Кои ќе бидат најголемите трендови за Есен 2020, Bella - Skopje, Macedonia
Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ден.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Кои ќе бидат најголемите трендови за Есен 2020
facebook instagram
Кои ќе бидат најголемите трендови за Есен 2020

Чоколадно кафени аутфити

 

„Овој тренд ќе биде вистински хит. Можевме да забележиме многу парчиња во темна чоколадна нијанса на скоро сите ревии сезонава, но најголем впечаток ни остави прекрасниот свечен фустан на ревијата на Prabal Gurung. 

Замислете со што се можете да ја комбинирате оваа боја. Освен фустаните, можете да пробате панталони во истата боја, па дури и кошули и палта.“ -  Michelle Li, fashion and beauty market editor, Teen Vogue 

Bella/Панталони Амбер (1.990 ден)

 

 

Ракавици

 

„Ракавиците ги видовме исто така на многу модни ревии на дизајнери, како Saint Laurent, Ulla Johnson, Miu Miu, Gucci, во секаква комбинација, со палта, фустани, костими... Оваа есен, освен што овој моден додаток ќе изгледа тренди, можеби е одличен и како заштита од пандемијата.“ -  Janelle Lloyd, influencer 

 

 

 

Неприлагодени кроеви

 

„Ако ме прашавте пред пандемијата, сигурно ќе кажев дека тренд за оваа есен ќе бидат ремени, цветни фустани, корсети... Но после неколку недели заклучени дома, ни на крај памет не ми паѓаат вакви парчиња облека. Наместо тоа едвај чекам да дојде моментот кога ќе можеме да носиме комотни, но стилски алишта, кои како да не се скроени за нас.“ -  Eliza Huber, fashion writer, Refinery29

 

Bella/Капут Марина макси (5.390 ден)

 

 

 Вградени синџири и други додатоци

 

Металните додатоци се огромен хит, а нивната примена е се поинтересна. Доста бесеше од едноставен накит кој го носиме онаму каде му е местото. Време е за синџири кои ќе бидат замена за ремени, ланчиња и формирање на силуета. -  Aemilia Madden, senior fashion editor, The Zoe Report 

 

 

 

Големи палта

 Големите палта веќе долго време се на сцената и можеби никогаш нема да излезат од мода. Со нетрпение ги чекаме ладните денови за повторно да можеме да ги облечеме -  Amy Julliette Lefévre, model and influencer 

 

 

 

Здолништа како дел од косими

 

Bella/Сукња Лола (3.690 ден)

 

 

Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Слични Содржини
11 зимски аутфити кои со натрпении чекаме да ги облечеме
КАТЕГОРИЈА
11 зимски аутфити кои со натрпении чекаме да ги облечеме
Секогаш можете да се потпрете на старите зимски аутфити кои веќе ги носите неколку години, облекувајќи се во сиви, темно сини и црни бои, како и кратките црни чизми. Но, иако класиката е непобедлива, оваа зима пробајте нешто ново. Аими Сонг, Луси Вилијамс и многу други ни покажаа голем број практични, но сепак интересни комбинации кои ќе ви се допаднат и на вас и ќе можете да ги носите се до пролет.
Вистинско време за нов кардиган од 80% волна
КАТЕГОРИЈА
Вистинско време за нов кардиган од 80% волна

Се ближи зимата, бидете подготвени!

Bella ви нуди парче облека кое изгледа фантастично и истовремено ќе ве стопли во ладните денови кои доаѓаат.

Фасцинантни за овој период, посебни и уникатни кардиганите Каја и Каја сив!

Најдобро облечените познати дами на настани ширум светот
КАТЕГОРИЈА
Најдобро облечените познати дами на настани ширум светот
Ретко се случува сите да бидат на иста страна во врска со стилот, а сепак оваа недела од Париз до Пало Алто, позитивната енергија се чувстуваше во воздухот. Првиот дигитално фокусиран моден месец заврши со големите имиња на француската мода, покажувајќи ги своите нови колекции пред социјално оддалеченaта публика.
Бордо - Најтренди боја за деловни комбинации
КАТЕГОРИЈА
Бордо - Најтренди боја за деловни комбинации
За оваа есен ја избираме бојата која потсетува на љубов и вино! 
Сите типови на палта и јакни кои треба да ги поседувате
КАТЕГОРИЈА
Сите типови на палта и јакни кои треба да ги поседувате

Есен - време е да ги извадите сите палта и јаки кои ги поседувате, но ако сте во потрага по нов стил или пак сакате да имате од се по нешто, погледнете ја оваа листа. Иако понекогаш изгледаат сите исто, должината, кројот, затворањето и материјалот може да направат огромна разлика во тоа како ви стои на вашето тело. 

 

 

Неодолива комбинација: јакна и панталони Луна каро
КАТЕГОРИЈА
Неодолива комбинација: јакна и панталони Луна каро

Освен белата и црната боја, уште една работа која никогаш не излегува од мода се карираните парчиња облека. 

Ништо подобро не ја опишува студената сезона од кариран патерн.

Ако досега не сте поседувале вакви парчиња тогаш време е да ги погледнете неодоливите јакна и панталони Луна каро. 

Како да носите лимон жолта боја оваа есен
КАТЕГОРИЈА
Како да носите лимон жолта боја оваа есен

Ако сакате да додате една боја во вашиот гардеробер оваа есен, тогаш таа боја нека биде лимон жолтата. Поради нејзиниот енергичен изглед и среќните чувства кои ги шири, оваа боја можеше да се забележи на многу модни ревии од познати дизајнери како Версаче, Филип Лим и Ботега Венета. 

Лимон жолтата боја има одлична дотерувачка моќ, а тоа може да ви го потврдат Марк Џејкобс, Миу Миу, Фенди, Коперни и многу други.

Палто Луна волна - за постудените есенски денови
КАТЕГОРИЈА
Палто Луна волна - за постудените есенски денови

Изминативе неколку дена вистински ја чувствуваме есента, но оние студени денови, од утро до вечер, се уште не затропале на врата. 

Спремни сме да ги смениме парчињата во гардероберот, од летни во есенски и зимски, но дали се што ни треба е таму некаде, се уште скриено, но спремно за на закачалка. 

Ни требаат долги панталони, фармерки, блузи со долги ракави, кошули со долги ракави, јакни и секако волнени палта. 

 

Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.