Зошто да се биде совесен е еден од најздравите карактерни црти? , Bella - Skopje, Macedonia
Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ден.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Зошто да се биде совесен е еден од најздравите карактерни црти?
facebook instagram
Зошто да се биде совесен е еден од најздравите карактерни црти?

Арт Маркман вели дека совесните луѓе секогаш се водени од 2 фактори кога станува збор за работата: првото и основно е дека совесните луѓе секогаш повеќе се мотивираат за да стигнат до целта и е секогаш ги следат правилата за исполнување на задачите. 

 

Клара Иванкович - познат клинички советник и предавач по психологија тврди дека совесните луѓе секогаш се водени од мотивацијата за да остварат определена работа. Тие исто така се многу претпазливи за начините на кои ги остваруваат своите задачи. Токму поради нивната смиреност, претпазливост и мотивација тие секогаш знаат да донесат правилна одлука. 

 

Совесните луѓе за време на работа се целосно одговорни и спремни на остварување на секаков тип на обврска. Никогаш не оставаат ништо на случајност и организацијата им е секогаш приоритет. Совесните луѓе најчесто се и 

Какви се совесните луѓе во поглед на љубовта? 

Тие се многу внимателни и претпазливи и ќе го запомант секој важен датум. Токму нивната внимателност, грижа и претазливост понекогаш знае да им направи проблем при разбирањето на спротивната страна доколку не покаже исти знаци. 

 

Дали може да се развие совеста? 

Истражувањата покажуваат дека може да дојде до определена промена на вашиот карактер. Сепак тоа зависи од вашата желба за промена и прифаќање на истата како и фактот во која етапа од вашиот живот сте. Сепак треба да се има во предвид дека веќе изградени личности тешко се менуваат бидејќи вашиот карактер е дел од вас, вашиот живот, навики и активности. 

Но, ако не сте совесни личности и сакате да направите промена на тоа поле, Маркман тврди дека можете да започнете со две работи: секогаш бидете опколени со многу луѓе кои би ви можеле да ви помогнат во остварување на задачите и креирајте соодветни структури кои ќе ве потсетат на значајните работи во животот.

 

Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Слични Содржини
Книги кои ќе ве мотивираат
КАТЕГОРИЈА
Книги кои ќе ве мотивираат
„Чек“ со реалноста: Овој период навистина имаме доста слободно време и можеме да го искористиме за да прочитаме добра книга.
Наоми Кембел во облеката на Елизабет Тејлор
КАТЕГОРИЈА
Наоми Кембел во облеката на Елизабет Тејлор
Супермоделот ни кажува која е нејзината омилена удобна облека, како и ни посочува зошто "Making the cut" е вистинското шоу за време на карантин.
Лежерна петочна комбинација: Блуза Корал Феникс со фармерки корал тексас
КАТЕГОРИЈА
Лежерна петочна комбинација: Блуза Корал Феникс со фармерки корал тексас
Одберете комбинација во која ќе сјаете, ќе го искажете вашиот комплетиран моден стил и воедно ќе уживате во беспрекорниот конфор што ги нудат фармерките Корал тексас и блузата Корал Феникс. 
Ријана ги изненади сите со нејзиниот моќен говор на доделувањето на НААЦП наградите
КАТЕГОРИЈА
Ријана ги изненади сите со нејзиниот моќен говор на доделувањето на НААЦП наградите
Ријана ја доби наградата за филантропија.
Излезе новата песна на Лејди Гага
КАТЕГОРИЈА
Излезе новата песна на Лејди Гага
Излезе новата песна на Лејди Гага и фановите го изразија своето мислење во врска со тоа.
Совети како да ја зголемите продуктивноста
КАТЕГОРИЈА
Совети како да ја зголемите продуктивноста
Повеќемина го делат ставот дека продуктивноста оди рака под рака заедно со долгиот временски период посветен на работа. Колку повеќе работите - толку повеќе ќе постигнете. 
Како да им ја подобрите самодовербата на децата?
КАТЕГОРИЈА
Како да им ја подобрите самодовербата на децата?
Самодовербата е централна точка во животот на сите луѓе. Самодовербата или самопочитта е начинот на кој се гледаме себе си, вреднувајќи ги нашите квалитети, но имајќи ги предвид и нашите слабости. Високата самодоверба им помага на луѓето да си ги остварат своите високо замислени цели, реализација на различни планови и сл.
Како да му помогнете на анксиозното дете да се смири?
КАТЕГОРИЈА
Како да му помогнете на анксиозното дете да се смири?
Дали некогаш сте се чувствувале изгубено во случај кога вашето дете е исплашено од помислата на определени нешта? 
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.