Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ден.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
10 животни лекции од Софија Лорен
КАТЕГОРИЈА
10 животни лекции од Софија Лорен

Познатата актерка Софија Лорен е легенда на филмското платно. Зад неа стои успешна кариера, но исто така и богат живот од кој можеме многу да научиме. Секоја лекција од Софија е подеднакво важна, но еве кои десет сметаме дека вреди да ги знаете!

4 едноставни начини да се чувствувате одлично за време на празниците
КАТЕГОРИЈА
4 едноставни начини да се чувствувате одлично за време на празниците

Влезете во празничните веселби како што планирате да излезете од нив: здрави и енергични. Лиз Хамблетон објаснува како да ги наполните батериите на вашиот имунитет и да се чувствувате најдобро во јануари. 30 работи кои ќе ве направат незапирливи во 2019-та година
КАТЕГОРИЈА
30 работи кои ќе ве направат незапирливи во 2019-та година

Според англискиот филозоф Ален де Ботон, секој што не се срами од она што бил минатата година најверојатно не учи ништо ново или доволно. 

Колку е различен твојот живот од оној пред 12 месеци? Ако е многу сличен, тогаш значи дека не сте научиле многу. Да учиш значи да се менуваш и развиваш, а за да го правиш тоа потребно е да си создаваш врвни искуства. Кога последен пат сте имале врвно искуство? Кога последен пат сте ги истегнале мускулите на храброста? 

Кога последен пат сте направиле нешто што можеби нема да успее? 

4 едноставни начини како да бидете посреќни... според New York Times
КАТЕГОРИЈА
4 едноставни начини како да бидете посреќни... според New York Times

Дали сте среќни?
Ова е прашањето кое си го поставуваме во моменти кога нешто добро или лошо ни се случува во животот. Ова го мислиме во генерална смисла, односно кога е последниот пат кога ја евалуиравте вашата ментална состојба, чувството на среќа?

7 одлични документарни филмови кои вреди да ги погледнете ова неделно попладне
КАТЕГОРИЈА
7 одлични документарни филмови кои вреди да ги погледнете ова неделно попладне

Инспиративни и шокантни, трогателни и емотивни, документарните филмови треба да содржат се од наведеното. Ние ги одбравме нашите омилени што мислиме дека заслужуваат да се најдат на вашиот репертоар на филмови кои мора да ги погледнете.

8 пати кога жената завладеа со 2018-та година
КАТЕГОРИЈА
8 пати кога жената завладеа со 2018-та година

Заедно со безброј читатели ги славиме жените кои ги создадоа моментите што нè тераат да сакаме да застанеме и да навиваме за нив.

11 трикови за тоа како да станете утринска личност
КАТЕГОРИЈА
11 трикови за тоа како да станете утринска личност

Сите сме слушнале за статистиката за тоа како најуспешните извршни директори имаат тенденција да се разбудат околу 5 часот наутро. Ако веќе сте утринска личност, честитки, ние сме љубоморни.

Најдобрите блогови за жени консултанти
КАТЕГОРИЈА
Најдобрите блогови за жени консултанти

Последните години блоговите се навистина многу актуелни и дамите особено сакаат да ги пратат. Блогерките најчесто се посветуваат на совети за стилот, изборот на парчиња облека, модерни комбинации, квалитетна козметика, совети за патување, но кога ќе ви кажете дека постојат и блогови за деловните дами, тогаш сигурно би се заинтересирале да дознаете што пишуваат и какви совети споделуваат.

10 години Викторија Бекам
КАТЕГОРИЈА
10 години Викторија Бекам

Викторија Бекам неодамна ја прослави 10-годишнината од постоењето на нејзиниот бренд. За оваа дама не е потребен вовед. Без разлика дали првин ќе ја поврзете како член од познатата група Spice Girl или како дизајнерка на извонредни колекции, Викторија Бекам дефинитивно направи големо влијание и воспостави однос со жените низ светот.

Мишел Обама лансира своја модна линија во чест на нејзината книга „Becoming"
КАТЕГОРИЈА
Мишел Обама лансира своја модна линија во чест на нејзината книга „Becoming"

Не е доволно само да се прочита книгата на Мишел Обама „Becoming", фановите сега можат да носат и облека инспирирана од книгата. Поранешната Прва дама, која во моментов е на турнеја за да ја промовира книгата, лансираше модна линија со популарните цитати како „Работете за да создадете свет каков што е потребно“. Модната линија вклучува дуксери, блузи со долги ракави, шолји, па дури и облека за бебиња.

Елеганција во деловниот свет - Росана Јанков зборува за тоа како модата може дa е моќно „оружје" во бизнис окружувањето
КАТЕГОРИЈА
Елеганција во деловниот свет - Росана Јанков зборува за тоа како модата може дa е моќно „оружје" во бизнис окружувањето

Дамите сѐ повеќе го освојуваат деловниот свет, а покрај нивната успешна работа и големите придонеси на деловно поле, тоа што воодушевува е и нивниот беспрекорен изглед.

Една од тие дами е и бренд амбасадорот на Бела (Bella), Росана Јанков, со успешна кариера како протпарол во АМСМ и изглед кој никого не остава рамнодушен.

