Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ден.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
7 гестикулации со рацете со кои ќе ги натерате луѓето да ве слушаат
КАТЕГОРИЈА
7 гестикулации со рацете со кои ќе ги натерате луѓето да ве слушаат
Следниот пат кога сакаате да направите пошироката публика да обрне внимание на тоа што имате да го кажете треба да пробате да применувате некои од овие 7 гестикулации со рацете кои секогаш имаат значење и кои што ќе ве доведат до вистински резултат, а тоа е да ја пренесете пораката до слушателите баш онака како што сакате.
Бидете дел од втората конференција за Проектен и IT менаџмент
КАТЕГОРИЈА
Бидете дел од втората конференција за Проектен и IT менаџмент
Конференцијата која што минатата година се распродаде за рекордно време, оваа година повторно организирана во унапреден стил.
Доколку вашите мејлови ги пишувате по овој распоред, скоро секогаш ќе добиете повратен одговор
КАТЕГОРИЈА
Доколку вашите мејлови ги пишувате по овој распоред, скоро секогаш ќе добиете повратен одговор
Голем број на аналитичари го проучуваат начинот на кој што треба да ги пишуваме нашите мејлови за секогаш да добиеме одговор.
Станува збор за детална анализа на преку 1000 мејлови, па врз основа на таа анализа утврдени се неколку правила кои треба да ги почитуваме, доколку сакааме да добиеме повратен одговор.
Опра Винфри го започнува секој состанок со овие три реченици
КАТЕГОРИЈА
Опра Винфри го започнува секој состанок со овие три реченици
Опра Винфри ги остварува сите свои состаноци благодарејќи на три постулати кои секогаш ги следела во животот.
Сите состаноци знаат да бидат незгодни, имајќи во предвид дека секогаш се застапени почетните разговори за запознавање, тремата кај вработените, па дури се случува и да се скршне од предметната тема. Поради тие причини Опра Винфри секогаш следи неколку правила кои и овозможуваат состаноците да се одвиваат во правилен ред.
33то Бизнис Кафе во Македонија
КАТЕГОРИЈА
33то Бизнис Кафе во Македонија
Погледнете дел од атмосферата на 33то Бизнис Кафе во Македонија. Настанот се оддржа во кафе барот Umbrella (ГТЦ) и на него присуствуваа голем дел од македонските бизнис лица. Како говоници, овој пат, се претставија Винка Саздова, Елена Панова и Михаил Китановски. Тие, своето искуство и успешни бизнис приказни ги пренесоа на присутните, a Bella беше тука да ги потсети дека убавата деловна облека е дел од секоја успешна приказна на секоја деловна дама.
Forbes вели дека жените кои што поддржуваат други жени се поуспешни
КАТЕГОРИЈА
Forbes вели дека жените кои што поддржуваат други жени се поуспешни
Секоја жена кога делува сама има моќ, но секогаш важи правилото дека заедно сме посилни.
„Патот кон успехот“ - 33то Бизнис Кафе Македонија
КАТЕГОРИЈА
„Патот кон успехот“ - 33то Бизнис Кафе Македонија

На 14 март од 18:00 часот во кафе барот Umbrella (ГТЦ) ќе се одржи 33то Бизнис кафе Македонија. 

Bellа како бренд коj е секогаш тука за дамите од деловниот свет и овој пат, со големо задоволство, го поддржа настанот наменет за континуиран напредок во личниот и професионалниот развој на секоја современа жена. 

 

Бидете и вие дел од 33то Бизнис кафе Македонија насловено „Патот кон успехот“. 

Билетите по цена од 300 денари може да се купат:
На фактура пратете маил на: mkbizniskafe@gmail.com или директно на трансакциска сметка: 210 - 067036660110 (назив на примач: Актива Вел ДООЕЛ – Скопје, НЛБ Банка, цел на дознака: Учество на бизнис настан)

 

 

Харвард ве советува како да се извлечете oд состанок кој знаете дека е изгубено време
КАТЕГОРИЈА
Харвард ве советува како да се извлечете oд состанок кој знаете дека е изгубено време
 Повеќето луѓе можат да сетат кога некои состаноци ќе бидат непродуктивни за нив, од моментот кога ќе ја добијат поканата.
Врз основа на тоа залудно е  да потрошите неколку часа да слушате работи кои нема да ви променат ништо во животот, и најлесно решение е да не отидете на истите. Но има некои состаноци кои не можете лесно да ги избегнете, особено кога тие доаѓаат од вашиот претпоставен, важен потенцијален клиент или влијателен колега.
10 инспиративни филмови кои ќе ја зголемат вашата продуктивност на работа
КАТЕГОРИЈА
10 инспиративни филмови кои ќе ја зголемат вашата продуктивност на работа
Гледањето на некој филм, може да разбуди кај луѓето најразлични емоции, а понекогаш и да ви отворат нови видици во животот. Многу пати поентата на одреден филм преставаува мотивациона скала за да направите нешто подобро во животот. Поради тие причини ви претставуваме листа од 10 филмови кои на некој начин може да ви го променат животот на подобро.
4 работи што треба да ги направите за да го надминете стресот пред важно интервју за работа според Forbes
КАТЕГОРИЈА
4 работи што треба да ги направите за да го надминете стресот пред важно интервју за работа според Forbes
Кога се соочуваме со настани кои се стресни за нас, многу е лесно да ја изгубиме контролата на чувствата. Стравот и гневот може да се појават кај сите, па дури и кај оние луѓе кои секогаш се им е под контрола. 
Интервјуирањето за работна позиција претставува стресен настан, особено ако станува збор за работа за која особено ви се допаѓа. Па така, во вашата глава, ви се појавуваат многу прашања кои се однесуваат на тоа каде новата работа ќе ве одведе во иднина, како и сите можности што ќе ви се отворат со поголемите парични примања. Меѓутоа тоа е позитивната страна на нештата, и секогаш има еден тон сомнежи кои што ни будат немир, а понекогаш и анксиозност во однос на претстојното интервју. 
10 работи кои не треба да ги правите додека сте на networking настан
КАТЕГОРИЈА
10 работи кои не треба да ги правите додека сте на networking настан

