Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ДЕН.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Како да се мотивирате да вежбате
КАТЕГОРИЈА
Како да се мотивирате да вежбате
Вежбањето е многу важно за телото и здравјето на секој човек. Колку повеќе сте физички активни, толку повеќе му правите услуга на вашето тело. Затоа, трудете се барем неколку дена од неделата да издвоите за вежбање и колку што можете почесто пешачете и возете велосипед, наместо да користите авотомобил или јавен превоз.
 Како да го чистите накитот
КАТЕГОРИЈА
Како да го чистите накитот
Речиси секоја жена обожава накит, особено кога станува збор за златните, сребрени парчиња или оние украсени со бисери или други скапоцени камења. Како што поминува времето дел од накитот го губи својот сјај и боја.
Едноставни и евтини начини да го освежите домот
КАТЕГОРИЈА
Едноставни и евтини начини да го освежите домот
Доколку имате желба да направите некои промени, а моментално не сте во финансиска можност да го направите тоа, постојат неколку едноставни и евтини начини да го освежите вашиот дом. 
Семиња кои треба да ги додадете во вашата исхрана
КАТЕГОРИЈА
Семиња кои треба да ги додадете во вашата исхрана
Семињата се многу здрави за човековиот организам и затоа е многу важно тие да бидат дел од вашата секојдневна исхрана. Добрата работа е што вие консумирате семиња многу повеќе отколку што знаете. Внесувате семиња во вашиот организам кога консумирате јагоди, малини, капини, банана, модар патлиџан, киви, краставица, домати и слично. Но, семињата од овие овошја и зеленчук не се доволни. Затоа е потребно да додадете во вашата исхрана семиња коишто му се потребни на вашиот организам.
22 хотели кои би сакале да ги посетите
КАТЕГОРИЈА
22 хотели кои би сакале да ги посетите
Во светот има голем број на хотели чии сопственици секојдневно се трудат да го привлечат вниманието на луѓето. Некои од хотелите нудат удобност, некои прекрасен поглед, некои се повеќе луксузни, а некои помалку. 
Работи кои не сте знаеле дека ги наследувате од родителите
КАТЕГОРИЈА
Работи кои не сте знаеле дека ги наследувате од родителите
Имате кафеави очи како вашата мајка и долги нозе како вашиот татко. Работи како овие се навистина многу интересни доколку се замислите малку повеќе. Секој човек наследува физички карактеристики од своите родители. Но, дали знаевте што сè наследуваме од нашите родители?
10 филмови кои ќе ве држат во неизвесност
КАТЕГОРИЈА
10 филмови кои ќе ве држат во неизвесност
На сите љубители на филмовите оваа листа навистина ќе им се допадне! Филмови коишто ќе ве држат во неизвесност до самиот крај.
Рецепт за пролетни шпагети
КАТЕГОРИЈА
Рецепт за пролетни шпагети
Одличен рецепт за поинаков начин на подготвување шпагети!
Што да правите со јајцата што ќе ви останат по Велигден
КАТЕГОРИЈА
Што да правите со јајцата што ќе ви останат по Велигден
Овој рецепт е навистина интересен и вкусен, а покрај тоа ќе ги искористите јајцата коишто ви останале по Велигден!
Направете сами - корпа за велигденски јајца
КАТЕГОРИЈА
Направете сами - корпа за велигденски јајца
Одвојте малку време за кративност и направете сами уникатна и убава корпа во којашто ќе ги ставите велигденските јајца!
Традиции за Велигден низ светот
КАТЕГОРИЈА
Традиции за Велигден низ светот
Дечињата во Соединетите Американски Држави за време на велигденските празници очекуваат да добијат голем број на јајца и бонбончиња од Велгиденското зајаче. Оваа традиција на многумина им делува чудна, но во САД веруваат дека постои Велигденско зајаче кое секоја година ги радува децата со слатки подароци и јајца. Оваа традиција потекнува од 1700-тите години, кога германците емигрирале и го донеле верувањето дека зајаците и јајцата се симбол за плодност и повторно раѓање. Додека ова е традиција низ Америка, другите земји низ светот има свои уникатни начини за прославување на овој голем празник. 
 Рецепт за велигденска торта со кокос
КАТЕГОРИЈА
Рецепт за велигденска торта со кокос
Одличен рецепт за оние коишто се љубители на кокос! Покрај тоа што оваа торта има прекрасен вкус, таа и изгледа одлично на велигденската трпеза. Оваа година одвојте време за една поразлична торта којашто сигурно ќе ги воодушеви сите.
Факти за женското тело кои не сте ги знаеле
КАТЕГОРИЈА
Факти за женското тело кои не сте ги знаеле
Жените биле, се и секогаш ќе бидат мистерија. Затоа, се направени голем број на истражувања за да се разоткријат нивните уникатни квалитет. Поголемиот дел од луѓето сметаат дека мажот и жената се идентични и дека не постојат големи разлики меѓу нив, но сепак вистината е друга.
Идеи за декорирање на велигденската трпеза
КАТЕГОРИЈА
Идеи за декорирање на велигденската трпеза
Покрај велигденските јајца кои ќе ги бојадисувате и декорирате на интересен начин, време е да одберете интересни декорации за вашата велигденска трпеза коишто ќе додадат позитивно расположение во празничниот дух.
За што сè може да употребувате сода бикарбона
КАТЕГОРИЈА
За што сè може да употребувате сода бикарбона
Овој бел прашок покрај тоа што можете да го применувате во готвењето, постојат и голем број на други примени коишто ќе ви го олеснат животот. Сода бикарбоната можете да ја користите и за нега и разубавување, за одржување на домот, за отстранување на непријатни мириси и слично.
Интересни идеи за бојадисување на велигденските јајца
КАТЕГОРИЈА
Интересни идеи за бојадисување на велигденските јајца
Оваа недела е посветена на подготовките за еден од најголемите празници, Велигден. Секоја жена размислува како да ја украси велигденската трпеза на креативен и весел начин и да внесе од празничниот дух во својот дом. Секако секоја година центар на вниманието се велигденските јајца, па еве неколку идеи како оваа година да ги бојадисате и украсите.
Едноставни начини за одржување на белата облека
КАТЕГОРИЈА
Едноставни начини за одржување на белата облека

