Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ден.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
4 чекори за подобрување на бизнисот
КАТЕГОРИЈА
4 чекори за подобрување на бизнисот
Новите бизниси не се единствените за кои треба да се размислува како да се подобрат и да успеат. Секоја години, сите сопственици на бизнисите поставуваат нови годишни цели, размислуваат за постигнатите успеси и секако размислуваат за финансиската состојба. Малите бизниси и големите корпорации ги прават истите работи, односно и едните и другите размислуваат што е главен приоритет и како да го подобрат својот бизнис.
Совети за започнување сопствен бизнис
КАТЕГОРИЈА
Совети за започнување сопствен бизнис
Кога сакате да започнете свој бизнис и да станете дел од корпоративниот свет, голема е веројатноста дека многу луѓе ќе ви зборуваат дека не можете да успеете, дека е навистина многу тешко, дека често се случува да доцнат со исплатите, дека има многу стресни денови и слични негативни коментари. Секако дека во овие работи има вистина, но кога верувате во негативните работи, тогаш тие ќе се појават во вашиот бизнис. Тоа во кое верувате, станува вашата реалност. Затоа, не плашете се, имајте позитивно размислување, а овие неколку работи ќе ви помогнат да започнете сопствен бизнис и ќе ви покажат дека тоа не е толку страшна работа.
Совети за деловните жени: развијте го креативниот живот
КАТЕГОРИЈА
Совети за деловните жени: развијте го креативниот живот
Во денешно време, деловните жени се преокупирани со работата во канцеларија и немаат време да се посветат на својот семеен живот, а со тоа немаат време за самите себе. Време е за промени! Почнете да се радувате на животот и на важите успеси. Почнете почесто да патувате, да уживате во друштвото на пријателите, одете во спа на релаксација, посветувајте му повеќе внимание на вашето семејство и трудете се да правите повеќе активности надвор од канцеларијата. Во 2018 посветете се на вашиот креативен живот, а еве неколку совети кои ќе помогнат.
Моќта на инвенцијата
КАТЕГОРИЈА
Моќта на инвенцијата
Познато е дека инвенцијата е многу важна, кога сакате подобро да ја разберете вашата работа или пак да почнете со нова работа. Потребно е да учите и да се адаптирате. Тој процес го поминуваат сите успешни жени, а потребна е и голема храброст за да дејствувате.
Грешки кои се прават при пишување имејл
КАТЕГОРИЈА
Грешки кои се прават при пишување имејл
Во денешно време поголемиот дел од комуникацијата се одвива преку електронска пошта, а со оглед на тоа дека постојано пишувате имејлови, сосема е нормално понекогаш да направите грешка. Но, за да ги избегнете големите, чести грешки, потребно е да ги знаете овие работи.
Тајните на успешното преговарање
КАТЕГОРИЈА
Тајните на успешното преговарање
Кога сте дел од деловниот свет, тогаш е многу важно да се посветите на вашите способности за преговарање. Всушност, кога подобро ќе се подразмисли, нема аспект од животот кој не е поврзан со потребата за преговарање. Затоа, еве неколку работи кои ќе ви помогнат секогаш да имате успешни преговори.
Совети кои ќе ви помогнат вашите слабости да ги направите ваши предности
КАТЕГОРИЈА
Совети кои ќе ви помогнат вашите слабости да ги направите ваши предности
Во бизнисот многу е важно да ги знаете вашите слабости и предности. Тоа значи да ја знаете разликата помеѓу успехот, неуспехот и сè измеѓу. Слабостите можете многу лесно да ги претворите во предности, ако малку се потрудите и стратешки размислувате.
Здраво тело, здрав бизнис
КАТЕГОРИЈА
Здраво тело, здрав бизнис
Кога имате здрава исхрана и одвојувате доволно време за вежбање, тогаш му помагате на вашето тело да биде здраво, односно ги губите вишокот килограми и вашата кожа е сјајна и убава. Но, треба да знаете дека здравјето влијае и врз вашиот професионален живот.
Позитивни и негативни страни на жената менаџер
КАТЕГОРИЈА
Позитивни и негативни страни на жената менаџер
Дали вашата компанија ја предводи жена или пак се сеќавате на некоја успешна жена менаџер? Жената менаџер се помни за цел живот бидејќи е неверојатен ментор и учител, кој знае да поддржува, а сепак знае да биде и строга. Кое е вашето мислење: дали жените менаџери се подобри од мажите менаџери?
3 клучни работи кои прават да изгледате посамоуверено
КАТЕГОРИЈА
3 клучни работи кои прават да изгледате посамоуверено
Кога се трудите да изгледате посамоуверено, дали забележувате дека се концентрирате само на една конкретна работа? Можеби се трудите да го смените говорот на телото и вежбате некои моќни позиции. Можеби пак се одлучувате да смените нешто во вашиот стил на облекување, со цел да додадете авторитативни и сериозни моменти. Концентрирањето на овие работи е во ред, тие ќе ви помогнат да ја зголемите самодовербата, но не доволно. За потполно да бидете самоуверени, треба да се концентрирате на повеќе од еден елемент од вашата професионална слика. Треба да се концентрирате на три работи: како изгледате, како се однесувате и како зборувате.
