Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ден.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Како односот со таткото го обликува понатамошниот однос со мажите?
КАТЕГОРИЈА
Како односот со таткото го обликува понатамошниот однос со мажите?
Како и повеќето ќерки, сигурно и вие, во определена фаза од вашиот живот се прашувате дали вашиот однос со таткото остварил влијание на вашите односи со партнерите. Какво влијание има тој врз изборот на партнерите, квалитетот на тие врски, сексуалните одлуки и дали вашиот брак може да заврши со развод. 
Можете ли да го забележите чадорчето за коктели на оваа слика?
КАТЕГОРИЈА
Можете ли да го забележите чадорчето за коктели на оваа слика?
Ниту еден одмор не е целосен, без присуството на голем чадор за сонце. Но ако погледнете на сликата, можете да приметите дека еден чадор не припаѓа таму. 
Вечната икона Ирис Апфел за живеењето бестрашно, смелото облекување и љубовниот живот
КАТЕГОРИЈА
Вечната икона Ирис Апфел за живеењето бестрашно, смелото облекување и љубовниот живот
Со цел да се лансира нивната нова кампања, сладоледот Магнум ја објави својата соработка со стилската икона, деловната жена и вечната муза, Ирис Апфел. Кампањата е вистински израз на слаткото задоволство, независност и уникатност во сите форми во кои што може да се манифестира.
Зошто алкохолот е толку штетен по вашето здравје?
КАТЕГОРИЈА
Зошто алкохолот е толку штетен по вашето здравје?
Статистиката покажува дека секој ден по 6 луѓе умираат од алкохолно труење во САД, а бројката се зголемува доколку се додадат и други смртни фактори кои се предизвикани од прекумерното конзумирање на алкохол. Повеќе од 15 милиони Американци се соочуваат со алкохолизам, а помалку од 8% од тие луѓе се упатуваат на соодветен третман. 
Кога треба да ги споделите своите тајни?
КАТЕГОРИЈА
Кога треба да ги споделите своите тајни?
Истражувачите ни открија кои информации може да се споделат со други а кои не. 
Многу луѓе доживуваат олеснување кога ќе споделат некои информации, чие што држење во тајност преставува вистинско измачување. Поради тие причини, кажувањето на определени работи знае да биде навистина олеснувачки. 
Анџелина Џоли стана уредник на Тајм Магазин
КАТЕГОРИЈА
Анџелина Џоли стана уредник на Тајм Магазин
Анџелина Џоли може да се пофали со нова професија. Таа е позната како актерка и филантропист, но во последнава недела беше потврдена и како уредник на Тајм Магазин.
Победниците на Big Book Awards'19 откриени: Ова се најдобрите книги за летната сезона
КАТЕГОРИЈА
Победниците на Big Book Awards'19 откриени: Ова се најдобрите книги за летната сезона
Harper’s Bazarre ни ги откри победниците на Big Book Awards за 2019 година. Летото е долго и топло, а во прилог следат книги кои со сигурност ќе ве заинтересираат да ги прочитате.
6 работи што ги правите погрешно додека се туширате и можат да ѝ наштетат на вашата кожа
КАТЕГОРИЈА
6 работи што ги правите погрешно додека се туширате и можат да ѝ наштетат на вашата кожа
Согласно последните известувања од познатите дерматолози, истите наведуваат дека изложувањето на лицето на топла вода, знае да биде непријатно за вашата кожа. 
Додека сите ние мислиме, дека топлата вода ќе ја одстрани потта од вежбањето, или бактериите од нечистиот воздух, ние создаваме совршени услови за развивање на други бактерии. 
Д-р Џастин Хекстал препорачува 6 правила кои треба да ги следиме доколку сакаме да ја заштитиме нашата кожа за време на туширање.
Зошто младите се сѐ подепресивни и анксиозни?
КАТЕГОРИЈА
Зошто младите се сѐ подепресивни и анксиозни?
Значително зголемениот број на депресивна и анскиозна младина, доведе до заклучок дека постои понов фактор кој особено влијае на ваквиот раст. Обично научниците, депресијата и анксиозноста ја препишуваат на социјалните мрежи. Факт е дека овие кондиции се болести на модерното време.
Брижит Бардо – икона на феминизмот
КАТЕГОРИЈА
Брижит Бардо – икона на феминизмот
Брижит Бардо е француска танчерка, модел и актерка која станала интернационална икона во 50те и 60те години од минатиот век.
Фрида Кало – несекојдневна икона и вечна инспирација
КАТЕГОРИЈА
Фрида Кало – несекојдневна икона и вечна инспирација
Оваа година е 111 годишнината од раѓањето на еден од најиспиративните артисти во светот – Фрида Кало. Поминати се повеќе од 60 години од смртта на овој грандиозен уметник, кој поголемиот дел од својот живот го поминал во физичка болка и скршено срце од човекот кој го сакала највеќе во својот живот. Судбината е таа која што ја споила Фрида со четката.
10 придобивки по човековото здравје од работењето во градина
КАТЕГОРИЈА
10 придобивки по човековото здравје од работењето во градина

Последните истражувања покажуваат дека работењето во надворешната средина, поточно посветувањето време и внимание на вашата градина е особено продуктивно за вашето ментално здравје.

