Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ден.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Никако немојте да ги фрлате старите лекови во тоалетната школка
КАТЕГОРИЈА
Никако немојте да ги фрлате старите лекови во тоалетната школка

Сигурно многумина од вас се прашувате што да правите со лековите на кои им е изминат рокот. Светските организации за заштита на животната средина даваат најразлични предлози и идеи за рециклирање, а без притоа да се наштети на околината. 

 

Како е да се биде енормно чувствителна личност?
КАТЕГОРИЈА
Како е да се биде енормно чувствителна личност?
Постојат 5 вистини кои најдобро ја опишуваат енормно чувствителната личност.
Ретки слики од Мерлин Монро со нејзините сопрузи
КАТЕГОРИЈА
Ретки слики од Мерлин Монро со нејзините сопрузи
Како по нејзината кариера, така Мерлин Монро била позната и по многуте љубовни врски со различни профили на мажи. Машкиот пол бил заслепен од нејзината појава, но сепак неколкумина успеале да остварат нешто повеќе со неа. 6 декади по нејзината смрт, неизниот љубовен живот се уште е популарен. Погледнете ги сликите и уверете се самите. 
Ова е вашето тело на кетогенска диета
КАТЕГОРИЈА
Ова е вашето тело на кетогенска диета
Кетогенската диета не е ново откритие. Сепак во последните години таа е еден од најпопуларните начини како да изгубите килограми. Диетата не ве ограничува во бројот на калориите кои ги внесувате, напротив кај неа значајно е што се внесуваат што повеќе. Со оваа диета вие не внесувате јаглехидрати, се со цел да го научите телото да почне да троши од масните наслаги. 
Рани знаци дека вашата врска ќе трае
КАТЕГОРИЈА
Рани знаци дека вашата врска ќе трае

Кога започнувате врска, обземени од почетниот занес, вие не можете да знаете дали таа врска има капацитет или не. 

Па како вие би знаеле дали таа врска ќе трае? 

Психотерапeвти го кажуваат својот став во врска со ова прашање, наведувајќи позитивни знаци кои укажуваат на капацитетот на еден пар. 

Идеи за подароци за вашето ново момче
КАТЕГОРИЈА
Идеи за подароци за вашето ново момче
Штотуку сте започнале врска. Имајќи во предвид дека празниците се ближат, сигурно не сакате да го исплашите вашиот партнер со подарок кој значи дека пребрзо се одвиваат нештата. Погледнете што одвоивме како интересни идеи за подароци, со кои на позитивен начин ќе го израдувате вашето ново момче.
Направете пуканки и опуштете се на софата: ова се новите филмски наслови кои нѐ очекуваат на Нетфликс неделава
КАТЕГОРИЈА
Направете пуканки и опуштете се на софата: ова се новите филмски наслови кои нѐ очекуваат на Нетфликс неделава
Нетфликс на својата програма додаде низа нови филмови за месец октомври. Како најголем филмски хит ќе го издвоиме филмот “Trainspotting”.
Како да станете поефективни во само 3 минути?
КАТЕГОРИЈА
Како да станете поефективни во само 3 минути?
Eфикасноста е тесно поврзана со продуктивноста, а продуктивноста е основата на добро организираниот живот. Сепак постојат определени теми кои што треба добро да ги размислите, пред да се одлулите на соодветно постапување по повод истите. 
Што всушност е Манука мед и зошто чини толку многу?
КАТЕГОРИЈА
Што всушност е Манука мед и зошто чини толку многу?

Благодарение на трендингот на манука медот, неговата цена значително се зголеми -  од 20 долари на 100 долари, во зависност од квантитетот и квалитетот на самиот мед. Викторија Бекам и Ким Кардашијан ја зголемија популарноста, користејќи го овој мед во своите маски за лице. 

Но што навистина претставува манука медот и што го прави поразличен од другите?

Дали консумацијата на алкохол навистина влијае на плодноста?
КАТЕГОРИЈА
Дали консумацијата на алкохол навистина влијае на плодноста?

Плодноста е навистина осетлива тема. Некои парови добиваат дете без да се трудат, додека други навистина имаат потешкотии при зачнување на бебе. Имајќи предвид дека има навистина многу фактори кои може да влијаат во плодноста, самиот процес на пробување знае да биде навистина стресен. 

