Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ДЕН.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Откријте повеќе за вашата љубовна врска од начинот на кои ги држите рацете
КАТЕГОРИЈА
Откријте повеќе за вашата љубовна врска од начинот на кои ги држите рацете
Љубовта е навистина прекрасно чувство коешто понекогаш знае да направи да се чувствувате неверојатно и среќно, додека пак некогаш знае навистина да не растажи. Доколку досега сте биле заљубени или во моментот сте, тогаш сигурно уживате да шетате со вашиот партнер и да се држите за раце. Но, дали знаевте дека начино на кој ги држите рацете со вашиот партнер може да открие нешто за вашата врска. Најдете го начинот на кој ги држите рацете и откријте што тој кажува за вас и вашиот партнер. 
11 едноставни начини до посакуваното тело
КАТЕГОРИЈА
11 едноставни начини до посакуваното тело
Летото наскоро ќе започне, а сигурно и вие како и секоја дама се трудите да го имате посакуваното тело и ова лето. Речиси секоја дама почнува да внимава на исхраната, да го менува начинот на живот, започнува со вежбање, сè со цел да се чувствува пријатно за време на летните денови, кога се открива поголемиот дел од телото. Доколку и вие сакате да посветите внимание на вашиот изглед, тогаш овие едноставни начини ќе ви помогне да го имате посакуваното тело.
Необични егзотични овошја за кои досега не сте знаеле
КАТЕГОРИЈА
Необични егзотични овошја за кои досега не сте знаеле
Сигурно кога некој ќе спомне егозтични овошја веднаш помислувате на киви, банани, ананас, манго и слично. Овие овошја се најчести кај нас па затоа и се доста популарни. Но, постојат голем број на егзотични овошја за кои досега најверојатно не сте знаеле, но со сигурност би сакале да ги пробате. Погледнете кои се тие!
10 книги од познати автори кои треба да ги прочитате
КАТЕГОРИЈА
10 книги од познати автори кои треба да ги прочитате
Секој автор најчесто се прославува со едно ремек-дело коешто на сите им е познато и кое поголемиот дел од луѓето го имаат прочитано. Но, вистината е дека голем дел од познатите светски писатели имаат напишано и други книги кои не се толку познати, а навистина вреди да ги прочитате. Во оваа листа ќе најдете наслови на такви книги, па започнете со читање уште денеска!
Работи кои среќните мајки не ги прават
КАТЕГОРИЈА
Работи кои среќните мајки не ги прават
Мајчинството е една од најубавите работи кои можат да и` се случат на една жена. Иако понекогаш знае да биде многу тешко, секоја жена ужива да биде мајка. 
Торта од банана која ќе ве воодушеви
КАТЕГОРИЈА
Торта од банана која ќе ве воодушеви
За сите љубители на бананите и сувите сливи, одличен и едноставен рецепт за торта која со сигурност ќе ве воодушеви!
Како да се расположите за само три минути
КАТЕГОРИЈА
Како да се расположите за само три минути
На сите им се случува понекогаш да се лошо расположени. Лошото расположение може да биде последица од одредени ситуации од приватниот живот, како и на работното место. Но, без разлика колку нерасположено се чувствувате, постојат начини кои ќе ви помогнат негативната енергија да ја замените со позитивна и повторно да се чувствувате расположено и да бидете пријатно друштво за луѓето околу вас.
Со смути до подобар и поквалитетен сон
КАТЕГОРИЈА
Со смути до подобар и поквалитетен сон
Голем дел од луѓето имаат проблеми со спиењето, а тоа може да биде поради различни причини. Доколку и вие спаѓате во оваа група, тогаш пиењето на ова смути пред спиење ќе ви помогне да имате подобар и поквалитетен сон!
Засладете се со чоколаден мус со јагоди
КАТЕГОРИЈА
Засладете се со чоколаден мус со јагоди
Овој период јагодите се актуелни, па затоа искористете ја можноста и направете сладок десерт со нив!
Едноставни начини за опуштање и намалување на калориите
КАТЕГОРИЈА
Едноставни начини за опуштање и намалување на калориите
