Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ДЕН.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Супа со броколи и три вида кашкавал
КАТЕГОРИЈА
Супа со броколи и три вида кашкавал
Сакате да на правите промени во секојдневните оброци и да пробате нова крем супа? Супата со броколи и три вида кашкавал ќе биде на вашата трпеза за само 30 минути!
Што кажува за вас позицијата во која седите
КАТЕГОРИЈА
Што кажува за вас позицијата во која седите
Вистината е дека вашето тело може да открие многу за вашиот карактер. Поголемиот дел од луѓето работите ги прават несвесно, без убаво да размислат за постапките. Овие спонтани движења всушност го опишуваат карактерот на секоја личност, внатрешните емоции и стравови, работи кои секој ги крие во себе. На пример, позицијата во којашто секојдневно седите кажува многу за вашиот карактер. Откријте што кажува вашата!
Утринско освежување - кафе со банана и сладолед
КАТЕГОРИЈА
Утринско освежување - кафе со банана и сладолед
Време е обичното кафе коешто го пиете наутро за да се расоните, да го замените со ново, вкусно, освежувачко кафе со банана и сладолед. Не ви е потребно многу време за подготовка, а вкусот е одличен! Исто така, искористете да ги послужите пријателите со уникатно кафе, какво што досега не пробале.
Психолог откри кои однесувања предвидуваат прекин на бракот
КАТЕГОРИЈА
Психолог откри кои однесувања предвидуваат прекин на бракот
Љубовните врски се вистинска наука. Американскиот психолог Џон Готман ги проучувал врските околку 40 години и открил дека постојат четири однесувања, кои тој ги нарекува „Четирите јавачи на апокалипсата“, кои најчесто предвидуваат прекин на бракот.
10 книги за љубовта која го менува светот
КАТЕГОРИЈА
10 книги за љубовта која го менува светот
Најголемиот дел од работите што ги правиме во животот се во име на љубовта. Љубовта е најголема водечка сила, којашто некогаш го превртува светот наопаку, го менува нашиот поглед на работите, има големо влијание врз луѓето, а понекогаш дури ја менува и судбината на луѓето.
Правила за долг и среќен брак
КАТЕГОРИЈА
Правила за долг и среќен брак
Секој брак започнува со ветување дека мажот и жената ќе живеат среќно до крајот на животот. Добрата работа е дека тоа е навистина возможно доколку се придржувате до неколку одредени правила.
Вкусно уживање - похуван кромид со моцарела
КАТЕГОРИЈА
Вкусно уживање - похуван кромид со моцарела
Едноставен рецепт за одлична закуска со која можете да ги изненадите членовите од семејството и гостите!
10 инспиративни цитати од моќни жени
КАТЕГОРИЈА
10 инспиративни цитати од моќни жени
Денес е Меѓународен ден на жената, кога се одбележува борбата на жените за економска, политичка и социјална рамноправност со мажите. Секоја жена заслужува секојдневно да биде потсетувана за својата големина, совршеност и посебност. Овие цитати кажани од моќни дами ќе ве потсетат на вашата уникатност, ќе ве инспирираат и направат да се чувствувате гордо затоа што сте жена.
Како да го одржувате цвеќето свежо?
КАТЕГОРИЈА
Како да го одржувате цвеќето свежо?
Цвеќето е одлична декорација за домот и особено важен и романтичен подарок за секоја дама. Но, за жал свежите цвеќиња не траат долго и навистина е тажно што ја губат својата убавина и свежина по само неколку дена.
Едноставен рецепт – салата со пилешко и суви кајсии
КАТЕГОРИЈА
Едноставен рецепт – салата со пилешко и суви кајсии
Брза, едноставна и вкусна -  салата којашто ќе стане вашата омилена! Уживајте во вкусот на пилешките гради помешани со кајсии, бадеми, мајонез, павлака и неколку зачини.
