Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ДЕН.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Продуктивни навики кои треба да ги стекнете во новата година
КАТЕГОРИЈА
Продуктивни навики кои треба да ги стекнете во новата година
За да бидете повеќе продуктивни, потребно е повеќе да се трудите, да имате поголема концентрација и да имате соодветни навики. Во новата година, вашата цел нека биде да се стекнете со продуктивни навики, па затоа започнете со овие три.
Како да заштедите повеќе во 2018?
КАТЕГОРИЈА
Како да заштедите повеќе во 2018?
Новата година посветете ја на остварување на вашите соништа, постигнување на целите и заштедување на повеќе пари. Иако, во почетокот на годината сигурно ќе се потрошите повеќе, поради празниците и сè што следува со нив, но во текот на годината трудете се повеќе да се посветите на тоа да заштедите повеќе пари.
Стратегии кои ќе ви помогнат да излезете од комфорната зона
КАТЕГОРИЈА
Стратегии кои ќе ви помогнат да излезете од комфорната зона
Луѓето ја сакаат рутината. Сакаат да ја прават истата работа постојано, бидејќи на тој начин се чувствуваат сигурни и можат да предвидат што ќе се случи. На пример, кога секое утро автобусот стигнува во исто време, тогаш знаете дека сè е во ред. Навреме ќе се качите во автобусот, ќе го најдете вашето најпријатно место за седење и навреме ќе стигнете на работа. На тој начин се чувствувате комфорно. 
Дали сте финансиски успешни?
КАТЕГОРИЈА
Дали сте финансиски успешни?
Дали некогаш сте размислувате за тоа дали сте финансиски успешни? За да бидете успешна личност, потребно е да мислите на вашите финансии и соодветно да управувате со нови. Еве неколку знаци кои ќе ви покажат дека сте финансиски успешни.
Грешки кои можат да влијаат на вашиот бизнис
КАТЕГОРИЈА
Грешки кои можат да влијаат на вашиот бизнис
Се чувствувате како да се трудите премногу, а сепак не ги постигнувате посакуваните резултати? Тогаш сигурно постојат некои работи кои не ги правите соодветно. Понекогаш некои бизниси успеваат, а некои не. Дознајте кои 5 грешки можат да влијаат на вашиот бизнис.
Работи кои треба да ги промените на работното место во новата година
КАТЕГОРИЈА
Работи кои треба да ги промените на работното место во новата година
Новата година е идеално време за промени! Доколку во новата 2018 сакате повеќе да напредувате, тогаш е време да смените неколку работи во вашата кариера.
Идеи за новогодишни подароци за колегите на работа
КАТЕГОРИЈА
Идеи за новогодишни подароци за колегите на работа
Во периодот полн со празници, прослави и разменување на подароци, можеби е потребно да купите подарок и за колегите на работа или барем за вашата најблиска колешка. Во голем број на компании постои традиција каде што сите вработени меѓусебно разменуваат подароци, додека пак на некои работни места само претпоставените им подаруваат одреден новогодишен подарок на своите вработени. Доколку е потребно да купувате подарок за колегите, сигурно веднаш се двоумите што би одбрале.
Како да останете концентрирани кога работите од дома
КАТЕГОРИЈА
Како да останете концентрирани кога работите од дома
Голем број од луѓето работат од дома, што можеби на прв поглед делува одлично, но сепак, како и секоја работа и работата од дома има свои позитивни и негативни страни. Доколку и вие работите од дома, сигурно сте забележале како често ви се случува да имате проблем да останете концентрирани на обврските, па затоа почнете да ги практикувате следните работи.
Контролирајте го вашето однесување кога сте лути
КАТЕГОРИЈА
Контролирајте го вашето однесување кога сте лути
Ако често се случува да сте лути, тогаш сигурно чувствувате како вашите емоции, односно вашите постапки можат да имаат негативни влијанија врз вашиот живот и вашите односи со останатите луѓе. Лутината не треба да ја потиснувате, но изразувањето бес не е во ред, особено кога се „истурате“ врз личност која не е крива, а се нашла покрај вас во моментот кога сте лути и изнервирани. Сигурно ви е познато тоа чувство на каење кога ќе викате на некоја блиска личност, само поради себичната потреба да се ослободите од притисокот од бесот и лутината. 
Најдобри 5 навики на најуспешните жени
КАТЕГОРИЈА
Најдобри 5 навики на најуспешните жени
За да се биде успешен значи да се практикуваат неколку добри навики, кои ќе можат да ви помогнат повеќе да напредувате и да стигнете до големиот успех. Добро е да земете како пример најуспешните жени и да ги практикувате нивните навики. Еве кои се најдобрите пет навики на успешните жени.
Како да се справите со депресијата на работа
КАТЕГОРИЈА
Како да се справите со депресијата на работа
Во денешно време многу често се случува некој од работното место да чувствува депресија. Тоа може да биде вашиот соработник или тоа може да бидете вие. Депресијата не значи краток период кога се чувствувате нерасположено или пак кога се плашите дека не можете да постигнете сè да завршите до крајот на дадениот рок. Хроничката, клиничка депресија може да биде навистина голема работа и да предизвика негатини последици. Еве како можете да се справите со депресијата.
