Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ден.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Започнете го денот со максимална енергија
КАТЕГОРИЈА
Започнете го денот со максимална енергија

Начинот на кој ќе го започнете денот е многу важен. Кога утрото ќе ви започне со позитивна енергија и добри вибрации, тогаш убавите чувства ќе ве следат во текот на целиот ден. Но, како да успеете да се разбудите расположени и денот да го започнете со максимална енергија?

Справете се полесно со работните обврски
КАТЕГОРИЈА
Справете се полесно со работните обврски

Да се побара помош од претпоставените понекогаш е навистина многу непријатно, па дури и кога имате потреба од тоа. За да успеете полесно да се справувате со секојдневните обврски на работа почнете да ги практикувате следните работи.

5 причини зошто жените се подобри лидери од мажите
КАТЕГОРИЈА
5 причини зошто жените се подобри лидери од мажите

Постојано се водат разговори за тоа кој е подобар лидер – мажот или жената. На оваа тема може да се разговара со денови, бидејќи луѓето делат различни размислувања, но ние имаме пет дефинирани причини зошто жените се сметаат за подобри лидери од мажите.

Како да донесувате попаметни и побрзи одлуки на работа
КАТЕГОРИЈА
Како да донесувате попаметни и побрзи одлуки на работа

Многу често се случува секоја дама да се најде во ситуација да се вознемирува за непотребни работи и самата да си создава дополнителен стрес, додека ситуацијата воопшто не е толку страшна. Вистина е дека во текот на вашата кариера ќе се соочите со различни ситуации, некои од нив ќе ви предизвикуваат среќа, додека пак некои ќе ви предизвикуваат голем стрес. Сето тоа може да добеде до „парализирање“ на мозокот и во потребните ситуации ќе чувствувате потешкотии да донесувате паметни и брзи одлуки. Повеќе нема потреба да се грижите, бидејќи овие три совети можат да ви помогнат.

