Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ДЕН.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Зеленчук кој може да го одгледувате во вашиот дом
КАТЕГОРИЈА
Зеленчук кој може да го одгледувате во вашиот дом

Искористете ја можност и вашиот балкон направете го ваша мала градина!

Овие зеленчуци и билки можете да ги одгледувате во вашиот дом, па зошто тогаш да не започнете да го правите тоа веднаш.

4 причини зошто треба да започнете со вежбање
КАТЕГОРИЈА
4 причини зошто треба да започнете со вежбање
Постојат стотици причини зошто треба да започнете со вежбање. Тоа е добро за вашето тело, за вашиот организам, за вашиот ум и за социјалниот живот. Нема да ги наброиме сите причини зошто би требало да започнете да вежбате уште денес, но овие четири дефинитивно ќе ве инспирираат за да започнете посреќен и поздрав живот.
Пченкарен леб кој ќе ве воодушеви
КАТЕГОРИЈА
Пченкарен леб кој ќе ве воодушеви
Мирисот на домашен леб сигурно ве потсетува на детството и ви буди убави спомени. Овој рецепт навистина ќе ви се допадне, бидејќи е малку поразличен од добро познатите рецепти за подготовка на домашен леб. Пробајте уште денеска!
Трендови за уредување на домот во 2017
КАТЕГОРИЈА
Трендови за уредување на домот во 2017
Уредувањето на домот претставува една креативна авантура. Секоја промена прави да се чувствувате поудобно и да уживате во времето поминато во вашиот дом. Наједноставен начин за да направите некој промена е да ги бојадисате ѕидовите или да го смените распоредот на мебелот. Доколку сте расположени за да направите некоја промена во вашиот дом, тогаш погледнете кои се трендови за уредување на домот во 2017.
Тајна состојка за совршени тестенини
КАТЕГОРИЈА
Тајна состојка за совршени тестенини
Тестенините се вкусни и едноставни за подготовка, па затоа често можат да се најдат на трпезата во домот на секое семејство. Постојат голем број на сосови кои се одлични во комбинација со макарони и шпагети, но оваа тајна состојка досега сигурно не сте ја знаеле!
Кои се најубавите градови во светот?
КАТЕГОРИЈА
Кои се најубавите градови во светот?
Патувањето и одморот се одличен начин да го подобрите расположението и да ја зголемите позитивната енергија. Низ светот постојат голем број на градови каде што сигурно би сакале да заминете и да уживате во истражувањето на нивната архитектура, природа, ноќен живот и слично. 
Направете сами - мајонез од авокадо
КАТЕГОРИЈА
Направете сами - мајонез од авокадо
Време е да додадете нешто ново во вашата исхрана. Мајонезот од авокадо не содржи големо количество на калории, а е едноставен и брз за подготовка. Пробајте!
Романтични филмови за неделно попладне
КАТЕГОРИЈА
Романтични филмови за неделно попладне

Одличен начин да уживате во неделното попладне е со пуканки и интересен филм. Овие филмови се одличен избор за оние кои уживаат во романтичните филмови.

 

