Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ДЕН.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Како изгледа Нова Година кога имате бебе?
КАТЕГОРИЈА
Како изгледа Нова Година кога имате бебе?
Ако имате мало суштество кое ползи по дома и истражува се што може да пипне, става работи во уста и пробува секаде да се бутне задолжително погледнете го ова видео. Имајте на ум вашето бебе можеби е мало, но дефинитивно може да се „качи“ на врвот на новогодишната елка.
Колачи новогодишни елкички
КАТЕГОРИЈА
Колачи новогодишни елкички
Направете ги овие празници шарени. Вие ќе уживате во готвењето, а вашите гости и вашите деца во убавата глетка и вкусните колачи.
„Кралицата на поп музиката“ си ја разголе и душата!
КАТЕГОРИЈА
„Кралицата на поп музиката“ си ја разголе и душата!

Taa се смета за една од најголемите музички икони во историјата на популарната музика, како и за секс симбол на денешницата. Гинисовата Книга на Рекорди ја окарактеризирала Мадона како најуспешната женска музичка уметничка на сите времиња, a на манифестацијата Најголем Американец, американската публика ја изгласала Мадона за една од шеснаесетте најзначајни жени во американската историја.

25 филмови за празнично расположение
КАТЕГОРИЈА
25 филмови за празнично расположение
Иако празниците сè уште не се пристигнати, тоа не е причина да не уживате во празничната атмсофера. Покрај новогодишната елка и останатите новогодишни украси, најдобар начин да уживате во празничната атмосфера е да гледате некој убав филм.

