Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ДЕН.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Книги кои ќе ве мотивираат
КАТЕГОРИЈА
Книги кои ќе ве мотивираат
„Чек“ со реалноста: Овој период навистина имаме доста слободно време и можеме да го искористиме за да прочитаме добра книга.
Наоми Кембел во облеката на Елизабет Тејлор
КАТЕГОРИЈА
Наоми Кембел во облеката на Елизабет Тејлор
Супермоделот ни кажува која е нејзината омилена удобна облека, како и ни посочува зошто "Making the cut" е вистинското шоу за време на карантин.
Лежерна петочна комбинација: Блуза Корал Феникс со фармерки корал тексас
КАТЕГОРИЈА
Лежерна петочна комбинација: Блуза Корал Феникс со фармерки корал тексас
Одберете комбинација во која ќе сјаете, ќе го искажете вашиот комплетиран моден стил и воедно ќе уживате во беспрекорниот конфор што ги нудат фармерките Корал тексас и блузата Корал Феникс. 
Ријана ги изненади сите со нејзиниот моќен говор на доделувањето на НААЦП наградите
КАТЕГОРИЈА
Ријана ги изненади сите со нејзиниот моќен говор на доделувањето на НААЦП наградите
Ријана ја доби наградата за филантропија.
Излезе новата песна на Лејди Гага
КАТЕГОРИЈА
Излезе новата песна на Лејди Гага
Излезе новата песна на Лејди Гага и фановите го изразија своето мислење во врска со тоа.
Совети како да ја зголемите продуктивноста
КАТЕГОРИЈА
Совети како да ја зголемите продуктивноста
Повеќемина го делат ставот дека продуктивноста оди рака под рака заедно со долгиот временски период посветен на работа. Колку повеќе работите - толку повеќе ќе постигнете. 
Како да им ја подобрите самодовербата на децата?
КАТЕГОРИЈА
Како да им ја подобрите самодовербата на децата?
Самодовербата е централна точка во животот на сите луѓе. Самодовербата или самопочитта е начинот на кој се гледаме себе си, вреднувајќи ги нашите квалитети, но имајќи ги предвид и нашите слабости. Високата самодоверба им помага на луѓето да си ги остварат своите високо замислени цели, реализација на различни планови и сл.
Како да му помогнете на анксиозното дете да се смири?
КАТЕГОРИЈА
Како да му помогнете на анксиозното дете да се смири?
Дали некогаш сте се чувствувале изгубено во случај кога вашето дете е исплашено од помислата на определени нешта? 
Како да ја решите секоја караница во врските?
КАТЕГОРИЈА
Како да ја решите секоја караница во врските?
После подолг временски период поминати во брак, брачните партнери сосема ги имаат прифатено жестоките караници.  
Кој е рецептот за здрава врска?
КАТЕГОРИЈА
Кој е рецептот за здрава врска?

Дали сте во потрага по партнер? Можеби сте во врска, но се прашувате дали односот е вистински?

Прочитајте ги овие совети како да пронајдете вистиски партнер. Прво нешто што треба да направите е да одговорите на 12те прашања:

Што го прави детето срамежливо?
КАТЕГОРИЈА
Што го прави детето срамежливо?

Што навистина влијае да определена личност е срамежлива или социјално активна? 

Најобичен тест кој бил спроведен кај 4 месечни бебиња, покажл дека сите бебиња кои се преплавени со чувства или емоционално нестабилни родители израснуваат во срамежливи личности. Имено тестот е спроведен врз основа на промена на играчки. Бебињата кои реагираат на промена на играчките дури и ако станува збор за самата боја, навистина се поосетливи и имаат тенденција да бидат повеќе срамежливи. 

Како да му помогнеме на некој кој има рак на градите?
КАТЕГОРИЈА
Како да му помогнеме на некој кој има рак на градите?

Имајќи во предвид дека ракот на дојките е честа појава, сите си го поставуваме прашањето како треба да реагираме доколку наш близок човек се соочува со таа болест. 