Совети како да се справите со токсичен колега
КАТЕГОРИЈА
Совети како да се справите со токсичен колега
Токсичните колеги знаат да бидат најпроблематични, но тоа не значи дека треба да им дозволите да го уништат вашиот работен ден.
Ефективни начини за да му возвратите на претпоставениот
КАТЕГОРИЈА
Ефективни начини за да му возвратите на претпоставениот
Навистина знае да биде страшен и тежок моментот кога на претпоставениот треба да му дадете повратен одговор на тоа што ви го кажал, а исто така не е едноставно кога сакате вие самите да зборувате за одредени работи и проблеми. Добриот претпоставен е секогаш расположен и отворен за да ги слушне и прими предлозите, но за жал голем број од претпоставените знаат да бидат многу нервозни и критични. Без разлика дали имате добар или лош претпоставен, овие совети ќе ви помогнат полесно да комуницирате во секоја ситуација.
Вистини кои секоја деловна жена треба да ги прифати
КАТЕГОРИЈА
Вистини кои секоја деловна жена треба да ги прифати
Погледнете ги светски познатите и успешни жени, со каква енергија, сила и ведрина зрачат. Пронајдете ја вашата муза и инспирирајте се за да го постигнете успехот кој го посакувате. Сите успешни жени, а и успешните луѓе воопшто, имаат некои едноставни вистини коишто ги присвоиле, прифатиле и им помогнале да се ориентираат на својот пат. Вистината е едноставна, но понекогаш не е лесно да се прифати и да се употреби практично. Но, прочитајте ги овие вистини кои доколку ги прифатите и усвоите можат многу да ви помогнат.
Не дозволувајте работата да ви го уништи приватниот живот
КАТЕГОРИЈА
Не дозволувајте работата да ви го уништи приватниот живот
Французите се на чекор до воведување на закон со кој ќе им се забрани на шефовите да им испраќаат мејлови на своите вработени по работното место, бидејќи електронската достапност многу лесно се вовлече во секојдневниот живот. Па така, додека се релаксирате и одмарате, ја проверувате електронската пошта и наидувате на имејл кој ќе ви го уништи денот и ви создава дополнителен стрест. Ако чекате овој закон да се регулира во нашата земја, ќе се изначекате, затоа најдобро е да ги прочитате овие совети.
Начини за полесен пат до успехот
КАТЕГОРИЈА
Начини за полесен пат до успехот
Патот до успехот е различен за секој, но доколку ги прочитате инспиративните приказни на успешните претприемачи, ќе забележите дека постојат големи сличности во нивните животни принципи и стил на живот. Тие имаат слични вредности, идеали и вештини, а понекогаш и чудни навики и начини по коишто се одвојуваат од другите и поради кои успеале да стигнат таму каде што се.
Ментално здравје на работното место
КАТЕГОРИЈА
Ментално здравје на работното место
Работната средина и тоа како влијае врз формирањето на личниот идентитет и сликата за себе, како и врз тоа како ги гледате и доживувате другите луѓе и светот околу вас. Воопшто не е сеедно каква е работната атмосфера и меѓусебните односи, како и влијанието што го има врз вашето ментално здравје.
Вистинската причина поради која не ја постигнувате целта во вашиот бизнис
КАТЕГОРИЈА
Вистинската причина поради која не ја постигнувате целта во вашиот бизнис
Колку пати сте си поставиле некоја цел која сакате да ја постигнете, а не сте ја постигнале? Дали само лутате низ својот живот? Работите напорно, но сепак тапкате во место. Целите кои сте си ги поставиле во однос на бизнисот бараат напорна работа. Реалноста покажува дека исклучително голем број претприемачи ги напуштаат своите ветувања неколку месеци по првата посериозна пречка и не успеваат да ги постигнат своите цели.
Изненадувачката тајна за автентично и моќно лидерство
КАТЕГОРИЈА
Изненадувачката тајна за автентично и моќно лидерство
Што значи да се биде автентичен лидер, свесен за изборот на одлуки кои ги прави, а истовремено зрачи со самодоверба и ентузијазам? Зошто емоционалната интелигенција е прецизен показател за успех на лидерството денес? Како да го добиете потребното внимание и како да влијаете врз одлуките на другите?
Дали сте спремни да започнете свој бизнис? Поставете си ги овие 5 прашања
КАТЕГОРИЈА
Дали сте спремни да започнете свој бизнис? Поставете си ги овие 5 прашања
Во текот на своето работно искуство, речиси секој посакал барем еднаш во животот да започне свој бизнис, меѓутоа сте биле спречени од недостаток на финансиски средства, неразработен бизнис план, неповолна локација, но најмногу од сè, недостаток на храброст!
Работите од дома? Овие совети ќе ви помогнат да се подобрите
КАТЕГОРИЈА
Работите од дома? Овие совети ќе ви помогнат да се подобрите
