Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ден.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
СОВЕТИ ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ВАШАТА ПЛОДНОСТ
КАТЕГОРИЈА
СОВЕТИ ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ВАШАТА ПЛОДНОСТ
Без оглед на тоа дали сте меѓу оние луѓе кои веќе подолго време се обидуваат да добијат бебе или едноставно, сакате да го забрзате процесот на оплодување, ви претставуваме неколку најчести совети од гинеколози или ендокринолози за зголемување на плодноста.
ЗНАЦИ КОИ ПОКАЖУВААТ ДЕКА НЕ ВНЕСУВАТЕ ДОВОЛНО ТЕЧНОСТИ
КАТЕГОРИЈА
ЗНАЦИ КОИ ПОКАЖУВААТ ДЕКА НЕ ВНЕСУВАТЕ ДОВОЛНО ТЕЧНОСТИ
Со оглед на тоа што човековото тело е сочинето од 75% течност, и тоа што дневните потреби за течност сe речиси редовно поголеми од тоа што просечниот човек го внесува, организмот често се бори со проблемот со недостаток на течности. Воедно, ако прашате кој било фитнес експерт која е најчестата грешка која се прави при вежбањето, одговорот ќе биде дехидрацијата т.е. недоволното внесување течности. 
ЕСЕНЦИЈАЛНА ХРАНА ЗА УБАВИНА
КАТЕГОРИЈА
ЕСЕНЦИЈАЛНА ХРАНА ЗА УБАВИНА
Колку повеќе старееме, толку повеќе ќе бараме начини како да ја задржиме својата убавина. Со текот на времето почнуваме да купуваме скапи креми и се повеќе се оптеретуваме со идејата „како да го задржиме младиот изглед“. Наместо да купувате скапи креми и разни производи за убавина, ние ви препорачуваме да започнете со тоа што ќе станете посвесни за храната која ја внесувате и како таа влијае на вашиот изглед.

КОЈ СПОРТ СОГОРУВА НАЈМНОГУ КАЛОРИИ
КАТЕГОРИЈА
КОЈ СПОРТ СОГОРУВА НАЈМНОГУ КАЛОРИИ
Во зависност од тоа колку сте задоволни од вашиот изглед и колку калории сакате да согорувате на дневно ниво за да го искреирате вашето идеално тело, одберете спорт кој ќе ги задоволува вашите потреби. Еве една табела која ви ги дава сите потребни информации за согорување на калории.
ХРАНА КОЈА НЕ ЈА ЗАСЛУЖУВА СВОЈАТА РЕПУТАЦИЈА
КАТЕГОРИЈА
ХРАНА КОЈА НЕ ЈА ЗАСЛУЖУВА СВОЈАТА РЕПУТАЦИЈА
"Не јади го ова", "намали со тоа" се многу чести забелешки кога се разговара за храна. Се што е претерано не е убаво, а многу често на листата за јадење имаме нездрави продукти. Направивме листа на храна која има лоша репутација, а всушност и не е лоша ако се внесува во умерени количини.
ОДБЕРЕТЕ ГО ПРАВИЛНИОТ КРЕМ ЗА ЛИЦЕ
КАТЕГОРИЈА
ОДБЕРЕТЕ ГО ПРАВИЛНИОТ КРЕМ ЗА ЛИЦЕ
Во секојдневниот живот, повеќето од нас се прашуваат дали го избрале вистинскиот крем со кој би ѝ овозможиле најадекватна нега на кожата на лицето. За жал, честопати се разочаруваме само 2-3 дена по почетокот на апликацијата на кремот, а нема да се изненадиме ако тоа се случи и по 1-2 недели или по неколку месеци.
КАКО ДА ЈА ЗАШТИТЕ КОЖАТА ОД ЗАГАДУВАЊЕТО?
КАТЕГОРИЈА
КАКО ДА ЈА ЗАШТИТЕ КОЖАТА ОД ЗАГАДУВАЊЕТО?
Сите знаеме за ефектот кој штетните УВ зраци го имаат на нашата кожа, но дали сте размислиле за тоа што загадувањето му прави на вашиот тен? 
