Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ДЕН.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Рецепт за мафини со сланина и јајца
КАТЕГОРИЈА
Рецепт за мафини со сланина и јајца
Утрото започнете го со вкусен и едноставен за подготовка појадок! Мафините со сланина и јајца се совршен избор за вашиот оброк ова утро.
Прекрасни фотографии од мајки и ќерки кои изгледаат исто
КАТЕГОРИЈА
Прекрасни фотографии од мајки и ќерки кои изгледаат исто
Секоја жена се радува на своето дете и му посветува посебно внимание, грижа и љубов, но вистината е дека скоро секоја жена посакува да има барем една ќеркичка којашто ќе биде нејзина мини верзија. Жените обожаваат да ги дотеруваат своите деца во најнови и модерни парчиња облека за деца, како и да им прават убави фризури, така што дечињата изгледаат како мали човечиња кои ги следат најновите модни трендови.
Зимски фотографии од европските главни градови
КАТЕГОРИЈА
Зимски фотографии од европските главни градови
Европските градови се сметаат за едни од најубавите градови во светот, бидејќи секој град крие некоја своја посебна приказна која раскажува за долга историја и места со преубава архитектура и природа. Главните градови на европските земји се едни од најпосетуваните дестинации токму поради прекрасните градби и интересните места коишто можат да се посетат. 
Како полесно да ги организирате работите во домот
КАТЕГОРИЈА
Како полесно да ги организирате работите во домот
Имате премногу работи во домот и не знаете како да ги организирате, а повеќе немате ни многу место? Постојат многу начини на коишто можете да ги складирате работите во вашиот дом, а притоа да не зафаќаат многу место. Потребно е да одвоите само малку време и да имате желба за средување и за кратко време вашите работи ќе бидат убаво средени, а вие секогаш ќе знаете каде точно се наоѓаат. 
Зошто не треба да се пие кафе наутро
КАТЕГОРИЈА
Зошто не треба да се пие кафе наутро
Скоро секоја личност прво нешто што прави откако ќе се разбуди е пиењето на кафе за побрзо расонување. Но, дали знаевте дека всушност тоа е погрешна навика? Вистината е дека пиењето на кафе наутро, пред појадокот, е лоша навика којашто влијае негативно врз вашето здравје иако сметате дека е најдобар начин за да се расоните и да бидете повеќе продуктивни во текот на денот.
Засладете се со зимска торта
КАТЕГОРИЈА
Засладете се со зимска торта
Одличен рецепт за десерт во зимските денови. Изненадете ги членовите од семејството и гостите со сочна торта која навистина ќе им се допадне!
Колку калории има во алкохолните пијалаци
КАТЕГОРИЈА
Колку калории има во алкохолните пијалаци
Дали некогаш сте размислувале дека алкохолните пијалаци кои ги пиете содржат калории кои дополнително влијаат врз зголемувањето на килограмите? 
Причини зошто не успеваат врските на далечина
КАТЕГОРИЈА
Причини зошто не успеваат врските на далечина
Врските на далечина знаат да бидат навистина тешки поради тоа што ретко го гледате вашиот партнер, а понекогаш поминуваат и денови без да го слушнете. Иако можеби мислите дека се работи за вистинска љубов и дека тој е човекот од вашите соништа постојат неколку причини коишто докажуваат дека една врска на далечина не може да успее.
10 најдобри романтични филмови
КАТЕГОРИЈА
10 најдобри романтични филмови
Зимските денови се совршени за гледање на романтични филмови со интересни љубовни приказни, кои ќе ве разнежнат и ќе ви го стоплат срцето. Направете си соодветна атмосфера и одберете еден од овие филмови и уживајте во вечерта!
Како да заврзете совршена панделка за подароци
КАТЕГОРИЈА
Како да заврзете совршена панделка за подароци
Подарувањето е секогаш одличен начин да изненадите некого и да го направите среќен. Секоја личност се радува кога ќе добие подарок од своите блиски, а особена радост предизвикува опаковката во којашто се наоѓа подарокот. Завиткувањето на подароци може да биде навистина интересно, доколку имате инспирација и сакате да го правите тоа. Постојат многу интересни идеи за завиткување, но она што највеќе се користи е панделката којашто најчесто ја закачуваме на средината на подарокот.
Одлични вежби за бремени жени
КАТЕГОРИЈА
Одлични вежби за бремени жени
Секако дека и за време на бременоста вежбањето е од голема важност, но запомнете дека најважно е пред да започнете со вежбање првин да посетите доктор со кого ќе се консултирате дали е сè во ред и дали можете да правите вежби во текот на вашата бременост. Постојат ситуации кога бременоста може да има индивидуални специфики, па затоа не би било соодветно да правите вежби.
Кои грешки ги правиме кога сме во брак
КАТЕГОРИЈА
Кои грешки ги правиме кога сме во брак
Бракот претставува овековечување на љубов и иако се смета за најубавата работа којашто може да и се случи на една жена, бракот понекогаш е најголемата причина за несреќен живот. Понекогаш кога сме во брак имаме преголеми очекувања од нашиот партнер или пак си замислуваме работи кои никогаш нема да се случат, па затоа завршуваме разочарани и депресивни. Постојат одредени грешки коишто секоја жена која е во брак често ги прави, затоа трудете се да ги избегнувате и запомнете дека доколку сакате да го подобрите бракот, најпрвин треба да започнете од себе!
Зошто треба да се избегнува држењето на строги диети
КАТЕГОРИЈА
Зошто треба да се избегнува држењето на строги диети
Секоја жена посакува да има совршено тело, но често пати го одбира погрешниот начин за да го постигне тоа. Најдобро решение за да изгледате како од соништата е со правилна исхрана и со соодветни вежби, а најважно од сè е да се избегнува држењето на строги диети и изгладнувањето. Главната работа којашто ретко кој ја знае е тоа дека со изгладнувањето ние негативно влијаеме на нашиот организам и иако некогаш за брзо време ги намалуваме вишокот килограми, има толку многу лоши последици со коишто не сме запознаени. Затоа, секогаш пред да решите да направите некаква нова промена во вашиот живот, како на пример држењето диета, првин информрајте се како тоа ќе влијае на вашето здравје и дали ќе ви донесе посакувани и трајни резултати.
Храна за прочистување на црниот дроб
КАТЕГОРИЈА
Храна за прочистување на црниот дроб

