Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ДЕН.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Со топла бања трошите големо количество на калории
КАТЕГОРИЈА
Со топла бања трошите големо количество на калории
Едно спроведено истражување покажало дека туширањето со топла вода и топлата бања имаат слични здравствени придобивки како вежбањето, а покрај тоа спречуваат и појава на дијабетес тип 2.
Каква е исхраната на јапонките
КАТЕГОРИЈА
Каква е исхраната на јапонките
Јапонките се сметаат за едни од најубавите и најелегантните жени во светот. На 30 години тие изгледаат како да имаат 18, а на 40 изгледаат како да имаат 25. Покрај тоа, јапонките се жени коишто имаат долг животен век. 
Каков ви е карактерот според формата на стапалото
КАТЕГОРИЈА
Каков ви е карактерот според формата на стапалото
Интересно е што карактерот на една личност може да се процени според формата на стапалото. Пронајдете ја формата на вашето стопало и дознајте што тоа кажува за вас!
Рецепт за раженца со тиквичка и карфиол
КАТЕГОРИЈА
Рецепт за раженца со тиквичка и карфиол
Одличен и едноставен рецепт за вегетеријанци или пак вкусен прилог за оние коишто јадат месо. Уште денеска подгответе ги овие раженца со тиквичка и карфиол чиј вкус навистина ќе ви се допадне!
20 совети за мајките кои имаат синови
КАТЕГОРИЈА
20 совети за мајките кои имаат синови
Момчињата се исти како и девојчињата, потребно им е внимание и љубов за да можат да израснат во добри личности. За вашиот син да израсне во добар човек, морате постојано да се трудите и да работите на себе. Овие 20 совети нека ви помогнат вашиот син да го научите полесно да се справува со проблемите низ животот и да порасне во среќен и сакан човек. 
Ручек од соништата – пилешко со козјо сирење и пршута
КАТЕГОРИЈА
Ручек од соништата – пилешко со козјо сирење и пршута
Време е да испорбате еден нов начин за подготовка на пилешки гради и да уживате во вкусот на пршутата, козјото сирење и црвената печена пиперка!
Најубавите цветни пејсажи низ светот
КАТЕГОРИЈА
Најубавите цветни пејсажи низ светот
Во чест на еден од најубавите периоди во годината, можете да погледнете фотографии од едни од најубавите пејсажи низ светот!
Работи кои мажите и жените ги прават различно
КАТЕГОРИЈА
Работи кои мажите и жените ги прават различно
Мажите и жените знаат да бидат многу различни. Тоа може да се забележи по малите работи како и по оние кои се навистина важни. Дали некогаш сте размислувале кои се тие работи коишто ги прават мажот и жената различни? Сега можете да го дознаете тоа!
Како до добар и квалитетен сон
КАТЕГОРИЈА
Како до добар и квалитетен сон
Доколку долго време имате проблеми со спиењето и сакате да имате подобар и поквалитетен сон, овие совети од специјалисти од Америка ќе ви помогнат да успеете во тоа.
Зошто градинарството е добро за здравјето?
КАТЕГОРИЈА
Зошто градинарството е добро за здравјето?
Дали знаевте дека почвата има антидепресивно дејство? Садењето на цвеќиња и растенија не само што е добра физичка активност, туку го подобрува и менталното здравје. Спроведено е истражување коешто покажало дека луѓето кои живеат во области со поголема вегетација имаат подбро физичко и психичко здравје. Докажано е дека контактот со природата, растенијата, животните и целата природна околина може да влијае и да го подобри здравјето на еден човек. 
Направете сами – уникатна саксија со лак за нокти
КАТЕГОРИЈА
Направете сами – уникатна саксија со лак за нокти
Одличен начин едноставните и еднобојни саксии за цвеќе да ги направите да изгледаат уникатно, модерно и да го разубават вашиот дом.
Пролетен зеленчук кој треба да биде дел од вашата исхрана
КАТЕГОРИЈА
Пролетен зеленчук кој треба да биде дел од вашата исхрана
Покрај убавото време, пролетта нè радува и со разноврсната здрава храна којашто можеме да почнеме да ја консумираме. Зелената салата, младото кромидче и ротквичката се одлична комбинација за салата во почетокот на пролетната сезона. 