Колку и да ви е незгодно да започнете разговор со некоја друга личност, сепак треба да имате во предвид дека постојат ситуации кога тоа е неизбежно.
Networking има сурова природа, но користењето на неговите добри страни знае да биде прилично одлична алатка при воспоставување на комуникациски релации.

Кога е во ред да побарате покачување? (и како да го направите тоа правилно)
КАТЕГОРИЈА
Кога е во ред да побарате покачување? (и како да го направите тоа правилно)
Вистинскиот начин на еден трудољубив и вреден работник да добие повисока плата е кога самиот ќе си побара. Врз основа на тоа се поставува прашањето кога е во ред да побарате покачување на платата?
Трансформирајте ја својата кариера (а и животот) двоејќи само по еден час од денот
КАТЕГОРИЈА
Трансформирајте ја својата кариера (а и животот) двоејќи само по еден час од денот

Поминувањето на еден час во правење нешто забавно и интересно може да ви пружи позитивни резултати во понатамошниот тек на животот. 
Меѓутоа постојат и неколку активности кои не одземаат многу време, а особено ќе ви помогнат во развојот на Вашата кариера и живот.

Запознајте ја најпровокативната жена на светот: Cindy Callop
КАТЕГОРИЈА
Запознајте ја најпровокативната жена на светот: Cindy Callop
Синди Галоп е извршен маркетинг директор која ја изгради целата своја кариера врз незаборавни изјави. Таа ги поддржува отворените ставови во врска со сексот, и го основа својот прв стартап, Make Love Not Porn, во 2009 година. Истата година таа го создаде својот сопствен фонд, All The Sky Holdings, за да им помогне на другите "Sextech" компании да започнат со работа. Таа зборува за малтретирање на работното место и зошто самодовербата е таа што ги прави бизнисите успешни.
8 работи кои само вистински самоуверените луѓе ги оделуваат од толпата
КАТЕГОРИЈА
8 работи кои само вистински самоуверените луѓе ги оделуваат од толпата

Со правилен водич и напорна работа, секој може да стане посамоуверен. Со разгледување на неколку однесувања од навистина самоуверени луѓе може да го постигнете вашето посакувано однесување. 

Како треба да изгледа вашето резиме во 2019та година
КАТЕГОРИЈА
Како треба да изгледа вашето резиме во 2019та година
Резимињата имаат лоша репутација. Ние ги пишуваме безусловно, обично во периоди на менување на работното место.
За паметните луѓе кои бараат работа, резимињата се можност да бидат вклучени како кандидати за работно место, да ја добијат платата што ја заслужуваат, или да го убедат менаџерот дека тие се вистинските лица за таа работа.
Харвард Бизнис советува што да правите доколку вашата кариера стои во место
КАТЕГОРИЈА
Харвард Бизнис советува што да правите доколку вашата кариера стои во место
Главниот извршен директор Мелиса, беше разочарана... Откако помина седум години во одлична работа и голем успех, при стапувањето во пензија, сакаше да го избере и подготви својот наследник. Членовите на нејзиниот извршен тим беа добри работници, но никој не беше сосема прав за оваа врвна позиција.
Ако вашиот претпоставен ги прави овие 3 работи, тогаш има личен проблем со вас
КАТЕГОРИЈА
Ако вашиот претпоставен ги прави овие 3 работи, тогаш има личен проблем со вас

Се сомневате дека вашиот претпоставен има личен проблем со вас? 

Ако го набљудувате неговото однесување можеби ќе приметите дали ова е вистина или не.

 Запознајте ја младата жена која го затресе светот на политиката
КАТЕГОРИЈА
Запознајте ја младата жена која го затресе светот на политиката

И по еден век откако жените добија право на глас во Велика Британија, не се ни блиску застапени во политиката колку мажите. Мора да се превземе нешто во врска со ова, да направиме нешто на свој начин и по сопствени услови. 

Најдобрите цвеќиња за во канцеларија кои влијаат за посреќен и попродуктивен ден
КАТЕГОРИЈА
Најдобрите цвеќиња за во канцеларија кои влијаат за посреќен и попродуктивен ден
Нема подобар начин да додадете малку живот во вашиот работен простор од декор со саксии со растенија. Всушност, зеленилото е повеќе од еден обичен додаток на бирото, тоа може да ве направи дури до 15% попродуктивни. Некои студии покажаа дека контактот со природата е добар за вас и го намалува стресот.
Имајќи го тоа на ум, не можете да си дозволите да немате растение или две во вашата канцеларија.
Експертите за растенија и ѕвездите на Instagram советуваат за најдобриот вид на цвеќиња кои го красат канцеларискиот простор и го смируваат умот.
5 трикови за поефективно делегирање обврски на своите колеги
КАТЕГОРИЈА
5 трикови за поефективно делегирање обврски на своите колеги

Имате одличен тим, но има многу за работа, а дел од неа воопшто не е пријатна. Како да одлучите кој да ја земе најтешката работа без демотивирање или преоптоварување?

Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.