Корисни совети за работното место
КАТЕГОРИЈА
Корисни совети за работното место
На работното место потребно е да бидете свои, но без разлика на тоа колку сте блиски со вашите колеги, не е препорачливо потполно да се опуштите и секојдневно да озборувате, разговарате за политиката и да раскажувате за вашиот приватен живот. Вашето однесување и работите кои ги зборувате понекогаш можат да го доведат вашето работното место до ризик. Потрудете се да внимавате повеќе на следните работи.
Прашања кои треба да си ги поставувате секој ден
КАТЕГОРИЈА
Прашања кои треба да си ги поставувате секој ден
Како што автомобилот е потребно постојано да се носи на сервис, за да се провери дали соодветно работи, така и секоја деловна жена треба да направи проверка, за да знае дали сите работи се одвиваат соодветно. Тоа не значи дека треба да одите на некоe посебно место, туку едноставно можете секојдневно да си ги поставувате овие прашања.
Имајте позитивен став на работа
КАТЕГОРИЈА
Имајте позитивен став на работа
Познато е дека расположението делува во секој аспект од вашиот живот, па затоа доколку имате позитивен став и секогаш сте со позитивно расположение, тогаш тоа позитивно ќе влијае и на вашата кариера. Истражувањата докажале дека позитивниот став ги зголемува шансите за успех, а еве и неколку работи кои докажуваат зошто.
Што треба да направите во првите три месеци на новото работно место
КАТЕГОРИЈА
Што треба да направите во првите три месеци на новото работно место
Кога ќе почнете да работите на ново работно место, тогаш е многу важно уште на самиот почеток да оставите добар впечаток. Овие неколку совети ќе ви помогнат да успеете во тоа.
Како да знаете дека ќе добиете отказ?
КАТЕГОРИЈА
Како да знаете дека ќе добиете отказ?
Понекогаш на работното место може сè да ви изгледа добро и да бидете потполно задоволни, така што во ниеден момент не би сакале да барате нова работа или пак да добиете или дадете отказ. Но, навистина е непријатно кога изненадно и неочекувано ќе добиете отказ, па затоа овие работи ќе ви помогнат да знаете кога можеби ве очекува тоа.
Дали претпоставениот има доверба во вас?
КАТЕГОРИЈА
Дали претпоставениот има доверба во вас?
Довербата е нешто што тешко се стекнува, но лесно се губи. Понекогаш треба навистина да се потрудите на работното место доколку сакате да ја стекнете довербата на вашиот претпоставен, а потоа треба премногу да внимавате за тој да не ја изгуби довербата во вас. Но, за да бидете сигурни дека претпоставениот има доверба во вас, тогаш проверете ги овие работи.
Бидете посреќни на работното место
КАТЕГОРИЈА
Бидете посреќни на работното место
Понекогаш е навистина тешко да се биде среќен и позитивен на работното место. Но, секогаш има простор за работите да се сменат и да се подобрат. Почнете да ги практикувате овие работи, трудете се да бидете среќни и околностите ќе бидат на ваша страна.
Што кога бизнисот ќе пропадне?
КАТЕГОРИЈА
Што кога бизнисот ќе пропадне?
Кога имате свој бизнис или пак сте дел од нечиј бизнис, треба да бидете спремни за тоа дека може да дојде до ситуација тој да пропадне. Треба да знаете дека тоа не е крај на светот. Голем број на бизниси пропаѓаат секојдневно насекаде ва светот, а тоа не значи дека е крај. Треба да бидете спремни да продолжите понатаму и да се борите за нови успеси.
Како да ја реализирате вашата бизнис идеја
КАТЕГОРИЈА
Како да ја реализирате вашата бизнис идеја
Секоја личност сонува како еден ден има свој бизнис и сонува за подобар живот. Сигурно и вие понекогаш сонувате за тоа како водите сопствен бизнис и би посакале да бидете успешни во тоа. Можеби веќе и имате некоја идеја за тоа каков бизнис би сакале да имате, но прашањето е како да ја реализирате? 
Начини кои ќе ви помогнат да го победите стравот
КАТЕГОРИЈА
Начини кои ќе ви помогнат да го победите стравот
Дозволувањето на стравот да биде пречка на патот кон остварувањето на целите може да им се случи и на најдобрите. Тоа е честа грешка која ја прават деловните жени, особено оние кои работи во области каде што доминираат мажите. Тие чувствуваат страв и на тој начин оставаат простор за грешки.
4 работи кои мора да ги имате на работната маса
КАТЕГОРИЈА
4 работи кои мора да ги имате на работната маса
Можеби не посветувате премногу внимание на вашата работна масата и можеби дури не употребувате половина од работите кои се наоѓаат на неа. Многу луѓе, во денешно време, како последица на тоа што имаат премногу обврски и не внимаваат многу на сето тоа што го оставаат околу својот лаптоп или копјутер. 
Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.