Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ДЕН.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Најдобрите филмови за 2016
КАТЕГОРИЈА
Најдобрите филмови за 2016
2016 беше успешна година за филмската индустрија и беа снимени голем број на интересни, смешни, тажни, па дури и чудни филмови. Некои од нив беа поврзани со приказни од минатото, некои за иднина, а некои раскажуваа животни приказна од сегашноста.
Најдобрите ски центри во Европа
КАТЕГОРИЈА
Најдобрите ски центри во Европа
Започна сезоната за скијање, омилениот период за сите оние кои ги обожаваат зимските спортови. Овие ски центри се сметаат за едни од најдобрите во Европа, па зошто оваа зима да не ги посетите токму нив.
Како полесно да ги бојадисувате ѕидовите во вашиот дом
КАТЕГОРИЈА
Како полесно да ги бојадисувате ѕидовите во вашиот дом
Сакате да направите некоја промена во вашиот дом и решивте да ја промените бојата на ѕидовите? Одлична идеја! Нема потреба да трошите пари за работници, кога можете лесно и на интересен начин да го направите тоа сами. 
Уживајте во вкусот на чоколадната лава
КАТЕГОРИЈА
Уживајте во вкусот на чоколадната лава
Чоколадната лава е еден од најомилените десерти на поголемиот дел од луѓето, а најдобро оди во комбинација со топка сладолед. Ладниот вкус на топката сладолед од ванила и топлата кремаста течност која излегува од внатрешноста на чоколадниот колач, прават да се чувствувате како да сте во рајот. Доколку се мислите каков десет да приготвите и да ги израдувате домашните, чоколадната лава е секогаш одлична идеја. Не одзима премногу време, а дефинитивно ќе уживате во ова слатко задоволство.
Одличен рецепт за Бадниково лепче со паричка
КАТЕГОРИЈА
Одличен рецепт за Бадниково лепче со паричка
Еден од најголемите христијански обичаи за Бадник е месењето на лепче со паричка. Пред вечерата сите членови на семејството го вртат лепчето, потоа го кршат и секој зима свој дел. Оној што ќе ја пронајде паричката се смета дека ќе има многу среќа, здравје и успеси во текот на целата година. Еве еден едноставен начин како да го приготвите вашето лепче со паричка.
Совршен појадок за чистење на организмот
КАТЕГОРИЈА
Совршен појадок за чистење на организмот
Зимскиот период е полн со слави и празници и затоа во секој дом се подготвуваат сарми, кифлички, руска салата, разни видови на торти и колачи во големи количини. Затоа зимата е позната како период од годината кога сите качуваме по некој килограм плус. Затоа, изненадете го вашиот организам и уште утре наградете го здрав и вкусен појадок!
Повеќе билки во домот – подобро здравје
КАТЕГОРИЈА
Повеќе билки во домот – подобро здравје
Чувањето на билките во домот игра голема улога во подобрувањето на вашето здравје. Тие покрај тоа што се одлични за декорација и даваат пријатна атмосфера во вашиот дом, имаат позитивно влијание врз вашето физичко и психичко здравје.
Легендата за Дедо Мраз
КАТЕГОРИЈА
Легендата за Дедо Мраз
Дедо Мраз е еден од најомилените ликови на децата бидејќи секоја година за време на Божиќните празници им ги носи посакуваните подароци и им ги исполнува желбите.
Како е напишана една од најпознатите Божиќни песни
КАТЕГОРИЈА
Како е напишана една од најпознатите Божиќни песни
Песната Тивка ноќ или Silent night е една од најпознатите и најомилените песни, којашто највеќе се пее низ целиот свет. Оваа песна е преведена на повеќе од 300 јазици и секако ние имаме наша македонска верзија, испеана од Андријана Јаневска и Тања Станковиќ. Но, она што луѓето не го знаат е дека песната е составена од повеќе строфи, коишто не се вклучени во мелодијата којашто нам ни е добро позната.
Моќни работи кои треба да му ги кажете на вашето дете
КАТЕГОРИЈА
Моќни работи кои треба да му ги кажете на вашето дете
„Интересни“ обичаи за Божиќ
КАТЕГОРИЈА
„Интересни“ обичаи за Божиќ
Ние си имаме наши обичаи, а луѓето од светот свои. Некому можеби нашите обичаи би му изгледале бизарно, а нам чудни ни се нивните. Додека се подготвувате за Божиќниот ручек со семејството прочитајте како се се прославува овој празник во светот.
Дали зевањето е полезно?
КАТЕГОРИЈА
Дали зевањето е полезно?
Главната причина на зевањето е ладење на мозокот кој се прегреал односно се изморил. 
Како се честита Божиќ на другите јазици низ светот
КАТЕГОРИЈА
Како се честита Божиќ на другите јазици низ светот
Божиќ е еден од најголемите христијански празници, кога се слави раѓањето на Исус Христос. Секое семејство го прославува овој празник во својот дом, а членовите си разменуваат подароци. Но, не секоја земја ги практикува истите обичаи и традиции. Жителите од земјите низ светот имаат ралични верувања за овој ден, па со тоа и на различен начин го прославуваат.
Најубавите зимски дестинации за љубителите на снегот
КАТЕГОРИЈА
Најубавите зимски дестинации за љубителите на снегот
Зимата иако е студена, знае да биде една од најубавите годишни времиња. Планините покриени со снег се секогаш многу примамливи за оние кои ја сакаат зимата и практикуваат зимски спортови.
Вистинската приказна за новогодишната елка
КАТЕГОРИЈА
Вистинската приказна за новогодишната елка
Секое семејство со нетрпение ја очекува зимата и новогодишните празници за да може да ја накити новогодишната елка и да ужива во пријатната атмосфера со новогодишните сијалички. Но, дали знаете зошто се кити елката и од кога почнала таа традиција?
Интересни sms пораки за Нова Година
КАТЕГОРИЈА
Интересни sms пораки за Нова Година
Кој не сака хумор и смеење околу себе?
новогодишна кинотека
КАТЕГОРИЈА
новогодишна кинотека
Доколку вашиот избор за оваа година е да си останете дома, во фамилијарна атмосфера, топло ви препорачуваме да си изгледате еден добар филм. Нашиот предлог за оваа година е New Year's Eve.
Како да честитате Нова Година на повеќе јазици
КАТЕГОРИЈА
Како да честитате Нова Година на повеќе јазици

