Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ден.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Омиленото смути на Меган Маркл
КАТЕГОРИЈА
Омиленото смути на Меган Маркл

Како може да не ја сакаме Меган Маркл? Елегантна и филантропска претставничка на кралското семејство која практикува одредени велнес принципи години наназад. 

Како си поминавме на роденденот на „Убавина и Здравје“
КАТЕГОРИЈА
Како си поминавме на роденденот на „Убавина и Здравје“

Најпознатиот лајф стајл магазин во Македонија ,,Убавина и Здравје” минатата недела (16/05/2018) го прослави својот 10-ти роденден во одлична атмосфера.

30 работи кои треба да ги направите пред да наполните 30 години
КАТЕГОРИЈА
30 работи кои треба да ги направите пред да наполните 30 години

„Посакувам да го знаев тогаш, тоа што го знам сега“, ова е честа фраза која ја употребуваат голем број на луѓе. Сегашната ретроспектива може да биде моќна, мотивирачка сила која помага да станете поуспешна и поцелосна личност. Тоа е одлично, но зарем не сакате да го прескокнете тој дел и веднаш да стигнете до посакуваната цел?

Мудроста на Коко Шанел: Бидете незаменливи
КАТЕГОРИЈА
Мудроста на Коко Шанел: Бидете незаменливи

Коко Шанел имала многу филозофски совети кои се резонираат и денес. На пример, на прашањето – Колку сте незаменливи? Таа велеше: „Точно е дека ако сте исти како и сите други, вие сте многу заменливи. Сепак, клучот е како да се одвоите од толпата?”

4 најчести митови за говор на тело
КАТЕГОРИЈА
4 најчести митови за говор на тело

Говорот на телото игра клучна улога во вашата кариера - од првото интервју за работа па сè до тековниот процес во градењето на професионалните врски. Но, не значи дека сé што сте слушнале околу говорот на телото е точно. 

Храна која ќе ја зголеми вашата енергија на работа
КАТЕГОРИЈА
Храна која ќе ја зголеми вашата енергија на работа

Едно е сигурно, никој не сака да остане гладен на работа, но потребно е да се направи паметен избор за време на работниот ден. Вистината е дека храната која ја консумирате во текот на денот може многу да ви помогне во подобрување на концентрацијата и продуктивноста. 

5 работи кои може да му ги подарите на вашиот колега за роденден
КАТЕГОРИЈА
5 работи кои може да му ги подарите на вашиот колега за роденден

Колегите од работа се луѓето со кои поминувате поголем дел од време, па без разлика на тоа колку сте блиски или не, кога ќе дојде ситуација да биде роденден на некој од нив потребно е да подарите соодветен подарок. Како да одберете соодветен подарок за вашиот колега? Овие пет предлози ќе ви помогнат.

7 работи кои треба да ги направите со вашата ќерка
КАТЕГОРИЈА
7 работи кои треба да ги направите со вашата ќерка

Кога станува збор за семејните врски, поврзаноста помеѓу мајката и ќерката не може да се спореди со ништо. Вистината е дека секоја ќерка во својата мајка гледа идол и посакува да биде како неа кога ќе порасне. Затоа, ви подготвивме седум работи кои препорачуваме да ги направите со вашата ќерка, за да можете да ја одржувате вашата уникатна врска.

Начини кои ќе ви помогнат да откриете кога некој лаже
КАТЕГОРИЈА
Начини кои ќе ви помогнат да откриете кога некој лаже

Дали досега ви се случило да забележите дека личноста со која зборувате ве лаже? Замислете само колку луѓе се потрудиле да го направат тоа, а вие воопшто не сте приметиле. Отсега, со помош на овие неколку начини ќе успеете да забележите кога некој ве лаже, без разлика дали е тоа колега од работа, претпоставениот, вашиот партнер, пријателката или некоја друга личност.

Бидете здрави и одржувајте ја тежината во текот на целиот живот
КАТЕГОРИЈА
Бидете здрави и одржувајте ја тежината во текот на целиот живот

Сигурно некогаш сте посакале и вие да бидете како оние луѓе кои можат да јадат што сакаат, а сепак да немаат промена во тежината. Некои дами, дури и кога ќе изедат неколку коцки чоколадо, веднаш можат да ги забележат додадените килограми на своето тело. Доколку не сакате секоја недела да се менува бројот на облеката која ја носите, тогаш практикувајте ги овие совети.

Совети кои ќе ви помогнат цвеќето да го одржувате свежо
КАТЕГОРИЈА
Совети кои ќе ви помогнат цвеќето да го одржувате свежо

Свежото цвеќе е одличен начин да го разубавите вашиот дом, а посебно во овој период од годината кога можете да најдете различни цвеќиња и насекаде можете да уживате во прекрасните бои и мириси на овие подароци од природата. Но, тажната работа е тоа што кога вашата маса ја краси ваза со прекрасно свежо цвеќе, за неколку денови тоа истото овенува и повеќе го нема истиот сјај и свежина. Затоа, овие неколку совети ќе ви помогнат цвеќето подолго време да го одржувате свежо.