Едноставен и брз рецепт - суши од банана
КАТЕГОРИЈА
Едноставен и брз рецепт - суши од банана
Десерт кој навистина ќе ви се допадне! 
Како да изгледате и да се чувствувате убаво
КАТЕГОРИЈА
Како да изгледате и да се чувствувате убаво
Има денови кога едноставно не се чувствуваме задоволни со нашиот живот и со самите себе. Нормално е човек одвреме-навреме да се чувствува така. Но, важно е негативните мисли да се контролираат и да не се дозволи тие да станат дел од секојдневието.
200 книги кои секој треба да ги прочита
КАТЕГОРИЈА
200 книги кои секој треба да ги прочита
Секоја личност во својот дом има книги. Некои имаат поголм број на книги, додека некои помалку. Голем дел од луѓето обожаваат своето слободно време да го поминуваат читајќи книга, додека останатиот ретко кога е во можност да одвои време за добра книга. Во секој случај, книги се големо богатство и тие се најдобриот пријател на човекот.
Трикови за поголема флексибилност на телото
КАТЕГОРИЈА
Трикови за поголема флексибилност на телото
Поголемиот дел од жените не се чувствуваат флексибилни и имаат проблем дури и кога треба да ги допрат прстите на нозете, без да ги свиткаат колената. Доколку спаѓате во оваа група, тогаш добрата вест за вас е дека постојат начини за да ја зголемите флексибилноста на вашето тело. 
Четири состојки за рамен стомак
КАТЕГОРИЈА
Четири состојки за рамен стомак
Одличен пијалак кој ќе ви помогне за брзо време да ги намалите вишокот килограми.
Овошја кои не треба да ги чувате во фрижидер
КАТЕГОРИЈА
Овошја кои не треба да ги чувате во фрижидер
Доколку спаѓате во она група на луѓе кои сите намирници ги чуваат во фрижидерот со цел да ги одржуваат свежи подолго време, тогаш треба да знаете дека за некои намирници правите грешка. Дел од овошјата не треба да се чуваат во фижидерот, бидејќи ниската температура негативно им влијае.
Сладок коктел со Нутела
КАТЕГОРИЈА
Сладок коктел со Нутела
Неделата започнете ја со слатко уживање!
Рецепт за чоколадна торта со јагоди
КАТЕГОРИЈА
Рецепт за чоколадна торта со јагоди
Искористете ја можноста да уживате во совршената спојка на јагоди и чоколадо. Оваа торта е вистинско слатко уживање!
Што кажува за вас формата на вашите усни
КАТЕГОРИЈА
Што кажува за вас формата на вашите усни
Научниците и психолозите сметаат дека усните се едно од најважните карактеристики на лицето. Поради тоа, кога сакате да го процените карактерот на некоја личност можете тоа да го направите според формата на усните. 
Што не треба да јадете доколку имате проблем со штитната жлезда
КАТЕГОРИЈА
Што не треба да јадете доколку имате проблем со штитната жлезда
Во денешно време сè повеќе луѓе имаат проблеми со тироидната жлезда. Проблемите со оваа жлезда се јавуваат кога има некоја неправилност во работата на имунолошкиот систем, но треба да се има на ум дека голема причина е и начинот на живот, односно неправилната исхрана и стресот. 
Диетален ручек за современи жени
КАТЕГОРИЈА
Диетален ручек за современи жени
Речиси секоја жена пази на својот физички изглед и внимава на својата исхрана. Некои од нив се навистина опседнати. Овој рецепт навистина ќе ви се допадне, бидејќи не содржи големо количество на калории, а е вкусен и едноставен за подготовка.
Работи кои не треба да му ги кажувате на вашето дете
КАТЕГОРИЈА
Работи кои не треба да му ги кажувате на вашето дете
Да се биде родител е една од најубавите, но и најтешките работи во животот. Секоја личност постојано се труди да биде најдобриот родител за своето дете, но понекогаш се случува да прави големи грешки, без разлика дали се намерни или ненамерни. Воспитувањето на детето треба да започнува уште од негова најрана возраст. За едно дете да порасне во добра и воспитана личност потребно е постојано да се воспитува. Но, покрај тоа што постојат многу работи кои треба постојано да му се кажуваат на детето, постојат и оние кои не треба да се кажуваат.
Рецепт за пијалак кој ги топи маснотиите
КАТЕГОРИЈА
Рецепт за пијалак кој ги топи маснотиите
За човековиот организам е многу важно секојдневно да се внесуваат течности, а особено пијалаци кои содржат голема количина на витамини. Сигурно веќе ви е познато дека цедените свежи сокови се одлични да се консумираат секојдневно, но овој пијалак дефинитивно ќе ве освои.
Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.