Книги кои ќе ве мотивираат, Bella - Skopje, Macedonia
Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ДЕН.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Книги кои ќе ве мотивираат
facebook instagram
Книги кои ќе ве мотивираат

Поради тие причини, доколку имате желба да прочитате нова книга која што стварно би ве инспирирала, а немате идеја која, тогаш погледнете го нашиот избор на топ книги за оваа намена:

 

Girl, Stop Apologizing,’ - Rachel Hollis

Понекогаш потребна ви е „клоца“ која што ќе ве натера да го постигнете тоа што го сакате.

 

My Life on the Road,’ - Gloria Steinem

Глорија е позната феминистка и новинарка која што во својот мемоар раскажува како се оформила како личност и инспирација за многу луѓе.

 

‘Ruth Bader Ginsburg: A Life,’ - Јаne Sherron De Hart

Оваа биографија на вистински начин прикажува како може да се разруши патријархијата.


‘Very Good Lives,’ - J.K. Rowling

Во оваа книга авторот ни раскажува како некогаш неуспехот може да ви помогне да постигнете поголем успех.


‘Dare to Lead,’ -Brené Brown

Оваа авторка е божица на книгите за самопомош. 

 

‘Men Explain Things to Me,’ - Rebecca Solnit

Покрај смешни ситуации, авторот прави осврт на многу сериозни теми како што е насилството врз жените и слично.

 

The Freedom Writers Diary,’ - The Freedom Writers and Erin Gruwell

Ако сте го погледнале филмот "Freedom writers", тогаш вреди да ја прочитате оваа книга.

 

‘The Story of My Life,’ - Helen Keller

Оваа жена останала слепа и глува уште од 1 година, а сепак научила да чита и пишува. Па има ли поинспиративно нешто од оваа животна приказна?

 

‘How to Stop Feeling Like Sh*t,’ - Andrea Owen

Книга која ќе ви помогне да го живеете својот живот на најдобар начин.

 

Повеќе, тука.

Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Слични Содржини
Наоми Кембел во облеката на Елизабет Тејлор
КАТЕГОРИЈА
Наоми Кембел во облеката на Елизабет Тејлор
Супермоделот ни кажува која е нејзината омилена удобна облека, како и ни посочува зошто "Making the cut" е вистинското шоу за време на карантин.
Лежерна петочна комбинација: Блуза Корал Феникс со фармерки корал тексас
КАТЕГОРИЈА
Лежерна петочна комбинација: Блуза Корал Феникс со фармерки корал тексас
Одберете комбинација во која ќе сјаете, ќе го искажете вашиот комплетиран моден стил и воедно ќе уживате во беспрекорниот конфор што ги нудат фармерките Корал тексас и блузата Корал Феникс. 
Ријана ги изненади сите со нејзиниот моќен говор на доделувањето на НААЦП наградите
КАТЕГОРИЈА
Ријана ги изненади сите со нејзиниот моќен говор на доделувањето на НААЦП наградите
Ријана ја доби наградата за филантропија.
Излезе новата песна на Лејди Гага
КАТЕГОРИЈА
Излезе новата песна на Лејди Гага
Излезе новата песна на Лејди Гага и фановите го изразија своето мислење во врска со тоа.
Совети како да ја зголемите продуктивноста
КАТЕГОРИЈА
Совети како да ја зголемите продуктивноста
Повеќемина го делат ставот дека продуктивноста оди рака под рака заедно со долгиот временски период посветен на работа. Колку повеќе работите - толку повеќе ќе постигнете. 
Како да им ја подобрите самодовербата на децата?
КАТЕГОРИЈА
Како да им ја подобрите самодовербата на децата?
Самодовербата е централна точка во животот на сите луѓе. Самодовербата или самопочитта е начинот на кој се гледаме себе си, вреднувајќи ги нашите квалитети, но имајќи ги предвид и нашите слабости. Високата самодоверба им помага на луѓето да си ги остварат своите високо замислени цели, реализација на различни планови и сл.
Како да му помогнете на анксиозното дете да се смири?
КАТЕГОРИЈА
Како да му помогнете на анксиозното дете да се смири?
Дали некогаш сте се чувствувале изгубено во случај кога вашето дете е исплашено од помислата на определени нешта? 
Како да ја решите секоја караница во врските?
КАТЕГОРИЈА
Како да ја решите секоја караница во врските?
После подолг временски период поминати во брак, брачните партнери сосема ги имаат прифатено жестоките караници.  
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.