Кој е рецептот за здрава врска?, Bella - Skopje, Macedonia
Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ден.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Кој е рецептот за здрава врска?
facebook instagram
Кој е рецептот за здрава врска?
 1. Кога сте со личноста, дали е таа добра и сочуствителна и се однесува према вас со интегритет?
 2. Дали личноста е посветена и има способност да се развива заедно со вас?
 3. Дали личноста е способна за емпатија и има способност за работа на проблеми?
 4. Дали личноста има свој посебен стил на облекување, живеење, хоби и други работи со кои се одделува од вас?
 5. Дали имате слични гледишта за животот?
 6. Дали делите заеднички интереси?
 7. Дали личноста има смисла за хумор кој одговара на вашиот вкус?
 8. Дали личноста сака да биде ваш пријател и тотално прави напори за развивање на таков однос?
 9. Дали личноста збори за своите чувства и вашите?
 10. Дали личноста знае да се носи со различни ситуации и притоа да не ве суди за вашите неуспеси?
 11. Дали личноста ви одговара на вашиот спиритуален и материален живот?
 12. Дали таа личност го вади најдоброто од вас?

Доколку на повеќето прашања одговорите со потврден одговор, тогаш вие го имате партнерот на вашиот живот. Сеак запомнете дека вие се сакате такви како што сте, а не поради колку што можете да направите за определена личност. Вие можете да пронајдете атракција на разлини нивоа - физичка, емоционална, интелектуална, спиритуална, па дури и политичка. 

 

Секогаш запрашајте се како се чувствувате во близина на таа особа. Дали ве прави среќни и безгрижни. Самиот одговор ќе ви реши многу дилеми. 

Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Слични Содржини
Книги кои ќе ве мотивираат
КАТЕГОРИЈА
Книги кои ќе ве мотивираат
„Чек“ со реалноста: Овој период навистина имаме доста слободно време и можеме да го искористиме за да прочитаме добра книга.
Наоми Кембел во облеката на Елизабет Тејлор
КАТЕГОРИЈА
Наоми Кембел во облеката на Елизабет Тејлор
Супермоделот ни кажува која е нејзината омилена удобна облека, како и ни посочува зошто "Making the cut" е вистинското шоу за време на карантин.
Лежерна петочна комбинација: Блуза Корал Феникс со фармерки корал тексас
КАТЕГОРИЈА
Лежерна петочна комбинација: Блуза Корал Феникс со фармерки корал тексас
Одберете комбинација во која ќе сјаете, ќе го искажете вашиот комплетиран моден стил и воедно ќе уживате во беспрекорниот конфор што ги нудат фармерките Корал тексас и блузата Корал Феникс. 
Ријана ги изненади сите со нејзиниот моќен говор на доделувањето на НААЦП наградите
КАТЕГОРИЈА
Ријана ги изненади сите со нејзиниот моќен говор на доделувањето на НААЦП наградите
Ријана ја доби наградата за филантропија.
Излезе новата песна на Лејди Гага
КАТЕГОРИЈА
Излезе новата песна на Лејди Гага
Излезе новата песна на Лејди Гага и фановите го изразија своето мислење во врска со тоа.
Совети како да ја зголемите продуктивноста
КАТЕГОРИЈА
Совети како да ја зголемите продуктивноста
Повеќемина го делат ставот дека продуктивноста оди рака под рака заедно со долгиот временски период посветен на работа. Колку повеќе работите - толку повеќе ќе постигнете. 
Како да им ја подобрите самодовербата на децата?
КАТЕГОРИЈА
Како да им ја подобрите самодовербата на децата?
Самодовербата е централна точка во животот на сите луѓе. Самодовербата или самопочитта е начинот на кој се гледаме себе си, вреднувајќи ги нашите квалитети, но имајќи ги предвид и нашите слабости. Високата самодоверба им помага на луѓето да си ги остварат своите високо замислени цели, реализација на различни планови и сл.
Како да му помогнете на анксиозното дете да се смири?
КАТЕГОРИЈА
Како да му помогнете на анксиозното дете да се смири?
Дали некогаш сте се чувствувале изгубено во случај кога вашето дете е исплашено од помислата на определени нешта? 
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.