Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ден.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Едноставни, но брилијантни начини како да го организирате гардероберот
КАТЕГОРИЈА
Едноставни, но брилијантни начини како да го организирате гардероберот

Како деца ползејќи тивко поминуваме покрај гардероберот, бидејќи се плашевме дека страшни демони живеат таму, но кога пораснавме сфативме дека единствените демони сме ние :). 

Средувањето не на секого силна страна, но нашиот гардеробер е нашето свето место, па затоа треба да го доведеме до состојба која одговара на нашите потреби. Ако едноставниот акт на облекување секое утро, завршува со неред и куп алишта во аголот на вашата соба, тогаш треба да поработите на цел нов систем на оргарнизација. 

Дали може да имаме „песна на летото“ кога немаме вистинско лето?
КАТЕГОРИЈА
Дали може да имаме „песна на летото“ кога немаме вистинско лето?

Секое лето си има свој музички хит, како „California Gurls“ на Кејти Пери во 2010 или "Old Town Road" од Lil Nas X во 2019. Но како можеме ова лето да кажеме кој е хитот? 

Хитот на летото не значи најдобрата песна, тоа најслушана, во секое кафуле, во секоја дискотека, на сите домашни собири... Химната на летото е песна која се слуша насекаде од големи групи луѓе. 

За жал, оваа година дискотеките не работат, постојат ограничувања за собири и угостителите не можат да ги преполнуваат своите објекти. Па затоа ова лето е тешко да се открие хитот. 

8 славни личности кои ги споделија винтиџ летни слатки, но и жешки моменти
КАТЕГОРИЈА
8 славни личности кои ги споделија винтиџ летни слатки, но и жешки моменти

Во социјално дистанцирано лето ни остануваат барем нашите сеќавања. Шерон Стоун, Оман, Памела Андерсон и уште неколку славни личности не изненадија со винтиџ фотографии од нивите дамнешни летувања.

Уживајте во 5те најубави врвови на македонските планини
КАТЕГОРИЈА
Уживајте во 5те најубави врвови на македонските планини
Голем број на луѓе ја сметаат Македонија за „Швајцарија на Балканот“. Поради националните паркови, големите недопрени и диви планински масиви, извонредната природна убавина како и спектакуларните карактеристики на земјата. Величенствени снежни врвови, водопади, мали скриени планински цркви, традиционални селски куќички украсени со свежо цвеќе. Со пешачење или прошетки ќе добиете совршен баланс на активност во природен амбиент, и ќе откриете дел на нашата историја, култура и гастрономија. Уживајте во 5те најубави врвови во Македонија.
Викторија и Дејвид Бекам во несогласување со своите соседи
КАТЕГОРИЈА
Викторија и Дејвид Бекам во несогласување со своите соседи
Познатиот пар си направи одлични планови за својот двор.
Интересни идеи за подароци за вашиот татко
КАТЕГОРИЈА
Интересни идеи за подароци за вашиот татко
Добредојдовте во клубот на татковството.
Алиша Кис создава уметност, а на светот тоа му е потребно
КАТЕГОРИЈА
Алиша Кис создава уметност, а на светот тоа му е потребно
Кралицата на добрите вибрации подготвува албум кој ќе пристигне за брзо време.
Вистината за корсетите за обликување на половината
КАТЕГОРИЈА
Вистината за корсетите за обликување на половината
Експертите се со изедначен став во однос на ова прашање, а време и вие да ја дознаете вистината.
Најдобри песни за 2020
КАТЕГОРИЈА
Најдобри песни за 2020
Време е да ја збогатите вашата музичка листа со неколку новитети.
Меган и Хари слават 2 години брак
КАТЕГОРИЈА
Меган и Хари слават 2 години брак
Втората годишнина на принцот Хари и Меган помина незабележано. 
Идеи за совршени подароци за вашиот партнер
КАТЕГОРИЈА
Идеи за совршени подароци за вашиот партнер
Тој ќе ги сака овие пдоароци исто колку што ве сака и вас. 
Прочитајте како познатите ги поминуваат карантинските денови
КАТЕГОРИЈА
Прочитајте како познатите ги поминуваат карантинските денови
Карантинот важи за сите, без разлика дали сте позната личност или не. 
Идеи за летни фризури
КАТЕГОРИЈА
Идеи за летни фризури
Дали сте расположени за промена на вашиот стајлинг? Да започнеме од фризурата.
Кејт Мидлтон и нејзиниот колоритен стајлинг
КАТЕГОРИЈА
Кејт Мидлтон и нејзиниот колоритен стајлинг
Војвотката носеше најразлични колоритни комбинации на сите нејзини Зум конференции.
Најдобрите пилатес канали на Јутјуб
КАТЕГОРИЈА
Најдобрите пилатес канали на Јутјуб
Пилатес вежбите не се за секој, но тие кои ги практикуваат особено ќе се израдуваат на овој текст.
Како да организирате тапас вечера?
КАТЕГОРИЈА
Како да организирате тапас вечера?
Организирањето вечера по определен повод е многу повеќе од служење на неколку видови на јадења.
Работи кои ги научивме од блогот на Меган Маркл
КАТЕГОРИЈА
Работи кои ги научивме од блогот на Меган Маркл
Пред Меган Маркл да го запознае својот сопруг Принцот Хари, таа беше успешна актерка, стилска икона и голем хуманитарец.
Пикантерии за селењето на Меган Маркл и Принцот Хари во Лос Анџелес
КАТЕГОРИЈА
Пикантерии за селењето на Меган Маркл и Принцот Хари во Лос Анџелес
Меган и Хари се преселија во Лос Анџелес, накратко откако ги напуштија кралските должности и се иселија од Англија. 
Градови и музеи - виртуелни тури кои можете да ги проследите од дома
КАТЕГОРИЈА
Градови и музеи - виртуелни тури кои можете да ги проследите од дома
За време на карантинските денови сите организации и институции се обидуваат да им направат на луѓето што е можно поголема достапност на услугите.
Дознајте кои се првите улоги на овие познати ѕвезди
КАТЕГОРИЈА
Дознајте кои се првите улоги на овие познати ѕвезди
Секоја ѕвезда треба да почне од негде. Дали станува збор за серија или за филмски блокбастер, неки од нашите омилени ѕвезди требало да искачат навистина голема скала за да стигнат до тоа што се.
Како да ја офарбате косата во домашни услови?
КАТЕГОРИЈА
Како да ја офарбате косата во домашни услови?

Сите дами кои ја фарбаат косата сигурно во овие моменти не можат да го поднесат нејзиниот изглед, бидејќи косата е порасната и коренот е различен.

Сигурни сме дека во повеќе наврати сте размислувале да ја смените бојата на косата или пак да ги корегирате врвотие сами, но дали тоа е добро да го направите?

Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.