Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ден.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Како си поминавме на конференцијата 200 жени претприемачи
КАТЕГОРИЈА
Како си поминавме на конференцијата 200 жени претприемачи

Забава, мотивација, вмрежување...се само неколку зборови кои накратко ја опишуваат конференцијата 200 жени претприемачи. Во позитивна атмосфера успеавме да ги слушнеме успешните лични примери на гостите презентери, но и на останатите учесници на конференцијата.

4 едноставни начини како да бидете кралица на јавното говорење
КАТЕГОРИЈА
4 едноставни начини како да бидете кралица на јавното говорење

Дали помислата за стоење пред публика ве полни со страв? Дали сонувате да дадете влијателни говори, слични на оние на Опра? Проследете ги нашите четири врвни совети за давање одлични јавни говори.

Forbes ни дава 11 методи за тоа како да го менаџираме времето во предновогодишниот период
КАТЕГОРИЈА
Forbes ни дава 11 методи за тоа како да го менаџираме времето во предновогодишниот период

Празничната сезона е одлична можност да поминете повеќе време со семејството и пријателите и едноставно да уживате во тој прекрасен период. Голем број на претприемачи се трудат максимално да работат во текот на неделата, а понекогаш и преку викендите, за да можат да имаат помалку работа за време на празниците. Времето поминато со блиските луѓе може да претставува навистина промена од нормалниот ден на еден претприемач.

4 начини како да ја активирате вашата интуиција и да кажете „ова ми се чини добро"
КАТЕГОРИЈА
4 начини како да ја активирате вашата интуиција и да кажете „ова ми се чини добро"

Нешто едноставно прави да не се чувствувате во ред.

Мишел Обама со совети за сите кои не ја сакаат својата работа
КАТЕГОРИЈА
Мишел Обама со совети за сите кои не ја сакаат својата работа

Обама вели дека морала да застане и да размисли за тоа што сака од животот: „Дали некогаш сте застанале да размислите за тоа кој сакате да бидете? Јас не“.

 4 неконвенционални начини да ја зголемите вашата нетворк база
КАТЕГОРИЈА
4 неконвенционални начини да ја зголемите вашата нетворк база

Постојат голем број на организации на кои можете да се приклучите и постојат многу различни начини за да запознавате нови луѓе и да го изградите вашиот бизнис, но сега ќе зборуваме за неколку неконвенционални начини за да ја зголемите вашата нетворк база.

Одиме на конференција „200 жени претприемачки“
КАТЕГОРИЈА
Одиме на конференција „200 жени претприемачки“

На 5 декември во Allikas Wedding & Event Center (ул. Визбегово бр.9, Скопје) со почеток во 08:00 часот по втор пат ќе се одржи Конференцијата за 200 жени претприемачки.

Bella ве носи на едноневен настан „HR во IT"
КАТЕГОРИЈА
Bella ве носи на едноневен настан „HR во IT"

На 14 ноември (среда) во Стопанска комора на Македонија во 10 часот започнува еднодневниот настан на тема HR во ИТ, кој е организиран од страна на Clearview. 

10 комуникациски тајни на големите жени-лидери
КАТЕГОРИЈА
10 комуникациски тајни на големите жени-лидери

Никој не станал голем лидер без претходно да биде одличен во комуницирањето. Големите лидери се поврзуваат со луѓето на емотивно ниво секој пат кога зборуваат. Нивните зборови ги инспирираат останатите да постигнат повеќе отколку што мислат дека можат.

Oдиме на 7-мото издание на најголемиот економски самит МК2025
КАТЕГОРИЈА
Oдиме на 7-мото издание на најголемиот економски самит МК2025

Од 7 до 10 ноември трае самитот Македонија 2025, водечката регионална платформа за споделување на последните светски трендови во бизнисот и економијата, технологијата, лидерството и иновациите.

3 едноставни чекори како да го избегнете правењето грешки на работа
КАТЕГОРИЈА
3 едноставни чекори како да го избегнете правењето грешки на работа

Грешки, постојано се пишува за нив и постојано се случуваат. Вистината е дека сите постојано мислиме на нив, зборуваме за нив, опседнати сме со нив. Тие нѐ прават тоа што сме, ни помагаат да созрееме, но исто така тие знаат да бидат навистина непријатни, да нѐ засрамат и да имаат висока цена.

11 работи што треба да ги направите 15 минути пред интервју за работа
КАТЕГОРИЈА
11 работи што треба да ги направите 15 минути пред интервју за работа

Тие минути се критични. Потребно е да останете смирени, да се концентрирате и да бидете самоуверени. Запомнете дека не треба да се појавите повеќе од 10 минути пред интервјуто.