За сите оние кои сакаат да ја честитаат новата година на своите пријатели или роднини низ светот, можат тоа да го направат на јазикот од земјата во која се наоѓаат

 

Најдобри дестинации да се прослави новогодишната ноќ во Европа.
КАТЕГОРИЈА
Најдобри дестинации да се прослави новогодишната ноќ во Европа.
Уморни сте од гледање на истите ликови на новогодишната ноќ? Дали сакате да видите нови предели, нови средини, да запознаете нови луѓе? Откријте ги најдобрите дестинации за прославување на Нова Година во Европа во Мадрид, Берлин, Лондон, Париз. Рејкјавик, Брисел, Виена, Прага, Рим и Дубровник.
Нека денот ви започне со смеење (видео)
КАТЕГОРИЈА
Нека денот ви започне со смеење (видео)
Шоуто на Елен Деџенерес (The Ellen DeGeneres Show), честопати скратено како Елен, е американско телевизиско ток-шоу водено од актерката Елен Деџенерес. Во овој предпразничен ден решивме да ви пуштиме видео од највпечатливите моменти во ова шоу за 2016 година.
Идеи за украсување на вашиот дом во овие празнични денови
КАТЕГОРИЈА
Идеи за украсување на вашиот дом во овие празнични денови
Иако веќе, сигурно вашите домови се декорирани во еден празничен амбиент, се уште не е доцна нешто да промените или да освежите со некоја нова идеја. Погледнете го видеото кое ви го предлагаме и ви посакуваме сите да имате прекрасни празници!
Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.