Работењето од дома зазема сè поголеми размери и сè повеќе луѓе одлучуваат да работат од комфорот и удобноста на својот дом. Доколку и вие припаѓате на оваа група луѓе, сигурно знаете колку е прекрасно чувството кога ќе се разбудите малку подоцна, среќни поради тоа што не морате да се туркате во автобус додека одите на работа, но сигурно знаете и дека совршениот работен ден може да се претвори во непрекинато грицкање чипсови, благи работи, пиење кафиња итн.
Вашите карактеристики откриваат дали ќе успеете во животот
КАТЕГОРИЈА
Вашите карактеристики откриваат дали ќе успеете во животот
Да се успее во светот на бизнисот и парите, воопшто не е лесна задача. А доколку не поседувате некои од клучните особини како: мотивација, флексибилност, желба да научите нешто повеќе, оваа задача ќе стане уште потешка. Но, без разлика колку е тежок патот до успехоѕ, никогаш не се откажувајте и секогаш следете ги знаците на патот што покажуваат дека сте на вистинскиот пат. За да можете да ги препознаете знаците на патот, потребно е да поседувате одредени карактеристики кои ќе ви помогнат. Дознајте кои се тие.
Како да бидете подобри од конкуренцијата
КАТЕГОРИЈА
Како да бидете подобри од конкуренцијата
Доколку сакате да завладеете на пазарот на трудот и да им бидете прв избор на своите клиенти, мора да се разликувате од конкуренцијата. Во ваша корист е да бидете свесни за вашата конкуренција, бидејќи тие се обидуваат да го преземат вашиот дел од пазарот, но клучот за доминиација е во фокусирањето на вашиот бизнис и нештата кои ве разликуваат вас од нив. Поголемиот дел од бизнисите се борат и пропаѓаат бидејќи се обидуваат да ја копираат својата конкуренција. Секој претприемач сака неговиот бизнис да биде еден чекор пред конкуренцијата. Меѓутоа, тоа воопшто не е лесна работа, но со неколку совети можете да успеете.
Како да станете подобар лидер во бизнисот
КАТЕГОРИЈА
Како да станете подобар лидер во бизнисот
Кога сте претприемач или бизнис лидер, играте различни улоги во секојдневниот живот. Од сметководство до администрација, маркетинг и развој на бизнисот при кои ќе треба да направите различен придонес во секое поле одвреме-навреме. Но, како што расте бизнисот, ќе расте и потребата за помош или за повеќе вработени исто така. Но, ако сте биле премногу фокусирани на вашиот бизнис можеби не сте се фокусирале на тоа да бидете добар шеф или лидер за другите. Но, да се биде инспиративен и мотивирачки лидер, како и да имате одлични лидерски вештини, може да биде клучната разлика што ќе го прошири или ќе го уништи вашиот бизнис. На крајот на краиштата, ако другите не можат да ја видат вашата визија, тогаш можеби е време за некои промени.
8 начини за смирување: како да бидете трпеливи и да го избегнете стресот
КАТЕГОРИЈА
8 начини за смирување: како да бидете трпеливи и да го избегнете стресот
Дали постојано сте во трка со времето, брзате и се чувствувате под стрес? Дали би сакале да го намалите стресот и да станете смирена личност. Применете ги овие 8 начини за трпеливост и смиреност и вашиот живот ќе се промени.
5 работи кои никогаш не треба да им ги кажете на вашите вработени
КАТЕГОРИЈА
5 работи кои никогаш не треба да им ги кажете на вашите вработени
Вработените се `сржта во една компанија. Без разлика дали сте нова компанија на пазарот или сте веќе изграден бренд, иднината и успехот на вашата компанија зависи од луѓето кои работат за вас. Ова не значи дека само треба да ги најдете најталентираните луѓе и да ги вработите кај вас, ова бара и малку труд од ваша страна. Всушност, голем дел од работата зависи и од вас и колку вие ќе се потрудите да создадете пријатна работна атмосфера и ќе најдете начини како да ги мотивирате вработените да го дадат најдоброто од нив и да се борат за вас на долгорочен план.
3 чести финансиски грешки кои сигурно ги правите
КАТЕГОРИЈА
3 чести финансиски грешки кои сигурно ги правите
Во светот на бизнис, технологијата и парите, луѓето не се ни свесни дека ги прават овие финансиски грешки. Ова се трите најчести грешки кои ги правите кога станува збор за вашиот финансиски буџет.
Начини кои ќе ви помогнат да ги освоите клиентите
КАТЕГОРИЈА
Начини кои ќе ви помогнат да ги освоите клиентите
Од време-навреме на секого му е потребно малку помош и совети за тоа како да го подобри односот со своите клиенти и како да успее повеќе да привлече нови. Овие неколку совети ќе ви помогнат да ја придобиете довербата на клиентите и да ги зголемите вашите шанси за поголем успех.
Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.