Црниот дроб е вториот најголем орган во нашиот организам и е од големо значење бидејќи ги преработува сите токсини кои се внесуваат во организмот. Покрај тоа, црниот дроб е одговорен за нормалното одвивање на метаболните процеси, детоксикација на крвта, складирање на материи, одбрана на организмот, елиминирање на токсините од телото. Затоа, многу е важно да се чува здравјето на црниот дроб, а најдобар начин да се постигне тоа е правилната исхрана.

Со правилната исхрана ќе ја подобрите работата на црниот дроб и ќе овозможите одвивање на биохемиските процеси. Прочитајте која храна ќе ви помогне во тоа, па од денеска на вашето дневно мени нека има повеќе од овие намирници.

Што се случува кога сте физички неактивни и седите цел ден
КАТЕГОРИЈА
Што се случува кога сте физички неактивни и седите цел ден

Физичката неактивност лошо влијае на вашето тело и на вашето здравје. На сите ни е познато дека секој ден е потребно да се одвојат барем 15 минути за вежбање. За жал голем број од луѓето денеска работат во канцеларии или пред компјутер, со што целиот ден им поминува во седење.
Иако сте свесни дека седењето и физичката неактивност ќе доведе до негативни последици, еве неколку проблеми кои се јавуваат по еден ден поминат во седење.

Затоа, трудете се повеќе да бидете физички активни и да ги избегнете овие работи.

Работи кои секоја мајка треба да ги направи во 2017
КАТЕГОРИЈА
Работи кои секоја мајка треба да ги направи во 2017
Да се биде мајка е една од најубавите работи коишто можат да и’ се случат на една жена, но понекогаш тоа е тешка работа која навистина заморува. Откако ќе се роди детето па сè до крајот на животот, вниманието му се посветува целосно нему и понекогаш жената заборава на своите желби и не одвојува време за одмор.
Секако дека детето е најважната и најсаканата личност во вашиот живот и секогаш треба да се грижите за неговата среќа, но еве неколку работи кои треба да ги правите почесто во новата година.
6 најдобри нови книги
КАТЕГОРИЈА
6 најдобри нови книги
"Секоја книга е промена на вашиот живот", пишува Will Schwalbe во „Книги за живот“. Се надеваме дека оваа селекција на инспиративни приказни за жена пионер, иконски визуелни уметници, добитник на Нобелова награда за општествени науки па се до измислени полу веродостојни објаснувања за развојната состојба на европската геополитика ќе ве сменат на подобро.
Леб со маслинки и маслиново масло
КАТЕГОРИЈА
Леб со маслинки и маслиново масло
Посни и многу вкусни лепчиња приготвени со маслинки и маслиново масло кои даваат извореден медитерански шмек.
Рецепт за ликер од чоколадо
КАТЕГОРИЈА
Рецепт за ликер од чоколадо
Во овие ладни денови, добро ќе ве затопли еден ликер од чоколадо, кој ќе си го приготвите сами, а воедно овој ликер можете да го пакувате во мали симпатични шишенца со необични форми и да го подарите на вашите најмили.
Што сè може да биде причина за нередовен месечен циклус?
КАТЕГОРИЈА
Што сè може да биде причина за нередовен месечен циклус?

На сите ни е познато дека менстраулниот циклус се случува на секои 21-35 дена и трае помалку од 8 дена. Но, што се случува кога вашиот менструален циклус е нередовен и што сè може да биде причина за тоа?

 

Интересен начин на плетење без употреба на игли
КАТЕГОРИЈА
Интересен начин на плетење без употреба на игли
Во зимските денови најдобар начин за загревање се плетените џемпери, шалови, ќебиња и слично. Плетените работи повторно се враќаат во мода, но ретко кој практикува да плете сам бидејќи за повеќето, плетењето со игли
преставува навистина тешка работа. Но, доколку ви е тешко да плетете со игли и сметате дека ќе ви одземе премногу време, постои еден полесен и поинтересен начин да сплетете убав и дебел шал, а тоа е со вашите раце.
Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.