Салата со моцарела и шери домати во тегла
КАТЕГОРИЈА
Салата со моцарела и шери домати во тегла
Сè повеќе се актуелни салатите во тегла, па еве еден интересен и лесен рецепт за да подготвите вкусно уживање!
Цветни венци – декоративен тренд оваа пролет
КАТЕГОРИЈА
Цветни венци – декоративен тренд оваа пролет
Покрај тоа што температурите се високи, сончевото време е почесто, околината е раззелената и расцветана и птиците дополнуваат со своите песни, најдобар начин да кажете дека е пролет е со цветни венци кои можете да ги закачите на надворешната врата или во кој било дел од домот. 
За што сè можете да употребувате бел оцет
КАТЕГОРИЈА
За што сè можете да употребувате бел оцет
Белиот оцет се добива по пат на ферментација на дестилиран алкохол и е познат по големата употреба во домаќинството и кулинарството. Но, покрај тоа што можете да го користите во готвењето, постојат и други начини за да ги искористите состојките на оваа течност.
5 навики кои треба да ги избегнувате по секој оброк
КАТЕГОРИЈА
5 навики кои треба да ги избегнувате по секој оброк
Во денешно време скоро секоја личност има недостаток на време, а тоа има лошо влијание врз секојдневните навики. Постојано некаде се брза и сите работи се завршуваат набрзина. Затоа, често пати се случува набрзина да се јаде, а потоа веднаш да се отиде во бањата на туширање. Исто така, голем дел од луѓето практикуваат спиење веднаш по оброкот и секако цигари оние коишто се пушачи. 
Посакајте ѝ добредојде на пролетта со пролетен коктел
КАТЕГОРИЈА
Посакајте ѝ добредојде на пролетта со пролетен коктел
Конечно повисоките температури го разубавуваат нашето секојдневие, а сончевите зраци мамат насмевки на нашите лица и го зголемуваат нивото на среќа и креативност. Наскоро целиот град ќе биде разубавен со прекрасни цвеќиња и зеленило, а мирисот на пролетта сèповеќе ќе нè тера да уживаме во природата. Бидејќи конечно дојде почетокот на новата пролетна сезона, време е да го прославите со вкусен и освежителен коктел!
Каков ви е карактерот според формата на вашите веѓи
КАТЕГОРИЈА
Каков ви е карактерот според формата на вашите веѓи
Ако очите се прозорец на душата, тогаш веѓите се рамки на прозорецот. Интересно е дека формата на вашите веѓи може да каже многу за вашиот карактер. Пронајдете ја вашата форма на веѓи и откријте што кажува за вас!
Поучни совети за секоја жена
КАТЕГОРИЈА
Поучни совети за секоја жена
Поучни совети кои секоја жена треба да ги прочита. Совети кои инспирираат и мотивираат. Секоја жена заслужува и треба да најде начин секојдневно да се чувствува исполнето, посебно и среќно. Секојдневно внесувајте позитивни мисли во вашето секојдневие и храбро спротиставувајте им се на препреките.
Едноставни вежби за релаксирање на очите
КАТЕГОРИЈА
Едноставни вежби за релаксирање на очите
Во денешно време луѓето сè повеќе седат пред екраните, кои имаат лошо влијаат врз очите. Технолигијата секојдневно се развива и веќе секој човек има свој компјутер, мобилен телефон, таблет и секако телевизор и поголемиот дел од денот го поминува гледајќи во нивните екрани. Умор, чешање, главоболка, сигурно ви звучат познато? За жал многу ретко кој може што повеќе да се одмори од овие електронски апарати.
Трикови за одржување на облеката и чевлите во одлична состојба
КАТЕГОРИЈА
Трикови за одржување на облеката и чевлите во одлична состојба
Често пати се случува парчињата облека да ги извалкаме или измрсиме така што потоа е многу тешко дамките да се исчистат. Овие трикови навистина ќе ви помогнат облеката и чевлите да ги одржувате во одлична состојба без многу труд и мака. Не ви е потребно да купувате некои посебни средства, едноставно можете да ги искористете работите кои веќе ги имате во вашиот дом.
Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.