Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ден.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
3 прашања кои треба да си ги поставите после лош ден на работа
КАТЕГОРИЈА
3 прашања кои треба да си ги поставите после лош ден на работа

Кога сте дел од деловниот свет, сосема е нормално понекогаш да имате добри, а понекогаш лоши денови. Можеби често се случува да доминираат лошите денови, но тоа не значи дека е крај на светот. Секогаш постои решение за секој проблем. Но, доколку веќе долг период се соочувате со проблематични ситуации и по работното време постојано си велите „Ова беше уште еден лош ден“, тогаш е време да си ги поставите следните три прашања.

5 едноставни начини како да го одвоите професионалниот од приватниот живот
КАТЕГОРИЈА
5 едноставни начини како да го одвоите професионалниот од приватниот живот

На секоја деловна дама ѝ е потребна пауза од работа. Во поголемиот дел од случаите не е едноставно да се направи рамнотежа помеѓу деловниот и приватниот живот. За среќа, кога сакате малку да се одморите, нема потреба од бегање на некоја далечна дестинација на одредено време, туку едноставно со користење на следните 5 стратегии можете лесно да ја одделите работата од вашиот личен живот. 

3 тајни за тоа како да работите помалку, а да завршувате повеќе работа
КАТЕГОРИЈА
3 тајни за тоа како да работите помалку, а да завршувате повеќе работа

Сите сакаме да бидеме што е можно попродуктивни на работа но некако не успеваме да протнеме повеќе задачи во нашиот распоред. Сознанието дека нема доволно часови во текот на деното е повеќе од познато.
Главното прашање кое сите не мачи е: Како да постигнеме повеќе резултати, а да работиме помалку?

Зошто треба да ги следиме модните трендови и на работното место?
КАТЕГОРИЈА
Зошто треба да ги следиме модните трендови и на работното место?

Без разлика дали сте опседнати со модните трендови или пак суптилно ги следите последните новитети, секогаш е возбудливо да се види што е ново и свежо во модниот свет. 

6 паметни вежби кои може да ги правите на работа
КАТЕГОРИЈА
6 паметни вежби кои може да ги правите на работа

Сите што имаат динамичен начин на живот со сигурност ќе се согласат дека идеално би било доколку направат одередена физичка активност наутро, пред работа, се дружат со пријателите во попладневните часови и ги завршат сите работни активности во текот на 8 часа работно време. Но, во реалноста и не е баш така. 

4 начини како да бидете пофокусирани на работа
КАТЕГОРИЈА
4 начини како да бидете пофокусирани на работа

Големиот број на обврски, како и стресните ситуации многу лесно можат да доведат до губење на концентрацијата. Вистината е дека е навистина тешко да се работи кога умот е фокусиран на други, непотребни работи. Затоа, отсега за да ги избегнете ваквите ситуации и за да бидете пофокусирани на работа, почнете да ги применувате овие четири начини. 

Колку често треба да правиме пауза на работа за зголемена продуктивност?
КАТЕГОРИЈА
Колку често треба да правиме пауза на работа за зголемена продуктивност?

Паузата на работа не само физички, туку ќе го подобри и нашето ментално и психичко здравје. Дури и доколку се движиме низ канцеларија по 5 минути секои саат време, може да ни биде од голема корист. Ќе се вратиме на работа поопуштени, порелаксирани и покреативни.

Необични хобија на успешните жени
КАТЕГОРИЈА
Необични хобија на успешните жени

Живееме во време за кое можеме да кажеме дека работното време од 9 до 5 постојано се сведува на работно време од 9 до 9. Како една успешна, деловна дама, која има безброј работни обврски да успее да најде време за останатите работи? Сепак, неверојатно е тоа што и покрај преголемата зафатеност и посветеност на кариерата, голем број дами успеваат да најдат време и за хоби. 

Stress-release предмети кои може да ги чувате на вашето биро
КАТЕГОРИЈА
Stress-release предмети кои може да ги чувате на вашето биро

Постојано се соочуваме со стрес на работното место и навистина е лесно да се ослободиме од негативната енергија по крајот на работното време. Постојат голем број на активности кои можат да помогнат да се заборави стресот од работа, без разлика дали се работи за јога, спортски активности или дружење со пријателите. Но, како да се ослободиме од стресот додека сме на работното место?

Како да препознаете дали вашиот колега е самоуверен или арогантен
КАТЕГОРИЈА
Како да препознаете дали вашиот колега е самоуверен или арогантен

На работното место можете да се соочите со различни типови на луѓе со различни карактери и некогаш можеби ќе дојдете во ситуација да не знаете како да постапите во односот со нив, па дури и да не можете коректно да ги процените. Многу често на работното место се случува да имате колеги кои се самоуверени или пак арогантни, но како да препознаете која точно карактерситика ги „краси“?

