Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ДЕН.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Рецепт за туна салата во домат
КАТЕГОРИЈА
Рецепт за туна салата во домат
Доколку сте љубител на туна салата, еве еден рецепт за поинаква подготовка на вашата омилена салата. Покрај тоа што има прекрасен вкус, оваа салата е одлична декорација на трпезата. Туна салатата во домат е едноставна и брза за подготовка, а покрај тоа не ви се потребни ни многу намириници за да ја подготвите. 
Работи кои мора да се чистат секој ден
КАТЕГОРИЈА
Работи кои мора да се чистат секој ден
Секоја жена посакува да има чист и среден дом, но едноставно понекогаш нема доволно време за да чисти и средува постојано. Покрај тоа, одредени делови и предмети во домот бараат поголемо внимание од другите и посебна внимателност кога станува збор за чистењето.
Сочен појадок – француски багет со кашкавал и сланина
КАТЕГОРИЈА
Сочен појадок – француски багет со кашкавал и сланина
Сакате да подготвите поразличен појадок и да уживате во вкусот на кашкавалот и сланината? Овој рецепт навистина ќе ви се допадне и ќе ви овозможи сочно и вкусно уживање!
Храна којашто ќе ве држи сити подолго време
КАТЕГОРИЈА
Храна којашто ќе ве држи сити подолго време
Наместо да јадете храна којашто содржи многу калории, со цел да се чувствувате најадено, одберете храна којашто е поздрава и ќе го стимулира вашиот апетит!
Рецепт за свинско филе со сливи
КАТЕГОРИЈА
Рецепт за свинско филе со сливи
Бидејќи е ден на виното, најдобар начин да го прославите е со добро јадење и чаша од вашето омилено вино. Овој рецепт за свинско филе со сливи е одличен во комбинација со црвено вино, па затоа денеска уживајте во вкусно јадење со вашето семејство.
Зошто се слави Денот на вљубените?
КАТЕГОРИЈА
Зошто се слави Денот на вљубените?
Денот на вљубените е еден од најславените празници кога луѓето насекаде низ светот си разменуваат подароци, чоколади и цвеќе. Сите парови со нетрпение чекаат да го прослават овој ден на љубовта, но дали всушност луѓето се запознаени со тоа од кога потекнува овој празник и зошто се слави св. Валентин?
Романтични дестинации за заљубените парови
КАТЕГОРИЈА
Романтични дестинации за заљубените парови
Месецот на љубовта искористете го како причина да заминете на некое убаво романтично патување. Европските градови се одлична идеја да заминете на краток одмор со вашиот партнер и да избегате од секојдневието. Неколку дена во град полн со преубава архитектура, која раскажува за минатото, а покрај тоа нуди романтична атмосфера, се совршени за оние коишто сакаат да поминат време заедно и да уживаат во љубовта.
Традиции за Денот на вљубените во земјите низ светот
КАТЕГОРИЈА
Традиции за Денот на вљубените во земјите низ светот
Денот на вљубените е еден од најпознатите празници ширум светот, а особено се празнува во западните земји. На овој ден, заљубените парови си разменуваат подароци и организираат состаноци со цел да го прослават денот на љубовта. Кај нас, покрај Ден на вљубените е и Ден на виното, кога лозарите за првпат одат на лозјата во новата година и почнуваат да ги кројат лозјата. 
Романтични книги кои секоја жена мора да ги прочита
КАТЕГОРИЈА
Романтични книги кои секоја жена мора да ги прочита
Романтичните книги се највеќе читани од страна не жените, бидејќи секоја жена обожава да чита љубовни приказни исполнети со романтика, страст, забава. Романтичните книги даваат инспирација и ја враќаат вербата во љубовта. Досега се напишани илјадници книги кои раскажуваат различни приказни за љубовта помеѓу еден маж и жена. Бидејќи февруари е месец на љубовта, сега е време да одберете романтична книга којашто ќе одговара на романтичната атмосфера овие денови. 
Романтични идеи за состанок за Денот на вљубените
КАТЕГОРИЈА
Романтични идеи за состанок за Денот на вљубените
Доколку спаѓате во она група на луѓе коишто сакаат да го прославуваат Денот на вљубените заедно со својот партнер, тогаш оваа година поминете го овој ден на еден поинаков начин. 
Рецепт за потпечени макарони со печурки и сирење
КАТЕГОРИЈА
Рецепт за потпечени макарони со печурки и сирење
Еден поинаков, но вкусен начин да ги подготвите макароните!