Bella со моќна кампања за борбата против ракот на дојка
КАТЕГОРИЈА
Bella со моќна кампања за борбата против ракот на дојка

„Провери се, никој не гледа“, Bella со моќна кампања се приклучи во подигнувањето на свеста за борбата против ракот на дојка.

Како помалку да ги пеглате алиштата
КАТЕГОРИЈА
Како помалку да ги пеглате алиштата

Голема е веројатноста дека дамите на кои миењето садови и чистењето на домот не им се омилени активности, сигурно не би го назначиле како омилено пеглањето на облеката. Доколку се пронајдовте во оваа група, тогаш имаме добра вест за вас: постои начин кој ќе ви помогне помалку да ги пеглате алиштата. Веќе нема потреба да го избегнувае пеглањето, туку едноставно правете го тоа на поедноставен начин.

Како поминавме на модното шоу по повод 45 години ГТЦ
КАТЕГОРИЈА
Како поминавме на модното шоу по повод 45 години ГТЦ

Градски Трговски Центар по повод својот јубилеј од 45 години градски шмек приреди модно шоу на кое беа презентирани колекциите есен-зима 18/19 од брендовите во трговскиот. На настанот присуствуваа еминентни и познати личности, како и потрошувачи, додека домаќин беше актерот Сашко Коцев. 

Bella дел од модното шоу во ГТЦ по повод 45 години градски шмек
КАТЕГОРИЈА
Bella дел од модното шоу во ГТЦ по повод 45 години градски шмек

По повод 45 години градски шмек, Градски Трговски Центар го одбележува јубилејот со различни активности. На 18 октомври, активностите започнуваат од 10 часот, но главниот настан е модното шоу, кое ќе започне во 18 часот и на кое модератор ќе биде омилениот Сашко Коцев. 

Официјално e: Мајкл Корс го купи Версаче
КАТЕГОРИЈА
Официјално e: Мајкл Корс го купи Версаче

Официјално е, Мајкл Корс го поседува Версаче. Американската компанија, која веќе во свое власништво го има брендот Џими Чу, даде 2,1 милијарди долари за иконскиот италијански бренд. Мајкл Корс исто така планира да го смени името во Capri Holdings, за подобро да може да го претстави своето портфолио со брендови. 

Препорачуваме да ја прочитате „The woman’s dress for success book“- подолу следува и зошто
КАТЕГОРИЈА
Препорачуваме да ја прочитате „The woman’s dress for success book“- подолу следува и зошто

Начинот и правилата на облекување се значително променети низ годините, а особено кога станува збор за деловната облека. Во поголемиот дел од компаниите сѐ уште се почитуваат познатите правила за деловен изглед, но некако повеќе се практикува и дрес кодот кој подразбира бизнис кежуал комбинации или пак потполна слободна во изборот на парчиња. Колку е важна облеката во деловниот свет?

Топ 8 тајни на секоја стилска дама
КАТЕГОРИЈА
Топ 8 тајни на секоја стилска дама

Помеѓу кариерата, семејството, наоѓањето време за себе и за сето тоа, да излезете од дома секој ден изгледајќи ултра модерно, може да изгледа невозможно. Но, има неколку остварливи работи што модните дами ги прават за да изгледаат безболно. Нивните тајни за идеален стил ќе ви помогнат секогаш да изгледате беспрекорно.

Гламурозни бабички од Велс во центарот на вниманието на новата кампања на Хелмут Ланг
КАТЕГОРИЈА
Гламурозни бабички од Велс во центарот на вниманието на новата кампања на Хелмут Ланг

Навикнати сме секогаш модните едиторијали да бидат со витки, млади дами, кои се совршено нашминкани и фотографирани во раскошен амбиент. Но, за Хелмут Ланг природниот заклучок каде да се фотографира новата колекција за есен/зима 2018 воведе нова идеја за локација... Јужен Велс.

За успешен старт на работната недела испланирајте ја вашата гардероба
КАТЕГОРИЈА
За успешен старт на работната недела испланирајте ја вашата гардероба

Сакате луѓето да ви кажуваат дека секогаш изгледате убаво и дека сте вистинска модна дива? Тогаш треба навистина да се посветите на тоа, бидејќи средениот изглед не може да се случи сам од себе. Позади секоја модерна дама, стојат часови поминати во размислување и планирање на комбинациите.

12 ретко видени фотографии од Грејс Кели
КАТЕГОРИЈА
12 ретко видени фотографии од Грејс Кели

Грејс Кели - олицетворение на класичниот, холивудски стил. Сѐ уште се воодушевуваме на нејзината убавина и стилот со кој маѓепсуваше во минатиот век. Комбинациите на оваа дива и ден-денес се инспирација за извонреден изглед и секојдневно практикуваме да гледаме нејзини фотографии и да се мотивираме од нејзиниот начин на живеење.

Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Табела на Величини (cm)
Табела на Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.
Close Cookie Consent
OВАА ВЕБ СТРАНА КОРИСТИ КОЛАЧИЊА
Оваа веб-странa користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies) со кликнување на "Прочитај повеќе". Со кликнување на "Ги прифаќам сите колачиња" Вие се согласувате за зачувување на колачињата на Вашиот уред.