Најчудните божиќни традиции и приказни низ светот
КАТЕГОРИЈА
Најчудните божиќни традиции и приказни низ светот
Божиќ се слави насекаде низ светот, а секоја држава има своја традиција. Нашите најраспространети и најпознати обичаи се палењето оган, кршењето на лепче со паричка, за оној кој ќе јa добие да има бериќетна година. Во некои држави обичаите поврзани со овој празник се многу сентаментални, додека пак некаде можат да звучат и бизарно.
Идеи за новогодишни декорации во вашиот дом
КАТЕГОРИЈА
Идеи за новогодишни декорации во вашиот дом
Новата година и Божиќните празници се ближат и сигурно досега сте ја украсиле новогодишнта елка и сте ставиле новогодишни украси во вашиот дом. Овие фотографии од убави декорации можеби ќе ве инспирираат да направите некои промени или да ја зачините новогодишната атмосфера во вашиот дом.
Најдобрата храна што треба да ја јадете пред и по вежбање
КАТЕГОРИЈА
Најдобрата храна што треба да ја јадете пред и по вежбање
Без разлика на тоа дали сте страстен вежбач или се занимавате со спорт одвреме на време, веројатно знаете дека вежбањето треба да биде придружено во соодветна исхрана. Но дали некогаш сте се запрашале кои се најдобрите видови храна и што треба да јадете пред да излезете на трчање или што да јадете по напорната јога сесија? Одговорите на овие и уште поврзани прашања ќе ги најдете подолу.
Празнично декорирање на трпезата
КАТЕГОРИЈА
Празнично декорирање на трпезата
Се смета дека внесувањето зеленило во куќата за време на зимските празници претставува симбол на животот. Дури и Римјаните ги украсувале своите домови со зимзелени гранчиња во јануари. Новогодишната елка кај нас традиционално се украсува на верскиот празник Св. Никола. Ритуалот на украсување е еден од омилените семејни ритуали и во него уживаат сите, особено децата.
предлози за утринска гимнастика
КАТЕГОРИЈА
предлози за утринска гимнастика
Утринската гимнастика многу тешко прераснува во навика. Но кој сака да биде во одлична форма, ќе мора да ја практикува. Дали знаете што се се подразбира под утринска гимнастика и кои се вежби се практикуваат? Доколку ви треба помош и поттик во оваа област, можеби ние ќе ви помогнеме со овие предлози.
Како се прославува Божиќ во светот?
КАТЕГОРИЈА
Како се прославува Божиќ во светот?
Бадник и Божиќ се празници кои минуваат во знакот на семејството, вкусната храна и долгите разговори исполнети со надеж за подобра и попросперитетна година која не очекува. За припадниците на Католичката вероисповест божиќните празници почнуваат денес на Бадник, најчесто со посета на полноќната миса или бадниковата вечера, а утре се отвораат подароците кои под божиќното дрво ги оставил Св.Никола или Дедо Мраз. Ние малку ќе почекаме бидејќи кај нас Дедо Мраз доаѓа на Нова Година.
Основни правила за намалување на масните наслаги
КАТЕГОРИЈА
Основни правила за намалување на масните наслаги
Намалувањето на масните наслаги може да ви изгледа како тешка задача, но постојат начини кои можат да го направат овој процес поедноставен и поефикасен. Луѓето често сакаат да знаат како можат да го намалат салото и да го тонизираат телото. Дали тоа е диетата, вежбањето или комбинација од двете? Ние издвоивме неколку начини кои можат да ви помогнат лесно да го намалите салото.
Причини зошто треба да читате книги
КАТЕГОРИЈА
Причини зошто треба да читате книги
Постојат повеќе убави причини зошто треба да читате книги. Искуството од читање на некоја приказна е многу поразлично отколку да ја гледате истата на телевизија одиграна од страна на актери. Ви посочуваме неколку причини зошто треба повеќе да читате книги и кои се предностите.
6 ЧУДЕСНИ РАБОТИ КОИ ГИ МОЖЕ ЖЕНСКОТО ТЕЛО
КАТЕГОРИЈА
6 ЧУДЕСНИ РАБОТИ КОИ ГИ МОЖЕ ЖЕНСКОТО ТЕЛО
Понекогаш жените заглавуваат околу прашањата за своето тело. Се фокусираат на работи коишто нивните тела не можат да ги направат, околу тоа како изгледаат и како всушност тие би сакале да изгледаат. Во тој процес, се губи од поглед сето она што женското тело е способно да го направи. А тоа, верувајте е зачудувачки.
НАЈПРОДАВАНИОТ ПОДАРОК ВО СВЕТОТ
КАТЕГОРИЈА
НАЈПРОДАВАНИОТ ПОДАРОК ВО СВЕТОТ
Арт чорапите ја топлат и душата и нозете, ќе им ги подарите на вашите најблиски, па дури и за себе ќе си земете. Тие се толку добри што нема да можете да им оддолеете. Наоѓањето на совршен подарок за некого, обично е тешка задача. Особено ако некој ужива во уметноста и ако се занимава со истата.
СОВЕТИ ЗА РОДИТЕЛИТЕ ОД СУПЕР ДАДИЛКА
КАТЕГОРИЈА
СОВЕТИ ЗА РОДИТЕЛИТЕ ОД СУПЕР ДАДИЛКА
Џо Фрост е најголемиот идол на многу родители ширум светот. Таа е психолог и дадилка од Велика Британија која своето 15-годишно искуство со деца го пртворила во реално ТВ шоу - Supernany. Во ова шоу Џо ги учи возрасните како да се справат со нивните дечиња и како да создадат здрава семејна атмосфера во која сите заедно ќе живеат среќно. Нејзиниот метод може да се подели на неколку основни принципи кои ќе ги прочитате подолу.
ПРАВИЛНО ДИШЕЊЕ ЗА ВРЕМЕ НА ВЕЖБАЊЕТО
КАТЕГОРИЈА
ПРАВИЛНО ДИШЕЊЕ ЗА ВРЕМЕ НА ВЕЖБАЊЕТО
Во последно време, луѓето стануваат се посвесни за тоа колку е важно правилното дишење, особено во текот на вежбањето. Дишењето е едно од основните нешта кои треба да ги совладате, за да вежбате правилно и за да се чувствувате подобро. 
10 НАЧИНИ ЗА УБЛАЖУВАЊЕ НА ВОСПАЛЕНОТО ГРЛО
КАТЕГОРИЈА
10 НАЧИНИ ЗА УБЛАЖУВАЊЕ НА ВОСПАЛЕНОТО ГРЛО
Воспалено грло може да биде првиот знак на настинка, последица од истегнати гласни жици или индикација за нешто посериозно како бактериска инфекција. Без оглед на причината, она што прво сакаме е да ја ублажиме болката. Може болката ќе направи да паднете во искушение веднаш да отидете кај вашиот доктор, но треба да знаете дека најдобриот третман се домашните лекови.
КОЈА ХРАНА НЕМА РОК НА ТРАЕЊЕ
КАТЕГОРИЈА
КОЈА ХРАНА НЕМА РОК НА ТРАЕЊЕ
Не секоја храна има рок на траење. Овие неколку намирници може да ви траат цел живот но само ако правилно ги чувате.
КАКО АСТРОЛОЗИТЕ ГО ТОЛКУВААТ ВАШИОТ СТИЛ НА ОБЛЕКУВАЊЕ?
КАТЕГОРИЈА
КАКО АСТРОЛОЗИТЕ ГО ТОЛКУВААТ ВАШИОТ СТИЛ НА ОБЛЕКУВАЊЕ?
Ако често не знаете што да се носите, астрологијате има решение за вас...
ВЕЖБИ КОИ ЌЕ ВИ ПОМОГНАТ ПОЛЕСНО ДА ОДИТЕ НА ШТИКЛИ
КАТЕГОРИЈА
ВЕЖБИ КОИ ЌЕ ВИ ПОМОГНАТ ПОЛЕСНО ДА ОДИТЕ НА ШТИКЛИ
Сакате да ги облечете вашите највисоки штикли и да се движите со нив исто како да носите патики? Постојат вежби кои можат да го истренираат вашето тело. Овие вежби се смислени за да можете да се движите елегантно на било која висина. Земете растеглива трака, или пар хулахопки и правете по 20 повторувања на секоја вежба.
ЖИВОТИНЧИЊА ВО НОВОГОДИШНИ ЏЕМПЕРЧИЊА
КАТЕГОРИЈА
ЖИВОТИНЧИЊА ВО НОВОГОДИШНИ ЏЕМПЕРЧИЊА
Оваа сезона е совршена за топли џемперчиња, а овие мали животинки одлично се вклопуваат во празничната атмосфера.
Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.