Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ден.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
 Жени лавици: Благодарни сме и на Амал Клуни - епитом за моќност
КАТЕГОРИЈА
Жени лавици: Благодарни сме и на Амал Клуни - епитом за моќност
“Најлоштото ншто што можеме да го направиме како жени е да не се залагаме за потребите и правата на женскиот пол” – Амал Клуни. 
Првенствено да напоменеме дека оваа жена не е само сопруга на Џорџ Клуни. 
Ние збориме за жената која им помогна на девојчињата во Либан да го добијат потребното образование, како и подобрувањето на општествениот статус на жената воопшто насекаде низ светот.  Токму поради овие причини таа е една од најблиските прјателки на Меган Маркл. 
Направете од балконот ваше катче, во топлите летни денови
КАТЕГОРИЈА
Направете од балконот ваше катче, во топлите летни денови
Приватен надворешен простор е сон на секој човек кој живее во апратман во градот, дури и кога станува збор за мала тераса. Доколку поседувате мала тераса, си должите на себе си, а и на своите пријатели да го истакнете најдоброто од овој простор. Под ова се подразбира многу поголем труд од ставањето на неколку цвеќиња и столици за седење. Без рзлика колку и да е мала терасата, секогаш има еден куп идеи кои кружат на интернет и кои одлично би се вклопиле во тоа ваше мало катче.  
Златни правила на Меланија Трамп за совршен изглед
КАТЕГОРИЈА
Златни правила на Меланија Трамп за совршен изглед
Како поранешна манекенка и една од најинтригантните први дами кои некогаш влегле во Белата куќа, животот на Меланија како и нејзината диета, навистина го привлекуваат вниманитето ширум светот. 
Во еден од ретките моменти кога таа зборува за себе, Меланија ги издвои неколкуте правила кон кои секогаш се придружува. 
Прочитајте повеќе за златните правила кои ја доведуваат нејзината линија до совршен изглед.
Што французите знаат за уживањето во животот а ние допрва треба да научиме?
КАТЕГОРИЈА
Што французите знаат за уживањето во животот а ние допрва треба да научиме?
Сите во светот се восхитуваат на стилот на животот кој го води француската нација. 
Тие се тие, кои од обични секојдневни нешта, прават несекојдневни и возбудливи слики кои сите ние сакаме да ги копираме.
Ова особено важи во одделот на мода и убавина. 
„Работи за да живееш живот каков што посакуваш“ - Интервју со Аријана Коскарова, основач на Creative Hub
КАТЕГОРИЈА
„Работи за да живееш живот каков што посакуваш“ - Интервју со Аријана Коскарова, основач на Creative Hub

Колку луѓе познавате кои се нашле на листа на Форбс, како едни од најдобрите претприемачи? 
Ние ви ја претставуваме Аријана Коскарова, основач на Creative Hub и овогодишен избраник на Форбс за успешна личност која има под 30 години. 

Сигурно веќе сте запознаени со работењето и намената на Creative Hub, па затоа ајде да погледнеме малку повеќе во приватниот живот на оваа млада девојка. Ние и поставивме неколку интересни прашања, а вие уживајте во читањето на одговорите!

„Добрата тимска работа и меѓусебната доверба секогаш помагаат да се решат и најтешките проблеми“ - Интервју со Елена Панова, маркетинг директор на Vip
КАТЕГОРИЈА
„Добрата тимска работа и меѓусебната доверба секогаш помагаат да се решат и најтешките проблеми“ - Интервју со Елена Панова, маркетинг директор на Vip

Успешните дами секогаш биле наша голема инспирација, па така за денешното интервју ја избравме Елена Панова, маркетинг директор и директор за продажба на приватни корисници на еден од најголемите телекомуникациски оператори во Македонија, Vip.

Дознајте повеќе за нејзините дневни активности, како се справува со обврските на работното место, што ја исполнува, па дури и кои се нејзините најголеми стравови.  

Ова е точното време во кое треба да вежбате за да постигнете резултати
КАТЕГОРИЈА
Ова е точното време во кое треба да вежбате за да постигнете резултати
Journal Metabolism направија две истражувања за работи кои треба и кои не треба да ги правите за време на вашето вежбање. Еден од тие експерименти е поставување на две групи вежбачи, чии резултати покажале дека голема улога има времето кое го одбираме за вежбање.
10 највлијателни жени низ историјата
КАТЕГОРИЈА
10 највлијателни жени низ историјата
Секоја од нив има оставено длабока трага во историјата на човештвото, со кои што успеале да го го зацврстат темелот на предстојните генерации на жени ширум светот..
7 култни филмови кои може да ги погледнете овој викенд
КАТЕГОРИЈА
7 култни филмови кои може да ги погледнете овој викенд
За време на викендите, покрај, богатата трпеза и дружењето со најблиските, гледањето на добрите филмови се секогаш добра идеја. 
Зошто 1999 год беше ултимативна за модата во филмот
КАТЕГОРИЈА
Зошто 1999 год беше ултимативна за модата во филмот
Недела е, вашите пријатели ви ги откажале заедничките планови и прво нешто што ви текнува е дека после долга напорна работна недела, можете да се опуштите со грицки и некоја романтична комедија.
Се обидувате да пронајдете добар филм, пребарувајќи на Netflix, HBO, Amazon Prime и слично, но ништо не ви „фаќа око“, бидејќи ништо од понуденото не ги содржи главните карактеристики.
Како главни карактеристики на една романтична комедија можеме да ги напроиме следниве: силен женски карактер, атрактивен машки лик, смешен најдобар пријател, добра гардероба, и најважното среќен крај. 
За да го скратиме вашето барање, ви подготвивме листа на филмови кои потекнуваат од златната ера на романтични комедии, а тоа се дефинитивно 90те. 
Диетата со која Синди Крафорд слабее 5 килограми за една недела
КАТЕГОРИЈА
Диетата со која Синди Крафорд слабее 5 килограми за една недела
Зона диетата е креирана од страна на американскиот биохемичар Бари Сирс во далечната 1995 година и оттогаш светски познатиот топ модел Синди Крафорд се придржува кон истата секогаш кога има проблеми со килограмите.
8 најдобри филмови со британскиот заводник Џад Ло
КАТЕГОРИЈА
8 најдобри филмови со британскиот заводник Џад Ло
Овој глумец е многу повеќе од убаво лице. 
Како стресот поврзан со паричните средства влијае врз жените
КАТЕГОРИЈА
Како стресот поврзан со паричните средства влијае врз жените
Парите се многу осетлива категорија, која го допира секој дел од нашиот живот. Покрај ова, проблемите со парите автоматски се поврзани и со стресот како и социјалниот срам со којшто можеме да се соочиме поради чувството дека нешто немаме или не можеме да си дозволиме.