Единственото прашање кое ќе ви ја олесни секоја одлука во животот
КАТЕГОРИЈА
Единственото прашање кое ќе ви ја олесни секоја одлука во животот

Британскиот веслачки тим користел само едно прашање – со длабока намера – за брзо да го подобри тимот, вештините, кондицијата и тренирање.

Која е вистинската дефиниција на busines casual според New York Times
КАТЕГОРИЈА
Која е вистинската дефиниција на busines casual според New York Times

Различни луѓе, различни компании и различни делови од светот со различни идеи за соодветна облека за на работа. Време е малку да зборуваме за оваа тема и да одбереме едноставен изглед.

Жените како бизнис лидери: Зошто ги има во помал број и како да имаме повеќе
КАТЕГОРИЈА
Жените како бизнис лидери: Зошто ги има во помал број и како да имаме повеќе

Жените сѐ повеќе се стремат кон тоа да успеат во својата кариера, но многу често се случува културата на работното место да биде полна со предизвици. Докажано е дека мажите лидери не се доволно свесни или пак не можат да ги препознаат препреките. Тие ги минимализираат или едноставно тешко им е да сфатат зошто жените ги сфаќаат толку сериозно и вознемирувачки.

12 знаци дека вашиот менаџер е импресиониран од вас иако не покажува
КАТЕГОРИЈА
12 знаци дека вашиот менаџер е импресиониран од вас иако не покажува

Понекогаш доаѓате во ситуација да се чувствувате дека вашиот претпоставен не е задоволен со вашата работа, но всушност тоа воопшто не е вистина. Навистина е тешко да се забележи дали вашиот претпоставен е импресиониран од вас како работник и дали смета дека соодветно ги извршувате работните задачи.

Интервју со Татјана Танева Новаковска: „Никогаш не добиваме втора шанса за прв впечаток“
КАТЕГОРИЈА
Интервју со Татјана Танева Новаковска: „Никогаш не добиваме втора шанса за прв впечаток“

Татјана Танева Новаковска е успешна млада жена-менаџер, која работи во Жито Пром Гевгелија – компанија која го произведува добро познатиот бренд на кроасани 4U. Нејзиниот исклучителен стил, харизма и спонтаност беа повеќе од доволни да нѐ инспирираат за да започнеме едно убаво пријателство и соработка. Во одлично расположение, Татјана ни сподели што значи да се биде жена-претприемач во Македонија, како се грижи за себе и колку личниот стил е важен за кариерата на една жена.

Со Bella на седмото издание на самитот МК2025
КАТЕГОРИЈА
Со Bella на седмото издание на самитот МК2025

Самитот Македонија 2025 е водечка регионална платформа за споделување на последните светски трендови во бизнисот и економијата, технологијата, лидерството и иновациите.

ТОГАШ И СЕГА: Прогресијата на деловната мода од 1950-тите до денес
КАТЕГОРИЈА
ТОГАШ И СЕГА: Прогресијата на деловната мода од 1950-тите до денес

Начинот на кој мажите и жените се облекуваат на работа е навистина сменет. Зошто луѓето повеќе не се грижат толку за облеката која ја носат на работа?

Нашите пријатели Clear View доделуваат стипендии од 1600 евра за HR академијата 2018/2019
КАТЕГОРИЈА
Нашите пријатели Clear View доделуваат стипендии од 1600 евра за HR академијата 2018/2019

Bella отсекогаш се стреми кон тоа да ги поддржува дамите кои сакаат да остварат одреден напредок во својата кариера. Затоа, сега сакаме да ве известиме дека нашите пријатели Clear View доделуваат две целосни стипендии во износ од 1600 € и четири делумни стипендии од 400 €, за учебната 2018/19 година.

Креативност во секоја работа: Кој е вашиот професионален канвас?
КАТЕГОРИЈА
Креативност во секоја работа: Кој е вашиот професионален канвас?

Креативноста е многу важна, без разлика на тоа која е вашата професија. Во различни земји, луѓето на различни начини се трудат да ја искористат својата креативност, со цел да го подобрат начинот на работа. Нивниот начин на работа нека ве инспирира за да ја вклучувате повеќе креативноста во текот на работното време, а во продолжение можете да прочитате за неколку дами низ светот, кои се трудат да создадат еден свој професионале канвас и да ја искористат максимално својата креативност.

Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.