Обликот на моето тело е во форма на јаболко. Кој тип на фустани би ми одговарале најдобро?, Bella - Skopje, Macedonia
Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ден.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Обликот на моето тело е во форма на јаболко. Кој тип на фустани би ми одговарале најдобро?
facebook instagram
Обликот на моето тело е во форма на јаболко. Кој тип на фустани би ми одговарале најдобро?
Обликот на моето тело е во форма на јаболко. Кој тип на фустани би ми одговарале најдобро?
Ивана, ГевгелијаФустаните кои најдобро прилегаат на овој тип на тело се фустани кои ги истакнуваат вашите атрибути како, полни гради, нагласени клучни коски и витки нозе.
Овие три типа на фустани ќе ги истакнат вашите најзавидни карактеристики:

Впечатлив фустан кој го намалува средишниот дел на вашето тело
Фустанот со пресек под градите и над половината го префрла фокусот на градите и го маскира вашиот стомак. Ако имате тело во форма на јаболко и сакате да ги истакнете рацете, maxi фустан со пресек над половината би бил најсоодветен за вас, а доколку сакате да ги покажете нозете, тогаш одберете фустан со пресек над половината и должина до средина на бутовите.

Фустан кој може да се затега на половината
Одберете фустан кој ви дава можност да ја затегнете половината колку што сакате. Затегнувањето на половината ви дава инстатен ефект на тело во форма на песочен часовник. За да избегнете прекршување на во делот на половината, одберете фустан од оструктириран материјал како памук или лен.

Лелеав фустан за истакнување на нозете
Лесен лелеав фустан го покрива средишниот дел на вашето тело и ги истакнува вашите нозе. Ако ваквиот тип на фустан ви изгледа премногу опуштен за вас, тогаш носете го со јакна со должина до колкови за да и дадете поголема дефинираност на вашата половина. 
Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Слични Содржини
Сопственичка сум на здружение за креативно пишување чија примарна таргет публика се студенти и возрасни...
КАТЕГОРИЈА
Сопственичка сум на здружение за креативно пишување чија примарна таргет публика се студенти и возрасни...
Сопственичка сум  на здружение за креативно пишување чија примарна таргет публика се студенти и возрасни, додека секундарната ја сочинуваат средношколци. Првата година од постоењето покажа солиден интерес но не сум сигурна дали Facebook како социјален медиум е доволен за раст на мојот бизнис. Дали без користење на традиционалните техники на рекламирање (во моментов размислувам на печатење и дистрибуција на флаери) може да го зголемам интересот за овогодинешните уписи, работејќи само со алатките на дигиталниот маркетинг. Дополнително, како да постигнам дополнителна активација и промоција на услугите кои мојот мал бизнис ги нуди?

Валентина, Скопје

Како да ја одржувам мојата омилена памучна кошула?
КАТЕГОРИЈА
Како да ја одржувам мојата омилена памучна кошула?
Како да ја одржувам мојата омилена памучна кошула?
Даница, Скопје
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.