Фотографии од бебиња кои ќе ве развеселат
КАТЕГОРИЈА
Фотографии од бебиња кои ќе ве развеселат
Бебињата се најслатките и најмилите суштества кои предизвикуваат насмевки и позитивни емоции. Бебињата го разубавуваат секојдневието со различните интересни гримаси коишто ги прават, начинот на којшто спијат и милата енергија којашто ја шират. 
Што значат црвените точки кои се појавуваат на кожата?
КАТЕГОРИЈА
Што значат црвените точки кои се појавуваат на кожата?
Доколку забележувате како почнуваат да ви се појавуваат нови црвени точки на кожата, не плашете се. Сега можете да дознаете зошто тие се појавуваат и како да ги спречите да се прошируваат.
10 знаци дека го имате совршениот сопруг
КАТЕГОРИЈА
10 знаци дека го имате совршениот сопруг
Секоја жена има различна замисла за тоа кои карактеристики треба да ги има еден совршен маж и свое лично мислење за тоа како изгледа совршениот брак. Но, чувството дека имате покрај себе некој што секогаш ве става на прво место е клучната работа за среќен брак. Доколку вашиот сопруг ги прави овие работи или барем дел од нив, вие сте навистина среќна жена и треба да го цените тоа.
Храна која ги прочистува крвните садови
КАТЕГОРИЈА
Храна која ги прочистува крвните садови
Крвните садови се многу важен дел од човековиот организам бидејќи преку нив се транспортира крвта до ткивата и органите. Овие крвни садови се всушност артериите, кои ја пренесуваат крвта богата со кислород и вените, кои ја пренесуваат крвта богата со јаглерод диоксид. 
Рецепт за пилешко со шампињони и павлака
КАТЕГОРИЈА
Рецепт за пилешко со шампињони и павлака
Доколку немате многу време да одвоите за подготвување на ручекот, тогаш овој рецепт е одлично решение за вас!
Зошто луѓето од Скандинавските земји се најсреќните луѓе на светот
КАТЕГОРИЈА
Зошто луѓето од Скандинавските земји се најсреќните луѓе на светот
Според одредени истражувања направени на глобално ниво, докажано е дека најсреќните луѓе живеат во Данска, Норвешка и Шведска. Луѓето од Скандинавските земји живеат според одредени правила коишто им овозможуваат да се чувствуваат среќно и да уживаат во секој ден од своите животи. 
Романтични филмови кои ќе ги гледате во 2017
КАТЕГОРИЈА
Романтични филмови кои ќе ги гледате во 2017
Погледнете кои романтични филмови ќе бидат најдобрите во 2017!
Совршен десерт – мелена плазма во чаша
КАТЕГОРИЈА
Совршен десерт – мелена плазма во чаша
Одличен и поразличен рецепт за десерт со плазма и јаболка!
10 сигнали кои ни ги праќа телото и треба да се сфатат сериозно
КАТЕГОРИЈА
10 сигнали кои ни ги праќа телото и треба да се сфатат сериозно
Нашето тело претставува една комплицирана „машина“. Како и секоја друга машина и телото испраќа сигнали доколку настане некој проблем, во овој случај тоа е неправилната работа на органите и системите. Луѓето често пати не им даваат никакво значење на овие сигнали, што е навистина голема грешка.
Зошто интелигентните луѓе се чувствуваат среќни кога се сами
КАТЕГОРИЈА
Зошто интелигентните луѓе се чувствуваат среќни кога се сами
Дали некогаш сте посакале да заминете некаде далеку и некое време да бидете сами, за да можете да се одморите од сè и да посветите време само на себеси? Научниците велат дека тоа е добра и паметна одлука, бидејќи интелигентните луѓе се чувствуваат најсреќни кога се сосема сами.
10 филмови кои секоја жена мора да ги гледа сама
КАТЕГОРИЈА
10 филмови кои секоја жена мора да ги гледа сама
Најдобри филмови се оние од кои можете да извлечете голема поука и да научите важни животни лекции. Затоа, одвојте време и уживајте во филмовите од оваа листа.
Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.