Согласно истражувањата, жените се повеќе загрижени за парите отколку мажите, односно 67% од испитуваните жени сѐ повеќе размислуваат на проблемите со парите, додека кај спротивниот пол само 57% од испитаната публика го искажала истиот став. Истото се однесува и на штедењето за годините што ни претстојат.
Сексот и градот 3 за дами во нивните 60-ти години
КАТЕГОРИЈА
Сексот и градот 3 за дами во нивните 60-ти години
Имајќи во предвид дека Сексот и градот 3 нема да се случи, сепак постои опција за нова серија. 
Сакам да живеам слободно, без правила и принципи! - Интервју со Јелкица Поповска
КАТЕГОРИЈА
Сакам да живеам слободно, без правила и принципи! - Интервју со Јелкица Поповска

Урбана, ексцентрична, влијателна и успешна, овие 4 зборови ја опишуваат Јелкица Поповска. Девојка која не се плаши да го истакне својот став, девојка со посебен карактер која е инспирација за слободоумност кај сите дами. По професија е дипломиран дизајнер, кој покрај дизајнот се занимава и со комплетен стајлинг и шминка. Нејзината работа е препознатлива, секогаш акцентирана и со печат на нејзиниот карактер, а да се соработува со неа е вистинско задоволство поради опуштениот и пријателски однос, но сепак професионален пристап. 

Ако до сега не сте ја знаеле, сигурно веќе посакувате да ја запознаете, па затоа ја прашавме прашања кои можеби ќе ви откријат повеќе за нејзиниот карактер. 

 

4 начини кои укажуваат дека се извинувате погрешно
КАТЕГОРИЈА
4 начини кои укажуваат дека се извинувате погрешно
Сите сакаме да примаме извинувања, но сме тешки на нивно давање. Ова особено важи за поинатливи и доминантни луѓе кои имаат големо его и гордост.
Ако сакаате да бидете сериозно сфатени во фирмата во која што работите, во случај да напраивте некоја грешка, треба да го знаете правилниот начин на кој треба да се извините, па поради тие причини постојат неколку ситуации кои кога се извинувате треба да ги одбегнувате.
Пријателите се како ѕвезди, не секогаш се гледаат ама знаеш дека се тука - Интервју со Јана Стојановска
КАТЕГОРИЈА
Пријателите се како ѕвезди, не секогаш се гледаат ама знаеш дека се тука - Интервју со Јана Стојановска

 Инспиративна и интересна за разговор, прекрасната македонска актерка Јана Стојановска ни открива повеќе за нејзиниот живот, нејзините гледишта и нејзината кариера. 

Дали луѓето навистина може да се променат?
КАТЕГОРИЈА
Дали луѓето навистина може да се променат?
Секојдневно сите луѓе се етикетираат, како самите себе си така и на другите. Малите деца се  послушни или немирни, тинејџерите сметаат дека се добри во решавање на математички задачи или не. Ваквите етикетирања стануваат се позастапени како што созреваме. На работа обично луѓето се класифицираат како вредни или мрзливи работници. Вие може да кажете за себе дека не сте добри во готвењето или пак дека не сте ранобудни. 
21 прашање со Загорка Видоевска - „Мислам дека сум се родила на високи потпетици“
КАТЕГОРИЈА
21 прашање со Загорка Видоевска - „Мислам дека сум се родила на високи потпетици“
Интересно и кратко интервју со нашата Загорка кое се чита во еден здив, а се дознава многу за нејзиниот карактер! 
 30 моќни двојки
КАТЕГОРИЈА
30 моќни двојки
Љубовта на долга стаза знае да биде изненадувачки чудна и недостижна за опстојување. Но, кога на две особи ќе им се поклопат коцките, од секој можен аспект, врската им е загарантиран успех. Вистинската љубов во светот на познатите функционира на друг начин. Сведоци сме на голем број неуспешни врски, но за волја на вистината имаме и примери за успешни и моќни двојки кои неизмерно се сакаат. Погледнете кои двојки се вистински пример за симбиоза на љубов и моќ.
Кралицата Елизабета II на 92 години ја објави својата прва инстаграм фотографија
КАТЕГОРИЈА
Кралицата Елизабета II на 92 години ја објави својата прва инстаграм фотографија
Поминаа 4 години од кога кралицата Елизабета Втора го сподели првиот твит, a последниве денови е актуелна со фактот дека ја сподели и првата слика на Инстаграм.
Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.