Работи кои секоја жена треба да ѝ ги каже на својата ќерка
КАТЕГОРИЈА
Работи кои секоја жена треба да ѝ ги каже на својата ќерка
Врската помеѓу мајката и ќерката е посебна, магична, уникатна и комплексна. Секоја мајка се сочувствува со својата ќерка, а секоја ќерка гледа голема заштита и љубов во својата мајка. Мајките се тие коишто им пружаат најголема љубов, внимание и посветеност на своите деца, а особено се поврзани со своите ќерки коишто се на некој начин нивна мини верзија. Бидејќи мајката игра голема улога во животот на децата, нејзина задача е својата ќерка да ја научи на некои важни животни лекции. Овие работи треба секоја мајка да ѝ ги каже на својата ќерка!
Виното помага во намалување на килограмите
КАТЕГОРИЈА
Виното помага во намалување на килограмите
На поголем дел од дамите омилен алкохолен пијалак им е виното. Отсега сигурно бројот на неговите обожаватели ќе се зголеми, бидејќи според едно истражување направено на Универзитетот во Вашингтон е докажано дека виното помага при намалувањето на килограмите.
Чоколадни лижавчиња – колачиња на стапче
КАТЕГОРИЈА
Чоколадни лижавчиња – колачиња на стапче
Слатко задоволство, одлична декорација на трпезата и голема радоста за децата! Чоколадните лижавчиња се лесни за подготовка, а се навистина практични за конзумирање бидејќи можете да уживате во убавиот вкус на слаткото колаче без да ги измрсите рацете. Покрај тоа се и интересен и едноставен начин да додадете креативност на забавите или слични собири.
Што се случува кога ќе престанете да пиете алкохол
КАТЕГОРИЈА
Што се случува кога ќе престанете да пиете алкохол
Скоро секоја личност конзумира алкохол, додека некои луѓе тоа го прават почесто, а некои поретко. Една чаша вино или ракија на ден велат дека е добра по здравјето, но на сите ни е познато дека претераното конзумирање на алкохолни пијалаци може да има штетно влијание врз здравјето на човекот. Но, дали некогаш сте размислувале доколку целосно престанете да пиете алкохол, каква промена ќе биде тоа за вашето тело и организам?
Чоколадно вино – слатко уживање во зимските денови
КАТЕГОРИЈА
Чоколадно вино – слатко уживање во зимските денови
За сите љубители на чоколадото и виното ова е комбинација од соништата!
 Едноставни начини за убав мирис во домот
КАТЕГОРИЈА
Едноставни начини за убав мирис во домот
Мирисот е еден од најмоќните и најсугестивните од сите пет сетила кои ги има човекот. Мирисот има способност да ги враќа спомените и да разбуди разни чувства кај човекот. Луѓето постојано се трудат нивните домови да мирисаат убаво, па затоа даваат многу пари на средства за освежување и спрејови кои ќе му дадат на домот убав, пријатен и освелжителен мирис. Но, за да не давате многу пари и да не користите токсични средства, постојат неколку начини за вашиот дом да мириса убаво со помош на други алтернативи.
20 филмови кои мора да ги гледа секоја жена
КАТЕГОРИЈА
20 филмови кои мора да ги гледа секоја жена
Некои филмови знаат да бидат голема инспирација и да ве натераат да размислувате за одредени работи долго време, додека пак други ќе ги гледате еднаш и веднаш ќе заборавите на нивната содржина. И секако тука се филмовите кои го привлекуваат вниманието на секоја жена. Не се работи само за филмови коишто раскажуваат љубовни и романтични приказни, туку се и филмови коишто раскажуваат приказни за неверојатните животи на храбри жени, коишто понекогаш знаат да бидат непредвидливи. Овие 20 филмови би требало да ги гледа секоја жена барем еднаш во животот, а нивната содржина дефинитивно ќе ве замисли и натера да го промените својот начин на живеење.
Рецепт за пилешко во ајвар
КАТЕГОРИЈА
Рецепт за пилешко во ајвар
Овој рецепт е одличен начин да уживате во сочниот вкус на пилешките гради помешан со вкусот на македонската традиција. Обичните рецепти за припремање на пилешките гради заменете ги со нов и вкусен рецепт кој ќе стане вашето ново омилено јадење.
7 златни правила за жените кои имаат синови
КАТЕГОРИЈА
7 златни правила за жените кои имаат синови
Односот помеѓу мајката и синот е навистина нешто посебно и важно. Но, мајките често пати знаат да погрешат и да не воспостават близок однос со своите синови. Затоа, следете ги овие правила и бидете му најдобар пријател на вашето дете.
Кујнски трикови кои мора да ги знаете
КАТЕГОРИЈА
Кујнски трикови кои мора да ги знаете
Обично во секое семејство жената е таа што е главна за готвењето и одржувањето на кујната. Затоа, за да си ја олесните работата почнете да ги применувате овие трикови!
Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.