Bella ве носи на првата национална конференција за проектен и ит менаџмент
КАТЕГОРИЈА
Bella ве носи на првата национална конференција за проектен и ит менаџмент

Во основата на проектниот менаџмент стои тим од поединци кои со својот талент и вештини се одговорни за планирање и реализација на целите на еден проект. Менаџерите имаат различни нивоа на способност во извршување на дадените задачи но, во поново време, сѐ поголемата вклученост на жените во проектниот менаџмент внесува нова енергија во професионалната сфера.  

9 зборови и фрази кои му штетат на вашиот професионален изглед
КАТЕГОРИЈА
9 зборови и фрази кои му штетат на вашиот професионален изглед

Секоја дама треба да знае дека постојат некои зборови и фрази кои не би требало да ги употребува, бидејќи можат негативно да влијаат на целиот нејзин професионален изглед. Сигурно не би сакале погрешниот избор на зборови да доведе до тоа да оставите негативен впечаток. Затоа, отсега трудете се да ги избегнувате овие 9 зборови и фрази кога зборувате, составувате имејлови, пишувате пораки и слично.

Велосипед или пеш до работа?
КАТЕГОРИЈА
Велосипед или пеш до работа?

Постојано се зборува за тоа дека треба да се трудите колку што можете повеќе да бидете физички активни. Зошто тогаш топлите денови да не ги искористите за до работа да одите пеш или со велосипед? Одлични физички активности, кои ќе ви помогнат да го подобрите физичкиот изглед и вашето здравје, а воедно ќе ја поттикнат вашата мотивација и ќе ви помогнат да заштедите повеќе пари. Но, што е подобро за деловните дами – велосипед или пеш до работа?

Како да ја решиме мигрената на работното место
КАТЕГОРИЈА
Како да ја решиме мигрената на работното место

Без разлика на тоа колку ја сакате вашата работа или не, сигурно некогаш доаѓате во непријатни или стресни ситуации кои навистина ви предизвикуваат големи главоболки. Честите, неподносливи главоболки на работното место се знак дека сте подложни на голем стрес и време е да преземете одредени мерки.

Што да облечеме при јавен настап
КАТЕГОРИЈА
Што да облечеме при јавен настап

Покрај тоа што ќе поминете неколку денови во подготовка на вашата презентација или говорот кој го спремате за јавниот настап, важно е да ја одберете и соодветната облека која ќе ја носите. Секоја деловна дама сака да изгледа моќно и доминантно, а познато е дека изборот на модна комбинација е многу важен за впечатокот кој сакате да го оставите.

Подобра кариера за само 30 секунди
КАТЕГОРИЈА
Подобра кариера за само 30 секунди
Секоја личност посакува подобра кариера, а понекогаш е доволно само малку за да тргнете по добриот пат.
Научете како да ги решите најчестите проблеми на работа
КАТЕГОРИЈА
Научете како да ги решите најчестите проблеми на работа

Невозможно е да ги избегнете проблемите на работното место, но постојат начини кои можат да ви помогнат да научите како да ги решите.

Работете надвор од канцеларијата
КАТЕГОРИЈА
Работете надвор од канцеларијата

Имате можност да работите надвор од канцеларијата? Тогаш искористете ја таа можност, но сепак поставете си правила кои ќе ви помогнат работата да бидат завршена соодветно и во дадениот рок.

Дали сте спремни за промени во кариерата?
КАТЕГОРИЈА
Дали сте спремни за промени во кариерата?

Поголемиот дел од луѓето, откако ќе го завршат образованието очекуваат да ја најдат „работата од соништата“. Но, како што поминува времето секој човек сфаќа дека доаѓа време за промени во кариерата, а покрај тоа кога работите една иста работа со години, таа знае да стане здодевна, секако освен ако не е тоа професија која ја обожавате и секојдневно ве исполнува со среќа и возбуда. Но, како да знаете дали е време за промена во кариерата и дали сте спремни да го направите тоа?

Научете сѐ што ќе посакате – совети кои ќе ви помогнат
КАТЕГОРИЈА
Научете сѐ што ќе посакате – совети кои ќе ви помогнат

Човекот учи додека е жив! Никогаш не заборавајте на тоа и запомнете дека никогаш не е доцна за да станете стручни во некоја област. Понекогаш не е потребно да имате искуство, за да можете да станете експерти. Секоја личност може да научите сѐ што ќе посака, а со овие неколку совети ќе можете и вие да успеете во тоа.

 Чести грешки кои се прават при презентација
КАТЕГОРИЈА
Чести грешки кои се прават при презентација

За некого презентацијата претставува нешто што лесно се прави, додека на голем број луѓе им создава вознемиреност. Сепак, треба да знаете дека без разлика на тоа како вие се чувствувате во врска со презентациите, можно е да правите некои од овие грешки.

Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.