14 правила за жените кои се дел од деловниот свет
КАТЕГОРИЈА
14 правила за жените кои се дел од деловниот свет
Одлични совети за секоја деловна дама!
Важно е да се биде во бизнисот а не жена во бизнисот
КАТЕГОРИЈА
Важно е да се биде во бизнисот а не жена во бизнисот
Да се биде дел од бизнисот не е лесно, без разлика на тоа дали сте жена или маж. Додека работите, се соочувате со голем број на проблеми и секакви ситуации, а понекогаш навистина е тешко да се најде соодветното решение. Поголемиот дел од ситуациите се стресни и можат негативно да влијаат врз вас и вашето здравје. Но, секако тука се и позитивните работи кои ги носи секоја работа. Вистината е дека ако сакате да бидете навистина успешни тогаш треба да бидете спремни на сè и упорни доколку го работите тоа што го сакате.
Трикови за декорирање на канцеларијата
КАТЕГОРИЈА
Трикови за декорирање на канцеларијата
Во приватниот живот, сигурно не се сомневате дека околината влијае на вашето расположение. Замислете само како несредениот дом може да ве нерасположи или пак како прошетката низ убава природа може да ве смири. Во животот, секоја личност ја менува локацијата со цел да влијае на своето расположение. Тогаш, зошто истото да не го направите и на работното место? Размислете кои се работите кои го подобруваат вашето расположение и кои ја поттикнуваат среќата, кретивноста и продуктивноста. Еве интересни идеи за декорирање на канцеларијата кои можат да ви помогнат.
Како да преживеете кога сте единствената жена на работното место
КАТЕГОРИЈА
Како да преживеете кога сте единствената жена на работното место
Во денешно време жените имаат многу поголеми права, за разлика од тоа што се случува во минатото. Но, сепак сè уште некои дами се соочуваат со потешки ситуации кога се дел од деловниот свет, свет во кој се смета дека доминираат мажите. Доколку се случува да сте единствената жена на работното место, тогаш не грижете се и практикувајте ги овие работи.
Научете да се справувате со одбивањето
КАТЕГОРИЈА
Научете да се справувате со одбивањето
Секоја личност различно го доживува одбивањето. Некои личности кога ќе бидат одбиени за некоја работа, се плашат да се обидат одново, само поради тоа што сметаат дека ќе бидат одбиени повторно. Додека пак, кај други личности одбивањето делува на поинаков начин и ги прави посилни и поцврсти. Ментално силните луѓе болката ја користат за да станат подобри и посилни. Во која група на луѓе спаѓате вие?
10 начини да го намалите стресот на работа
КАТЕГОРИЈА
10 начини да го намалите стресот на работа
Сосема е нормално да имате стресни ситуации на работното место, но за да не дозволите стресот да ви влијае врз продуктивноста и начинот на работа, почнете да ги практикувате овие работи.
7 работи кои секоја деловна дама треба да ги има во својата чанта
КАТЕГОРИЈА
7 работи кои секоја деловна дама треба да ги има во својата чанта
Како дама која е дел од деловниот свет, треба секогаш да бидете спремни за сè, доколку сакате да напредувате, да успеете во вашата кариера или доколку сакате да го проширите и подобрите вашиот бизнис. Друга клучна работа за успешна кариера е тоа сè околу вас да држите во ред, почнувајќи од вашата компанија, па до работите кои секојдневно ги носите со вас, а можат да ве спасат во последен момент. 
9 прашања со кои ќе ги импресионирате на интервју за работа
КАТЕГОРИЈА
9 прашања со кои ќе ги импресионирате на интервју за работа
Кога одите на интервју за работа, навистина е важен впечатокот кој ќе го оставите и покрај тоа што ќе давате добри одговори на прашањата, потребно и вие да поставувате прашања. 
Како контактот со очите може да влијае врз вашата кариера
КАТЕГОРИЈА
Како контактот со очите може да влијае врз вашата кариера
Како и кога го правите контактот со очите зависи од тоа каде сте, со кого сте и која е целта на состанокот. На пример, некои култури директниот контакт со очите го сметаат за некултурен или непочитување. Други култури и некои религиозни групи, контактот со очите помеѓу маж и жена го сметаат за несоодветен. Во голем дел од азиските земји, избегнувањето на контакт со очите со личности од спротивниот пол се смета за покажување почит. 
Како да го подобрите помнењето
КАТЕГОРИЈА
Како да го подобрите помнењето
Како што поминуваат годините, сигурно забележувате дека вашиот капацитет за помнење е сè помал. Тоа најчесто е последица од големиот број на информации кои ги добивате во текот на еден ден и навистина е тешко сите да ги запомните. Понекогаш, мозокот премногу се оптеретува, па доаѓате до ситуација да не можете да запомните ништо и да немате воопшто концентрација. Помнењето е секако многу важна работа, особено кога секојдневно имате голем број на работни и домашни обврски, па затоа практикувајте ги овие неколку работи за да имате подобра меморија.
Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.