6 ПРИРОДНИ ЛЕКОВИ ПРОТИВ АНЕМИЈА
КАТЕГОРИЈА
6 ПРИРОДНИ ЛЕКОВИ ПРОТИВ АНЕМИЈА
И покрај тоа што железото е еден од најраспространетите елементи во природата, кај околу 2 милијарди луѓе, повеќето жени и деца, се јавува недостаток на железо во крвта. 
КАКО ДА ГО СВЕТНЕТЕ ВАШИОТ НАКИТ
КАТЕГОРИЈА
КАКО ДА ГО СВЕТНЕТЕ ВАШИОТ НАКИТ
Ако вашиот прстен со скапоцен камен го изгубил сјајот или вашето сребрено синџирче почнало да оксидира, не мора да плаќате или да купувате скапи средства за чистење на накит. Постојат едноставни начини со кои самите можете да го вратите сјајот на вашиот стар накит.
ФРАНЦУСКИОТ ПАРАДОКС - ЗОШТО ТРЕБА ДА ПИЕТЕ ЦРНО ВИНО?
КАТЕГОРИЈА
ФРАНЦУСКИОТ ПАРАДОКС - ЗОШТО ТРЕБА ДА ПИЕТЕ ЦРНО ВИНО?
Постои ли поголемо уживање од чаша црно вино полна со сладок мирис, силен вкус и убава темно црвена боја? 
ЕДНОСТАВНИ ЗДРАВИ ТРИКОВИ КОИ МОЖЕТЕ ДА ГИ ПРИМЕНУВАТЕ СЕКОЈ ДЕН
КАТЕГОРИЈА
ЕДНОСТАВНИ ЗДРАВИ ТРИКОВИ КОИ МОЖЕТЕ ДА ГИ ПРИМЕНУВАТЕ СЕКОЈ ДЕН
Кога е време да се свртиме кон поздрав живот, многумина веднаш помислуваат на ГОЛЕМИ промени. Но најефективната стратегија кон поздраво секојдневие е токму спротивната. Правејќи многу мали прилагодувања всушност можете да стекнете многу здрави навики кои ќе ви го подобрат животот долгорочно. 
8 МОДНИ ИЗБОРИ КОИ ВИ ГО ВЛОШУВААТ ЗДРАВЈЕТО
КАТЕГОРИЈА
8 МОДНИ ИЗБОРИ КОИ ВИ ГО ВЛОШУВААТ ЗДРАВЈЕТО
Жените се подготвени да трпат многу за убавина. Од третмани за слабеење, ботокс, надградба на нокти и коса, солариум, високи штикли, депилации итн, жената е подготвена на сѐ, само да се чувствува поубава и попривлечна. Еве кои се модните избори кои можат да придонесат за влошување на вашето здравје.
КАКО ДА ГО ПОДОБРИТЕ ДРЖЕЊЕТО ДОДЕКА СТЕ НА РАБОТА?
КАТЕГОРИЈА
КАКО ДА ГО ПОДОБРИТЕ ДРЖЕЊЕТО ДОДЕКА СТЕ НА РАБОТА?
На работа сте, седнати на вашето биро и подгрбавени сте, нели? 
6 ЈОГА-ПОЗИ ЗА РЕЛАКСИРАЊЕ КОИШТО МОЖЕТЕ ДА ГИ ПРАКТИКУВАТЕ ДОМА
КАТЕГОРИЈА
6 ЈОГА-ПОЗИ ЗА РЕЛАКСИРАЊЕ КОИШТО МОЖЕТЕ ДА ГИ ПРАКТИКУВАТЕ ДОМА
Со брзиот ритам на живот, обврските на работа/факултет и дома, не е секогаш лесно да најдете време за часови по јога. Иако ви се допаѓа идејата неколку пати во седмицата да одвоите време за да се истегнете, да дишите и да се фокусирате, едноставно не можете да постигнете. А тоа толку многу ви треба...
ЗАБАВЕТЕ ГО СТАРЕЕЊЕТО НА ВАШАТА КОЖА!
КАТЕГОРИЈА
ЗАБАВЕТЕ ГО СТАРЕЕЊЕТО НА ВАШАТА КОЖА!
Сон на секоја жена е да има здрава и негувана кожа која што подолго ќе го зачува младешкиот изглед и сјај. Кожата претставува огледало на нашата внатрешност. Тоа што се случува во нашето тело се отсликува на нашата кожа.
Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.