Важни совети за жените кои се дел од бизнисот, Bella - Skopje, Macedonia
Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ДЕН.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Важни совети за жените кои се дел од бизнисот
facebook instagram
Важни совети за жените кои се дел од бизнисот

Од почетокот на времето, мажите „ги гледаа“ женските фигури како жени, мајки и домаќинки, но жените се многу повеќе од таа осудувачка перцепција. Тие се моќни лидери, советници, претприемачи... Да, тие се соочуваат со многу предизвици, постојано го балансираат нивниот деловен и семеен живот и се справуваат со повеќе тешкотии поставени од нашето општество, но моќта на жените е неверојатна. Тие се способни да создаваат империи, да решаваат проблеми и да дојдат до необични откритија и иновации. Со цел да помогнат да се инспирираат повеќе жени да не се откажуваат од својот сон и да станат успешни претприемачи, жените кои се дел од бизнисот ги споделуваат најдобрите совети.

Читајте и уживајте!

Не се откажувајте од правото на успешна кариера!

„Најважниот совет кој можам да им го дадам на жените е да не размислуваат за себе само како за една обична жена, вие сте претприемачи. Тоа го надминува секој друг идентитет кој го имате. Ограничувањата постојат само во вашата глава и во вашата перцепција за вашите способности. Ако претприемништвото е тоа што сакате да го правите, треба и да размислувате како претприемачи. Бидете храбри, зборувајте со луѓето, пронајдете ментори и едуцирајте се. Не бидете срамежлива, ако сакате нешто, излезете од својата комфорна зона и зграпчете го. Вие имате право на тоа!“

Ако сте 30 години, бидете 30 години!

„Многу жени се исплашени да зборуваат со луѓето кога се во потрага по инвеститори и финансиски средства. Во индустријата во која доминираат мажите, на помладите жени им недостасува самодоверба да го побараат тоа што го сакаат. Ако не прашате, одговорот секогаш ќе биде НЕ! Ако имате 30 години и треба да зборувате со директорот кој има 45 години, со долгогодишно искуство зад себе и многу пари, не се плашете, вие сте само жена која има 30 години, која има брилијантна идеја и не мора да имате 45 години за да бидете успешни.“

Побарајте помош

„Вие не сте семоќни. Вие не можете да се борите сами против светот. Тоа е самоубиствена мисија. Не се плашете да ја побарате помошта која ви е потребна. Единствениот начин да успеете во светот не претприемништвото е да се опкружите со професионалци, со стручни лица и луѓе кои го имаат потребното искуство и кои можат да ви помогнат на вашиот пат кон успехот.“

Секојдневно мотивирајте се

„Бидете фокусирани на тоа што се обидувате да го постигнете. Вашиот најголем непријател сте вие. Бидете оригинални. Бидете храбри и верувајте во себе. Чудата се случуваат баш тогаш кога сакате да се откажете. Бидете подготвени да го дадете чекорот кој другите не умеат да го направат.“

Не се откажувајте

„Не се плашете да тропнете на нечија врата и да побарате помош. Ако одговорот е НЕ, не значи дека вашето патување завршило, тоа значи дека сте само еден чекор поблиску до оној кој ќе каже ДА. Верувајте во своите способности и верувајте во својата интуиција, таа никогаш не лаже и секогаш ја зборува вистината. Вистината која е само ваша.“


Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Слични Содржини
Книги кои ќе ве мотивираат
КАТЕГОРИЈА
Книги кои ќе ве мотивираат
„Чек“ со реалноста: Овој период навистина имаме доста слободно време и можеме да го искористиме за да прочитаме добра книга.
Наоми Кембел во облеката на Елизабет Тејлор
КАТЕГОРИЈА
Наоми Кембел во облеката на Елизабет Тејлор
Супермоделот ни кажува која е нејзината омилена удобна облека, како и ни посочува зошто "Making the cut" е вистинското шоу за време на карантин.
Лежерна петочна комбинација: Блуза Корал Феникс со фармерки корал тексас
КАТЕГОРИЈА
Лежерна петочна комбинација: Блуза Корал Феникс со фармерки корал тексас
Одберете комбинација во која ќе сјаете, ќе го искажете вашиот комплетиран моден стил и воедно ќе уживате во беспрекорниот конфор што ги нудат фармерките Корал тексас и блузата Корал Феникс. 
Ријана ги изненади сите со нејзиниот моќен говор на доделувањето на НААЦП наградите
КАТЕГОРИЈА
Ријана ги изненади сите со нејзиниот моќен говор на доделувањето на НААЦП наградите
Ријана ја доби наградата за филантропија.
Излезе новата песна на Лејди Гага
КАТЕГОРИЈА
Излезе новата песна на Лејди Гага
Излезе новата песна на Лејди Гага и фановите го изразија своето мислење во врска со тоа.
Совети како да ја зголемите продуктивноста
КАТЕГОРИЈА
Совети како да ја зголемите продуктивноста
Повеќемина го делат ставот дека продуктивноста оди рака под рака заедно со долгиот временски период посветен на работа. Колку повеќе работите - толку повеќе ќе постигнете. 
Како да им ја подобрите самодовербата на децата?
КАТЕГОРИЈА
Како да им ја подобрите самодовербата на децата?
Самодовербата е централна точка во животот на сите луѓе. Самодовербата или самопочитта е начинот на кој се гледаме себе си, вреднувајќи ги нашите квалитети, но имајќи ги предвид и нашите слабости. Високата самодоверба им помага на луѓето да си ги остварат своите високо замислени цели, реализација на различни планови и сл.
Како да му помогнете на анксиозното дете да се смири?
КАТЕГОРИЈА
Како да му помогнете на анксиозното дете да се смири?
Дали некогаш сте се чувствувале изгубено во случај кога вашето дете е исплашено од помислата на определени нешта? 
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.