 

 

Предлози на книги кои ќе ги научат децата да се грижат за околината
КАТЕГОРИЈА
Предлози на книги кои ќе ги научат децата да се грижат за околината

Согласно катастрофите како последица на климатските промени, можеме да заклучиме дека секој родител сака да го израсне свето дете во човек кој ќе се грижи за средината. 

Навистина има интересни начини на кои можете да ги научите децата да се грижат за планетата, а еден од нив е преку илустрирани книги. 

Погледнете неколку наслови кои навистина на најдобар начин им покажуваат на вашите деца како треба да се грижат за Земјата.

Еве како најлесно да го испланирате семејниот буџет.
КАТЕГОРИЈА
Еве како најлесно да го испланирате семејниот буџет.

Буџетот не треба да го направи животот помалку забавен. Тоа е еден план кој ти овозможува добро планирање на животот и полесно овозможување на определени нешта кои се потешко достапни. 

Ако до сега сте избегнувале планирање на буџет, време е да седнете и ја завршите таа обврска. 

Зошто да се биде совесен е еден од најздравите карактерни црти?
КАТЕГОРИЈА
Зошто да се биде совесен е еден од најздравите карактерни црти?

Во 2014 година, спроведени се низа на истражувања кои покажуваат дека луѓето со голема совест имаат тенденција кон подолг живот и секогаш бираат совесни партнери. Совесните работници имаат тенденција кон поголема продуктивност и заработка . 

Сепак се наметнува прашањето зошто е толку здраво да се биде совесен? 

Како најбрзо да најдете решение за сите проблеми?
КАТЕГОРИЈА
Како најбрзо да најдете решение за сите проблеми?
Кога борбата ќе заврши, секогаш остануваат некои практични проблеми кои треба да се решат.
Психолозите советуваат: Спуштете ги смартфоните за да го наполните мозокот
КАТЕГОРИЈА
Психолозите советуваат: Спуштете ги смартфоните за да го наполните мозокот
Сите сме запознаени со фактот дека смартфоните се дизајнирани за да ни ги отргнат мислите. Сепак треба да имате во предвид дека секогаш кога ќе го земете телефонот во раце, додека правите нешто што е ментално предизвикувачки, вие го хендикепирате вашиот мозок и на тој начин тој не може да покаже подобри резултати. 
Што е она што нѐ мотивира? Секогаш слушајте го гласот во вас
КАТЕГОРИЈА
Што е она што нѐ мотивира? Секогаш слушајте го гласот во вас
Последните статии на светските списанија ја нагласуваат опасноста од игнорирањето на внатрешниот глас. 
Која е позитивната страна на несигурноста?
КАТЕГОРИЈА
Која е позитивната страна на несигурноста?
Генерално гледано, прифаќањето на своите мани е ваша придобивка.
10 книги за родителите кои сакаат да израснат добри деца
КАТЕГОРИЈА
10 книги за родителите кои сакаат да израснат добри деца

Да се израснат деца кои ќе покажат добрина и емпатија кон другите е најголемиот приоритет на родителите. Постојат различни начини на кои родителите може да им пренесат позитивни животни пораки како што е читањето на книги. 

Исто како и детстките книги, родителските книги се навистина моќно оружје во поглед на создавање вистински техники за новно воспитување. 

Еве што навистина значат кошмарите
КАТЕГОРИЈА
Еве што навистина значат кошмарите

Согласно експертите, соновите се класифицираат како приказни кои ги раскажува нашиот мозок за време на спиење. Сепак поголемиот дел од тие приказни не се пријатни. Кошмарите се многу чести кај голем број на луѓе, а знаат да бидат и измачувачки. 

Експертите сметаат дека кошмарите и не се така лоши, бидејќи тие содржат определена порака која треба да ја разбереме. Согласно веќе зачнатата тема, прочитајте што имаа да кажат повеќе експерти на неколку прашање кои се поврзани со соништата.

Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.