10 интересни традиции за Велигден низ светот
КАТЕГОРИЈА
10 интересни традиции за Велигден низ светот

Велигден е еден од најголемите христијански празници и се празнува во голем број низ светот. Интерено е тоа што секоја земја има свој посебен начин на празнување, а сега можете да дознаете кои се едни од најинтересни традиции за Велигден.

Водич за здрава исхрана без многу готвење
КАТЕГОРИЈА
Водич за здрава исхрана без многу готвење

Животот на успешните деловни дами не е едноставен, поради преокупираната агенда, но здравиот начин на живот е секако задолжителен. Можеби немате доволно време за да се посветите на готвењето, а сепак сакате вие и вашето семејство да консумирате здрава храна. Затоа, ќе ве израдуваме со овие совети кои ќе ви помогнат да подготвувате здрави оброци без многу готвење.

Предлози за декорирање на велигденската трпеза
КАТЕГОРИЈА
Предлози за декорирање на велигденската трпеза
Декорирањето на велиденската трпеза претставува вистинско задоволство, бидејќи покрај вкусната храна и интересните велигденски јајца можете да направите каква сакате декорација во духот на празникот и пролетта.
Идеи за вапсање на велигденските јајца
КАТЕГОРИЈА
Идеи за вапсање на велигденските јајца
Покрај традиционалните црвени јајца, велигденската трпеза украсете ја со некои од овие идеи!
Како да изгледате повисоки: трикови кои треба да ги знаете
КАТЕГОРИЈА
Како да изгледате повисоки: трикови кои треба да ги знаете
Ако сте прилично ниски, сигурно понекогаш се чувствувате како вашата висина да е големо ограничување во вашиот стил. Додека науката не пронајде начин како на ниските луѓе да им дадат неколку сантиметри повеќе, најдоброто што можете да го направите е да се потпрете на некои модни совети и трикови со кои ќе изгледате повисоки. Погледнете за што се работи!
Водич за кожа која не старее: сѐ што треба да знаете за да изгледате млади
КАТЕГОРИЈА
Водич за кожа која не старее: сѐ што треба да знаете за да изгледате млади
Дали сте знаеле дека младиот изглед на вашта кожа зависи само од вас и од вашиот животен стил?
25 работи кои можете да ги научите од Ана Франк
КАТЕГОРИЈА
25 работи кои можете да ги научите од Ана Франк
Анели Мари „Ана“ Франк, родена на 12 јуни 1929, германка, од еврејско семејство од градот Франфурт, кое во 1933 година се преселило во Амстердам. Таа стекнала светска слава благодарение на своите дневници во кои ја опишала германската окупација на Холандија за време на Втората светска војна. Ана пишувала за животот, љубовта и добрината. Таа е симбол на борбата не само против нацизмот, туку и против сите облици на нечовечност. Кога завршила војната, нејзиниот татко се вратил во Амстердам и го испечатил дневникот на Ана, кој набрзо станал светски познат и бил преведен на многу јазици.
5 најчести митови за косата на кои треба да заборавите
КАТЕГОРИЈА
5 најчести митови за косата на кои треба да заборавите
Жените имаат посебен однос кон својата коса. Се радуваат како мали деца кога косата им изгледа беспрекорно со мал труд и потајно се плашат секојпат кога одат на фризер, без разлика дали се работи само за мала или голема промена на косата. Косата е толку многу драгоцена за жената и ќе вложи максимален труд за да изгледа убаво, негувано, бујно и сјајно. Меѓутоа, дали некогаш сте се запрашале дали некои од вашите секојдневни навики кои ги практикувате, всушност ѝ штетат на вашата коса?
26 работи за кои секоја жена треба да престане да се чувствува виновна
КАТЕГОРИЈА
26 работи за кои секоја жена треба да престане да се чувствува виновна
Дами, време е да признаете дека чувството на вина е сè повеќе присутно, а вие сте ја усовршиле техниката на чувствување вина за работите кои ги правите, кои сакате да ги направите, работите кои не сакате да ги направите... веќе добро знаете каде води сето ова. Не вреди да бидете премногу строги кон самите себе, обвинувањето нема да ви помогне подобро да функционирате. Затоа, треба да престанете да чувствувате вина барем за овие 26 работи.
7 работи кои успешните луѓе не ги чуваат во спалната соба
КАТЕГОРИЈА
7 работи кои успешните луѓе не ги чуваат во спалната соба
Исчистете го нередот од вашата спална соба и вистински одморете се!
Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.