Сите ние сме биле дел од стресни ситуации, каде прибежиште сме наоѓале токму во малите природни богатсва – градините.

Лејди Гага: гласот кој не еманципира и ни ја обновува надежта!
КАТЕГОРИЈА
Лејди Гага: гласот кој не еманципира и ни ја обновува надежта!
Лејди Гага го издаде првиот албум во 2008 година, и одтогаш нејзините песни редовно се пуштаат на светските радио станици. Покрај нејзиниот прекрасен глас и примамлива музика, Лејди Гага има многу подлабока животна суштина која сака да ни ја пренесе. 
Малала - девојката која  ги разбива бариерите што спречуваат повеќе од 130 милиони девојки од целиот свет да одат на училиште
КАТЕГОРИЈА
Малала - девојката која ги разбива бариерите што спречуваат повеќе од 130 милиони девојки од целиот свет да одат на училиште
Малала Јусафзаи е родена во 1997 година во Мингора, еден од најголемите градови во Пакистан. 
Уште од многу мала возраст, Малала пројавила интерес за стекнување на знаење. Со години нејзиниот татко, познат адвокат водел образовна институација во градот, што значи школото имало голем удел во животот на семејството на Малала. Таа покасно напиша дека нејзиниот татко и раскажувал приказни како таа сакала да присуствува на часеви уште пред да почнала течно да збори и ја обожувала улогата на наставничка. 
Неколку совети како да го зголемите добриот холестерол
КАТЕГОРИЈА
Неколку совети како да го зголемите добриот холестерол
Непосредно после Втората светска војна, докторите и истражувачите откриле дека холестеролот е директен причинител на многу срцеви заболувања. Но, неколку декади подоцна, докторите се поделени во однос на тоа како да го зголемите нивото на холестеролот онолку колку штпе е здраво и потребно. Всушност дискусијата за холестеролот знае да биде многу контраверзна. 
Најдобрите комедии досега во 2019
КАТЕГОРИЈА
Најдобрите комедии досега во 2019
Животот претставува лудило од обврски на секојдневна база. Поради тие причини особено е важно да се опуштиме вечерта со некоја добра комедија. Добрата вест е што 2019 година беше исполнета со навистина добри комедии.
Погледнете кои се најдоа на листата на насмешни филмови оваа година.
10 филмови базирани на вистински настани кои не треба да ги пропуштите во 2019 година
КАТЕГОРИЈА
10 филмови базирани на вистински настани кои не треба да ги пропуштите во 2019 година
Ако филмот Бохемиска рапсодија, потполно ве воодушеви токму поради тоа што обработува вистинска приказна, не се секирајте има  многу нови филмови кои обработуваат таков тип на настани, и навистина ќе ве воодушеват. 
Поради  причините што 2019 година навистина   е полна со ваков тип на приказни, ви прикажуваме листа од 10 најдобри филмови базирани на вистински настани.
Одри Хепберн - Добрина и скромност сплотени во неповторлива, рафинирана елеганција
КАТЕГОРИЈА
Одри Хепберн - Добрина и скромност сплотени во неповторлива, рафинирана елеганција
Одри Хепберн, актерката која го симболизираше Холивудскиот шик за време на 50те и 60те години од минатиот век, почина на 63 годишна возраст во својот дом, набргу по операцијата која ја правеше.
Нејзината смрт од рак ја објави УНИЦЕФ, каде што таа беше посебен амбасадор од 1988 година. Во последните години од нејзиниот живот таа помалку снимаше филмови и беше насочена кон собирање на пари преку пат околу светот за оваа организација. Нејзината последна улога на екраните беше во 1989 година, во филм на Стивен Спилберг со кој ја заокружи нејзината 40 годишна кариера. 
Зошто треба да престанеме да ставаме старосни ограничувања на нашите животни достигнувања?
КАТЕГОРИЈА
Зошто треба да престанеме да ставаме старосни ограничувања на нашите животни достигнувања?
Моментот кога ќе наполниме 30 години, се здобиваме со определен психички шок кој самите си го приредуваме токму со сознанието дека сме на определена возраст каде некои работи се уште ни недостигаат во животот.
Како да ја одржите вашата коса здрава на плажа?
КАТЕГОРИЈА
Како да ја одржите вашата коса здрава на плажа?
Сите жени обожуваат да го поминуваат летниот одмор излежувајќи се на плажа ловејќи го сонцето за да добијат поубав бронзен тен. Но, ваквото изложување на сонцето си има свои негативни последици кои се поврзани со здравјето на вашата коса. Доколку сакате да ја заштитите косата за време на летниот период, почнете да применувате некои од подоле наведените совети.
Летото не е само за лектири. Ова се десетте најпопуларни книги за на плажа
КАТЕГОРИЈА
Летото не е само за лектири. Ова се десетте најпопуларни книги за на плажа
Имајќи во предвид дека летото е пред нас, време е да се подготвите што ќе читате оваа сезона.
Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.