Секоја дама се грижи за своето тело и изглед и сака постојано да изгледа привлечно и убаво. Некои дами се дури и опседнати со својот физички изглед и секојдневно внимаат на калориите кои ги внесуваат. Затоа, овие начини навистина ќе ве израдуваат бидејќи покрај тоа што се вистинско уживање, тие помагаат во согорување на калориите!
Најубавите летни дестинации во светот
КАТЕГОРИЈА
Најубавите летни дестинации во светот
Летото наскоро ќе започне, а веќе сите се со планови каде да заминат и да уживаат за време на летниот одмор. Погледнете како изгледаат најубавите летни дестинации во светот, па доколку сте во можност, можеби оваа сезона ќе уживате на некоe од овие прекрасни места!
Филмови од 2017 кои треба да ги гледате
КАТЕГОРИЈА
Филмови од 2017 кои треба да ги гледате
Од почетокот на 2017, па сè досега, може да се каже дека филмската индустрија навистина изненади со неверојатни филмови. Погледнете ја оваа листа со најнови филмови кои морате да ги погледнете, па доколку досега не сте го направиле тоа, започнете веднаш! Овие филмови навистина ќе го привлечат вашето внимание, а покрај тоа се одличен начин да се опуштите во слободното време.
Што кажува за вас должината на вашата коса
КАТЕГОРИЈА
Што кажува за вас должината на вашата коса
Вистината е дека фризурата многу влијае на нашиот изглед, па затоа секоја дама се труди да ја пронајде фризурата којашто најубаво ѝ стои. Кратка или долга, каква фризура и да имате, таа може да открие многу за вашиот карактер. Пронајдете ја вашата фризура и прочитајте за карактеристиките кои таа ги открива!
Здрави комбинации на храна за намалување на килограмите
КАТЕГОРИЈА
Здрави комбинации на храна за намалување на килограмите
Комбинирањето на различна храна не само што може оброкот да го направи повкусен, туку може и да ви помогне да ги намалите килограмите. Сè што треба да направите е да ја комбинирате соодветната храна. Прочитајте кои видови храна треба да ги комбинирате, а кои треба да ги избегнувате.
Започнете го денот со кралски појадок
КАТЕГОРИЈА
Започнете го денот со кралски појадок
Причини зошто треба да читате наутро
КАТЕГОРИЈА
Причини зошто треба да читате наутро
Утринските навики се многу важни. Тие се начин денот да го започнете правилно и да се чувствувате расположено и енергично сè додека повторно не легнете да спиете. Читањето се смета за идеална утринска навика, па дознајте зошто е тоа така.
Што е егзема - симптоми и третман
КАТЕГОРИЈА
Што е егзема - симптоми и третман
Егзема е проблематична состојба на кожата, којашто се појавува кај голем број на луѓе, вклучувајќи ги мажите, жените и децата. Но, што всушност претставува егзема и како можете да се справите со неа?
5 придобивки од циметот
КАТЕГОРИЈА
5 придобивки од циметот

Циметот потекнува од Карибите, Јужна Америка и Југоисточна Азија. Тој е вкусен и здрав зачин, кој има голем број на придобивки за организмот на човекот. Откако ќе дознаете кои се неговите придобивки, сигурно секојдневно ќе започнете да го консумирате!

 

Интересни факти за животните кои не сте ги знаеле
КАТЕГОРИЈА
Интересни факти за животните кои не сте ги знаеле
Во светот има голем број на животни, кои навистина нè воодушевуваат со својот необичен или сладок изглед. Некои од нив прават да се чувствуваме исплашено или не разнежнуваат. Но, дали некогаш сте размислувале за нивните карактеристики или колку тие им се слични на луѓето? Прочитајте ги овие интересни факти за животните кои навистина ќе ве изненадат.
Идеален рецепт за сладок компир
КАТЕГОРИЈА
Идеален рецепт за сладок компир
Уживајте во еден малку поразличен оброк!
Што открива за вас позицијата во која спиете
КАТЕГОРИЈА
Што открива за вас позицијата во која спиете
Знаевте ли дека позицијата во којашто спиете може да открие многу за вашиот карактер? Пронајдете ја позицијата во којашто вие спиете и проверете дали овие карактеристики ве опишуваат вас!
Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.