 

 

12 начини да ја задржите страста во долгите врски
КАТЕГОРИЈА
12 начини да ја задржите страста во долгите врски
Освежувањето на врската навистина е едноставно и може да донесе голема забава за двата партнера. Прочитајте повеќе за тоа како да ја зачините вашата врска и воедно да уживате во неа.
Бијонсе го прослави својот роденден
КАТЕГОРИЈА
Бијонсе го прослави својот роденден
На 4 септември Бијонсе го прослави својот роденден. Пејачката сподели повеќе слики на својот Инстаграм од бекстејџот на нејзиниот концерт во Филаделфија. На повеќето слики таа држи торта со класичен ајсинг. 
Зошто луѓето се тетовираат?
КАТЕГОРИЈА
Зошто луѓето се тетовираат?
Застапеноста на тетоважите пред 30 години најчесто се поврзувала со девијантно и криминално однесување.  Денес се е поразлично. Повеќе од 40% од младината има барем една тетоважа.
10 важни лекции за животот, кои треба да ги научиме од кучињата.
КАТЕГОРИЈА
10 важни лекции за животот, кои треба да ги научиме од кучињата.
Кучињата знаат да бидат најдобрите учители за животот, доколку им дозволите.
Совети од Инстаграмџиите како да направите поубави фотографии на вашите патувања
КАТЕГОРИЈА
Совети од Инстаграмџиите како да направите поубави фотографии на вашите патувања

Фотографирањето на добри фотографии знае да биде навистина тешко, без разлика дали станува збор за светлото или добриот кадар. 

Заедницата на онлајн фотографи ни даде неколку најдобри совети за тоа како вашите да бидат совршени..

Најпознатите рецепти на Инстаграм за месец август
КАТЕГОРИЈА
Најпознатите рецепти на Инстаграм за месец август
Eкспертите и познатите нутриционисти едногласно се сложуваат за една работа- вистинскиот пат за правилна нутриционистичка диета е јадење на сезонска храна. Погледнете кои се најпознатите рецепти кои ги освоија гладните стомаци на Инстаграм.
Дали спрејот против инсекти е навистина толку лош за вашето здравје?
КАТЕГОРИЈА
Дали спрејот против инсекти е навистина толку лош за вашето здравје?
Присуството на комарците за време на летниот период е неизбежно. Повеќето средства за заштита од инсекти содржат различни состојки како на пример, Н-Н диетилемид или пак ДЕЕТ кои навистина се популарни, но сепак имаат негативна репутација во однос на ефектите кои може да ги предизвикаат. Врз осова на тоа се наметнува прашањето дали навистина е безбедно да се користат овие продукти? 
Експертите откриваат: зошто комарците преферираат некои луѓе повеќе од другите?
КАТЕГОРИЈА
Експертите откриваат: зошто комарците преферираат некои луѓе повеќе од другите?
Сигурно сте присуствувале на забава каде определени луѓе се жалеле од комрците, додека вие не сте ги приметиле. Тоа е така бидејќи комарците се селективни инсекти и некои луѓе се повеќе подложни на нивни убоди. 
Неверојатни свадбени фотографии кои ќе ве потсетат дека љубовта е авантура.
КАТЕГОРИЈА
Неверојатни свадбени фотографии кои ќе ве потсетат дека љубовта е авантура.
Веб страната за планирање на венчавки Junebug Weddings и оваа година ги објави најдобрите фотографии од венчавки на познати дестинации. На конкурсот учествуваа повеќе од 6000 фотографии, а во најтесниот круг влегоа 50. Погледнете ги најдобрите 10 фотографии од нив. 
Ариана Гранде за тагата и растењето
КАТЕГОРИЈА
Ариана Гранде за тагата и растењето
Во февруари оваа година, Ариана Гранде ги преокупира првите три места на најзначајната топ листа во Америка.  Вакво достигнување претходно имаат постигнато само Битлси во 1964 година. Сепак на пејачката со високото коњско опавче и магичен глас, која стана втората најследена личност на Инстаграм, не и требаше многу време за да го постигне овој успех. Носечкиот албум го сними за рекорден период од две недели минатиот октомври, во период кој беше релативно турбулентен за неа и исполнет со лоши настани. 
Маргот Роби за Квентин Тарантино и бракот
КАТЕГОРИЈА
Маргот Роби за Квентин Тарантино и бракот
Маргот Роби одтсекогаш знаела дека штом се докаже како добар актер таа ќе му напише писмо на Квентин Тарантино. Само колку да му го привлече вниманието, но и да му даде до знаење дека неговите филмови навистина и значат многу. Откако го сними филмот "Јас, Тоња", таа сфати дека публиката ја прифати како вистински актерски квалитет и се осуди да го напише писмото. 
Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.