Кошничка
Затвори
Вкупно производи:
0
Меѓу збир:
0.00 ден.
Продолжи кон наплата
Мои омилени
Затвори
Утринско кафе со Вера Мештеровиќ: Mајчинската мотивација e опис на моето секојдневие
КАТЕГОРИЈА
Утринско кафе со Вера Мештеровиќ: Mајчинската мотивација e опис на моето секојдневие
Денот ми започнува во 7/7и30ч. Ги будам децата се подготвуваме за училиште, пијат витамини и излегуваме. Јас кога ќе ги оставам на училиште некој пат веднаш продолжувам со работа, но не секогаш толку рано имам обврски, па во деновите кога немам утрински обврски утринското кафе го пијам со мајка ми.
Фармерки Корал
КАТЕГОРИЈА
Фармерки Корал
Bella е револуционерна со секоја модна одлука и дизајн... знае невозможното да го направи возможно и достапно за секоја дама, а исто така знае да не изненади и со интересен спој на модни трендови по кои се гледа нејзината умешност и познавање на модата.
Блузи Палма лукс и Натали лукс
КАТЕГОРИЈА
Блузи Палма лукс и Натали лукс
Неверојатно магични и “must have” парчиња се новите блузи на Bella, кои со задоволство ќе ви го направат работниот ден комотен и пријатен. 
Кејт Мидлтон блескаше во зелена креација за време на нејзината турнеја во Ирска
КАТЕГОРИЈА
Кејт Мидлтон блескаше во зелена креација за време на нејзината турнеја во Ирска
Овие денови вниманието на јавноста го украдоа Кејт Мидлтон и Принцот Вилијам со нивното три дневно патување во Ирска, како прво слижбено патување на кралската двојка.
6 модни трендови кои ќе бидат актуелни
КАТЕГОРИЈА
6 модни трендови кои ќе бидат актуелни
Без разлика дали согласно вашиот буџет се облекувате во Диор или Зара, погледнете ги 6 трендови кои се особено застапени на последните светски модни недели и испланирајте на што да ја проширите вашата гардероба.
Корал  фармерки
КАТЕГОРИЈА
Корал фармерки
Bella е револуционерна со секоја модна одлука и дизајн... знае невозможното да го направи реално и достапно за секоја дама, но знае да не изненади и со интересен спој на модни трендови по кои се гледа нејзината умешност и познавање на модата.
Фустан Kорал
КАТЕГОРИЈА
Фустан Kорал
Bella обедини светската мода и го пласираше фустанот Корал. Навистина нема подобро парче кое со сите елементи ја најавува претстојната сезона. 
Јакна и фармерки Корал
КАТЕГОРИЈА
Јакна и фармерки Корал
Внесувањето на малку боја во деловниот свет нема да наштети никому, напротив секоја дама има силна потреба од тоа.
Комбинезон Натали Лур
КАТЕГОРИЈА
Комбинезон Натали Лур
Вашата следна свеченост нема да помине незабележано, доколку во вашиот стајлинг го вклучите комбинезонот Натали лур.
Мантил Пула и марама Пула
КАТЕГОРИЈА
Мантил Пула и марама Пула
Внесете промена во стилот на комбинирање и вметнување на парчиња облека. Верувајте ќе се чувствувате свежо и ново, ќе бидете исполнети со позиривна енергија и спремни за нови работни предизвици. Зарем не и е потребно тоа на секоја дама?
Изборот на чизми на Кејт Мидлтон за оваа сезона
КАТЕГОРИЈА
Изборот на чизми на Кејт Мидлтон за оваа сезона
Кејт Мидлтон има доста работи по кои е препознатлива и има оформено свој моден стил.
5 трендови кои треба да ги пробате оваа сезона доколку сте вљубеници на минималистичката мода
КАТЕГОРИЈА
5 трендови кои треба да ги пробате оваа сезона доколку сте вљубеници на минималистичката мода
Во време кога инвестирањето и правилниот избор на облека е особено важно, минималистичките парчиња се најпопуларни. 
Неколку причини поради кои треба да размислите да го вклучите велот во вашиот свадбен стајлинг
КАТЕГОРИЈА
Неколку причини поради кои треба да размислите да го вклучите велот во вашиот свадбен стајлинг
Што се однесува до свадбените трендови, можеме да заклучиме дека тие брзо се менуваат.
Меган Маркл блескаше во креација на Викторија Бекам
КАТЕГОРИЈА
Меган Маркл блескаше во креација на Викторија Бекам
Од денот кога Меган Маркл и Принцот Хари објавија дека ќе се откажат од титулите на сениор наследници, тие водат мирен и повлечен живот во Канада. 
Плати 2 - Земи 3! Среќен 8ми Март
КАТЕГОРИЈА
Плати 2 - Земи 3! Среќен 8ми Март
По повод празникот на жената, во продавниците на „Bella“ од денес (6ти март) до недела (8ми март) има акција „Плати 2, земи 3“. Оваа можност никако не смеете да ја пропуштите, бидејќи се однесува и на новата и на старата колекција.
Четири пролетни комбинации кои ќе бидат хит сезонава
КАТЕГОРИЈА
Четири пролетни комбинации кои ќе бидат хит сезонава
Ослободете ја птицата во себе. Ајде да летаме заедно оваа пролет!

Секогаш сме тука да ви предложиме парчиња со кои ќе го доведете до совршенство вашиот стил оваа пролет.

Затоа овојпат ви нудиме четири различни комбинации, во зависност од вашиот стил, како и од приликата за која ви се потребни.
Фустан Пула
КАТЕГОРИЈА
Фустан Пула

Пролетната убавина најискрено се прикажува преку цветните дезени. 

Bella при креирањето на фустанот Пула се водеше од тоа правило и го создаде идеалното парче за претстојната сезона. Веруваме дека ќе ви се допадне секој детаљ на овој фустан, почнувајќи од моделот, кројот, должината па се до изборот на дезенот. 

Кошула Сиена
КАТЕГОРИЈА
Кошула Сиена
Бидете гламурозни секој ден од неделата, бидејќи кога ги имате моделите на Bella тоа е лесно изводливо.
Јакна и пантолони Пула
КАТЕГОРИЈА
Јакна и пантолони Пула
Иако со нетрпение ја чекаме пролетта, тоа не значи дека треба целосно да ја заборавиме потоплата облека.
Палто и здолниште Натали Лур
КАТЕГОРИЈА
Палто и здолниште Натали Лур

Карирано и се е можно. 

Со Натали лур ќе постигнете многу повеќе од што некогаш сте замислувале.

Стил на месецот: Елена Стефановска во мантилот на сезоната
КАТЕГОРИЈА
Стил на месецот: Елена Стефановска во мантилот на сезоната
Водителката на емисијата „Живот со стил“, секогаш позитивната и дотерана Елена Стефановска, повторно е наша модна инспирација. Овојпат ја имаме во мантилот во бежова боја, од новата колекција на "Bella" - кој е парче што мора да го имате оваа пролет.
Елена ни предложи три различни модни комбинаци кога станува збор за ова одлично модно парче.
Неделен Советник
Бидете први што ќе дознаат за новите модели, ексклузивни понуди и најновите модни новитети.
Неделен Деловен Изглед
Close Quick View
Величини (cm)
Величини
36

38

40

42

44
Гради (cm)
88-90

92-94

96-98

101-103

107-109
Струк (cm)
71-73

75-77

79-81

84-86

90-92
Колкови (cm)
94-96

98-100

102-104

107-109

113-115
Succesfully done.