Постојат неколку начини за одржување на белата облека со состојки кои веќе ги имате во домот. Многу е важно да го најдете соодветниот начин за да спречите белата облека да стане жолта, сива и валкана. Овие неколку начини ќе ви помогнат да го продолжите животот на вашите омилени парчиња облека и да ја задржите нивната бела боја.

 

Дестинации за велигденско патување
КАТЕГОРИЈА
Дестинации за велигденско патување
Велигден е празник кога деновите се совршени за да заминете на кратко патување и да уживате во убавото сончево време и истражување на некоја нова дестинација.
Работи кои секојдневно ги правите погрешно
КАТЕГОРИЈА
Работи кои секојдневно ги правите погрешно
Секој човек има некои навики и секојдневните обврски и задачи ги завршува според некоја рутина. Понекогаш работите ги правиме без да помислиме дали тоа е правилниот начин. Затоа, добро е да знаете кои секојдневни работи ги правите погрешно и конечно за почнете да го практикувате вистинскиот начин.
 10 земји најдобри за живеење за секоја жена
КАТЕГОРИЈА
10 земји најдобри за живеење за секоја жена

Дали некогаш сте размислувале кои земји ги имаат најдобрите услови за живеење? Овие 10 земји се идеалните места за живеење за секоја жена бидејќи жените ги имаат сите права и разликите помеѓу половите не се толку застапени.

Рецепти за велигденска трпеза
КАТЕГОРИЈА
Рецепти за велигденска трпеза
Велигден е еден од најголемите христијански празници, кога целото семејство се собира и ужива во моментите поминати заедно. Затоа, овој празник нека ви биде причина да подготвите посебни јадење и да ги одушевите вашите блиски. 
Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.