме да го искористиме за да прочитаме добра книга.
Наоми Кембел во облеката на Елизабет Тејлор
КАТЕГОРИЈА
Наоми Кембел во облеката на Елизабет Тејлор
Супермоделот ни кажува која е нејзината омилена удобна облека, како и ни посочува зошто "Making the cut" е вистинското шоу за време на карантин.
Лежерна петочна комбинација: Блуза Корал Феникс со фармерки корал тексас
КАТЕГОРИЈА
Лежерна петочна комбинација: Блуза Корал Феникс со фармерки корал тексас
Одберете комбинација во која ќе сјаете, ќе го искажете вашиот комплетиран моден стил и воедно ќе уживате во беспрекорниот конфор што ги нудат фармерките Корал тексас и блузата Корал Феникс. 
Ријана ги изненади сите со нејзиниот моќен говор на доделувањето на НААЦП наградите
КАТЕГОРИЈА
Ријана ги изненади сите со нејзиниот моќен говор на доделувањето на НААЦП наградите
Ријана ја доби наградата за филантропија.
Излезе новата песна на Лејди Гага
КАТЕГОРИЈА
Излезе новата песна на Лејди Гага
Излезе новата песна на Лејди Гага и фановите го изразија своето мислење во врска со тоа.
Совети како да ја зголемите продуктивноста
КАТЕГОРИЈА
Совети како да ја зголемите продуктивноста
Повеќемина го делат ставот дека продуктивноста оди рака под рака заедно со долгиот временски период посветен на работа. Колку повеќе работите - толку повеќе ќе постигнете. 
Како да им ја подобрите самодовербата на децата?
КАТЕГОРИЈА
Како да им ја подобрите самодовербата на децата?
Самодовербата е централна точка во животот на сите луѓе. Самодовербата или самопочитта е начинот на кој се гледаме себе си, вреднувајќи ги нашите квалитети, но имајќи ги предвид и нашите слабости. Високата самодоверба им помага на луѓето да си ги остварат своите високо замислени цели, реализација на различни планови и сл.
Како да му помогнете на анксиозното дете да се смири?
КАТЕГОРИЈА
Како да му помогнете на анксиозното дете да се смири?
Дали некогаш сте се чувствувале изгубено во случај кога вашето дете е исплашено од помислата на определени нешта? 
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.